Top 8 Niezwykłe wizyty w Wenecji (Włochy)


Po pokazaniu Wam obowiązkowych miejsc w Wenecji, miejsc, które są bardzo ładne, ale nieuniknione, nadszedł czas na pokazanie Wam kilku niezwykłych miejsc, które bardzo mi się w Wenecji spodobały.

 • Żydowska dzielnica Wenecji: miła i lokalna atmosfera, nawet jeśli jest trochę mała. Falafel (5€) to die for
 • Konserwatorium Benedetto Marcello w Wenecji: stań tuż przed nim i posłuchaj muzyki klasycznej w każdym pomieszczeniu konserwatorium
 • Squero de San Trovaso: warsztat produkcji gondoli, oglądaj z drugiej strony, ponieważ nie możesz zwiedzić warsztatu
 • Zakupy lub window shopping :
  • Księgarnia Acqua Alta: gdzie wszystkie książki są przechowywane wysoko lub w łodziach z obawy przed zalaniem
  • Miniaturowe, ręcznie robione regały na książki w La Bottega di Pre
  • Magiczny karnawał w Wenecji: ręcznie robione porcelanowe lalki ubrane w tradycyjne stroje
  • Więcej Venezia: piękne torby skórzane wykonane we Włoszech
  • Charta S.n.c. : wyjątkowa wystawa sklepowa, ale niezbyt miły sprzedawca

Część 1: Dziennik podróży
Część 2: Porady praktyczne

Część 1: Podróż

Dzielnica Żydowska

Zawsze miło jest pójść do dzielnicy żydowskiej: jedzenie jest dobre, atmosfera jest wspaniała, sklepy są zawsze takie ładne. Dzielnica Żydowska w Wenecji znajduje się tuż obok Mostu Strzałkowego.

Spróbuj znaleźć restaurację Gam Gam, a następnie przejdź w dół małej uliczki: Calle Ghetto Vecchio i zobaczysz człowieka sprzedającego domowej roboty falafel za 5€. Nawet chleb jest wypiekany na miejscu i wkładany do pieca tylko na zamówienie. To jest takie dobre! Nie do przegapienia! Na tej samej ulicy znajduje się kilka antykwariatów, każdy z cudownymi przedmiotami… oraz galeria opowiadająca historię dzielnicy żydowskiej poprzez bardzo wzruszające prace.

Przeszliśmy przez mały mostek i dotarliśmy do Ghetto Nuovo, które ma bardzo ładny plac. Nie udało nam się zwiedzić muzeum ani synagogi, bo zawsze przyjeżdżamy za późno, ale atmosfera jest fantastyczna. Są tu tylko miejscowi, czujesz się spokojnie.

Konserwatorium Benedetto Marcello w Wenecji

Niedaleko Mostu Akademickiego znajduje się piękny ogród zimowy. Przez wiele lat byłem w konserwatorium w Wietnamie, więc bardzo mnie wzrusza powrót przed włoskie konserwatorium. Oczywiście, słychać wszystko: wszystkie rodzaje instrumentów… ten zgiełk, ta mieszanka instrumentów, rodzajów muzyki, głosów… jest tak znajoma i tak piękna. Wystarczy się przed nim zatrzymać, by cieszyć się małym darmowym koncertem.

Squero de San Trovaso

Jest to nietypowa, ale dobrze znana atrakcja. Z drugiej strony kanału można obserwować pracowników warsztatu gondolowego, którzy ręcznie wyrabiają gondole lub inne łodzie. Przy odrobinie szczęścia może się zdarzyć, że będzie tam również start gondoli. Gondole są drogie (mówimy o 5 cyfrach przed przecinkiem) i zawsze są wykonywane ręcznie.

Nie ma możliwości zwiedzenia warsztatu, więc turyści tłumnie odwiedzają bar po drugiej stronie ulicy, aby obserwować pracę, ku uciesze właściciela baru.

Księgarnia Acqua Alta

Nie wiem kto to powiedział, czy to samozwańcza „najpiękniejsza księgarnia na świecie”. Ta księgarnia jest bardzo znana, ale też bardzo oryginalna.

Acqua Alta odnosi się do naturalnego zjawiska, kiedy wysoki przypływ zalewa dużą część Wenecji. Księgarnię fajniej odwiedzić, gdy cała Wenecja jest zalana, ale tego nie będziemy sobie życzyć 😉 Z powodu licznych powodzi wiele książek zamokło i uległo zniszczeniu. Księgarnia wykorzystuje je do stworzenia kilku ładnych przestrzeni dekoracyjnych.

Reszta, jest zabezpieczona i umieszczona na półkach w wysokości, lub wręcz … w wannach, łodziach, a nawet gondolach ahahha

Książki są z drugiej ręki i nie są drogie, są ułożone w dowolny sposób i to właśnie stanowi o uroku księgarni. Znajdziecie tu również kilka pocztówek przedstawiających sklep pod 50-cio centymetrową wodą. Kolorowe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić!

La Bottega di Pre

Żałuję, że nie wiedziałam o La Bottega di Pre wcześniej, więc mogłam ślinić się na ich okna podczas 2 tygodni mojego pobytu w Wenecji. JB i ja zaniemówiliśmy przed tym malutkim sklepikiem z pamiątkami. W Wenecji jest wiele ręcznie wykonanych miniaturowych regałów na książki, ale te zdecydowanie przewyższają wszystkie inne. Jest to tak pięknie, technicznie i kreatywnie wykonane, że czujesz się jak dziecko przed sklepem z zabawkami. Uwaga: zwróć uwagę na szczęśliwego psa w balonie. Geniusz tkwi w drobnych szczegółach.

Bardzo podoba mi się też podejście rzemieślnika. W innych sklepach często mówią „no photo no photo”, tak jakbyśmy mogli łatwo skopiować ich kreacje. Tutaj, wręcz przeciwnie, rzemieślnik zachęca nas do robienia zdjęć i jest nawet dumny, że nam się to podoba. Więc pokażę ci jeszcze kilka.

Magiczny karnawał w Wenecji

W Wenecji jest mnóstwo innych rzemieślników. Ten sklep z porcelanowymi lalkami jest po prostu niesamowity. Przepraszam za zdjęcia zrobione iPhonem. W rzeczywistości jest jeszcze piękniejsza. Są tam lalki w każdym rozmiarze. Moja mama kupiła jedną w tym sklepie chyba i lalka pozostała piękna przez te wszystkie długie lata.

Charta S.n.c

Jest to warsztat introligatora, który niestety jest mniej przyjazny niż jego dzieła. Wykonuje oprawy kilku znanych książek. Jego wersja „library within a violin” jest po prostu piękna, ma też kilka bardzo ładnych pocztówek. Wszyscy jednak ubolewają nad jego brakiem życzliwości.

Więcej Venezia

We Włoszech wszędzie można znaleźć piękne wyroby skórzane, ale kiedy wrzuciłam to zdjęcie na Instagram, wiele z Was pytało mnie o nazwę sklepu, w którym kupiłam tę torebkę za 395 euro. A więc jest: Więcej Venezia. Masz dobre oko, bo produkty są wykonane ręcznie, z absolutnie pięknej skóry.

Mam nadzieję, że podobała się Wam ta mała książeczka. Zabieram Cię terazdo Florencji: sprawdź ten artykuł.

Część 2: Praktyczne wskazówki

Adresy i miejsca wymienione w tym artykule znajdziecie na niestandardowych Mapach Google, które zrobiłam z moją siostrą dla Włoch tutaj.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *