3 & 4 dzień w Wenecji (Włochy): Arsenał, kościoły, Scuolas, Murano & Lido


W poprzednim odcinku zabrałam Was do obejrzenia obowiązkowych miejsc w Wenecji. W tym artykule kontynuujemy odkrywanie równie pięknych, ale mniej odwiedzanych miejsc. Uważaj, niektóre z nich są również bardzo znane, ale nie znalazłyby się na liście miejsc obowiązkowych dla podróżników spędzających tam tylko 2 dni.

Program na 3 i 4 dzień w Wenecji: Bardzo ładny, ale nie do odrzucenia

Część 1: Dziennik podróży
Część 2: Porady praktyczne

Część 1: Podróż

Przepraszam, że tak długo zajęło mi skończenie dzienników podróży. Listopad/grudzień oznacza Black Friday/Christmas. Jest to pracowity okres w roku dla tych, którzy pracują w marketingu online, jak ja.

Arsenał w Wenecji

Marka oraz w drodze do łodzi na Moreno, więc dlaczego nie odwiedzić Arsenale przed Placem św. Marka lub przed udaniem się na wyspy Moreno lub Lido?

Była to stocznia, która odegrała kluczową rolę w budowie imperium weneckiego, umożliwiając szybką produkcję wielu statków. Zaraz obok znajduje się Muzeum Historii Marynarki Wojennej w Wenecji, pawilon z piękną kolekcją statków, ale był zamknięty, kiedy tam poszliśmy. Jest tam też ładny most nad kanałem, jest piękny! Okolica, rzut kamieniem od St. Mark’s, jest bardziej autentyczna i ładniejsza, gorąco polecam!

Kościół Santa Maria di Nazareth

Kościół ten znajduje się tuż obok dworca kolejowego w Wenecji. Ludzie odwiedzają ją jako pierwszą, lub ostatnią. Uważaj, to NIE ten.

ale ten, tuż przed taksówkami wodnymi:

Wnętrze jest trochę zbyt pachnące kadzidłem, ale wnętrze jest wystawne i uważam, że jest to najpiękniejszy kościół w Wenecji. Wszędzie we Włoszech są systemy oświetleniowe, gdzie wrzucasz 1€ lub 2€ i kaplica jest oświetlona (tak, że można zobaczyć szczegóły) przez kilka minut. Tutaj również uważam, że to zabawne.

Bazylika Santa Maria Gloriosa dei Frari

Wstęp do niektórych bazylik i kościołów nie jest bezpłatny. Za 3€ można albo wejść do środka, albo uzyskać dostęp do prywatnej kolekcji, prywatnej kaplicy itp. Istnieje karta (Chorus) pozwalająca za 12€ zwiedzić około dziesięciu kościołów i bazylik z opłatą. Zapłaciłem za to i uważam, że nie jest to warte tych 12€. Płać więc dostępy jeden po drugim, to jest bardziej opłacalne. Wstęp do bazyliki kosztuje 3€ i jest tego wart. Znajduje się w nim wiele dzieł sztuki i pomników pogrzebowych wielkich Wenecjan.

Scuola Grande of San Rocco

Tuż obok znajduje się Scuola Grande de San Rocco, jedno z historycznych bractw Wenecji, którego rolą była walka z epidemiami dżumy i pomoc ludności. Tutaj jest tylko jeden duży pokój na parterze ozdobiony ogromnymi freskami i 3 pokoje na piętrze, ale jest bogato zdobiony, z wielkim smakiem. Byliśmy tam prawie sami.

Zdecydowanie wolę konfigurację tej sali niż te z Pałacu Dożów, głównie ze względu na drewniane posągi, które zdobią ściany, przypominając nam o wadach, jak i cnotach. Wstęp kosztuje 8€/osoba.

Na ostatnim piętrze znajduje się niewielki zbiór przedmiotów kultu religijnego.

Campo San Polo

Jest to drugi co do wielkości plac w Wenecji. W zimie instalowane jest tam lodowisko. Nie robiłam zdjęć, bo nie jestem zachwycona tym placem, ale myślę, że zimą będzie bardziej atrakcyjny.

Palazzo Contarini del Bovolo

Gdybyśmy nie wiedzieli o istnieniu tego pałacu, nie sposób byłoby go znaleźć na rogu ulicy. Musisz przejść przez wiele alejek, zanim skręcisz w prawo w kolejną małą uliczkę, o której myślałeś, że jest zamknięta. To jest właśnie magia Internetu: pozwala nam znaleźć ukryte zakamarki 😀

Z powodu Covid kasa biletowa jest zamknięta i bilety można kupić tylko online (10€/osoba). Słyszałam, że widok z góry jest piękny, a samo robienie zdjęć spiralnych schodów zapewni fotografom zajęcie na jakiś czas. Z lenistwa nie zwiedziliśmy go płacąc, a jedynie patrząc z bramy.

Murano

Na wyspy Murano można dopłynąć łodzią. Kiedyś były one niezależne, zanim zostały przyłączone do Wenecji. Wszyscy przychodzą tam, aby obserwować pracę mistrzów szklarskich. Wszystkie sklepy są wypełnione pamiątkami i szklanymi dziełami sztuki, to przyjemność dla oczu, polecam, jeśli lubisz rękodzieło. Zanim dotrzesz na Wyspy Murano, miniesz wyspę San Michele, która jest właściwie gigantycznym cmentarzem.

Wyspa Murano jest bardzo podobna do centrum Wenecji, ale bardziej spokojna.

Odwiedziliśmy pracownię szkła. Za 5€ można obserwować mistrzów szklarskich pracujących nad precyzyjnym detalem. Wykonują to samo zadanie przez cały dzień, aby zwiększyć swoją produktywność, więc w zależności od szczęścia, otrzymasz ultra ciekawy produkt (z dmuchaczem szkła) lub mniej ciekawy (część świecznika). W każdym razie, naprawdę podobało nam się to doświadczenie, na zewnątrz było zimno, ale bardzo ciepło w warsztacie dzięki wielu piecom hihihi

Zwiedziliśmy również Muzeum Szkła, za 10€/osoba. Kolekcje są znakomite, a wyjaśnienia wystarczająco szczegółowe, aby były interesujące, ale nie nudne. Istnieje wiele filmów pokazujących różne techniki produkcji.

Bardzo, ale to bardzo podobały mi się miniaturowe szklane portrety. Jest bardzo mały, ale jest w nim tak wiele szczegółów. Trudno uwierzyć, że jest zrobiony ze szkła, nawet jeśli ma się go przed sobą. Co więcej, są one tak małe (zaledwie 1 cm), że muzeum musi zrobić zdjęcie i powiększyć je, abyśmy mogli zobaczyć szczegóły.

wyjaśnienie zastosowanych technik

Część współczesna nie przypadła mi aż tak bardzo do gustu, choć jest tu kilka dzieł, których technikę i piękno można docenić. Powiedziałabym, że do zwiedzania Murano potrzebny jest duży poranek. Następnie, całe popołudnie można spędzić na wyspie Lido, aby wygrzewać się w słońcu na plaży

wszystkie sklepy z pamiątkami sprzedają te same rzeczy

Lido

Jesteśmy jesienią, więc Lido nie jest dla nas głównym obiektem zainteresowania. Jednak w okresie letnim jest to miejsce, w którym warto być, mieć dostęp do plaży, piasku i tańszych hoteli. Szczególnie piękna jest woda (nie wiem czy to efekt Covida), cała przezroczysta. W wodzie nie ma żadnych glonów, zupełnie nic, ale to zupełnie nic! Nie ma też fal, to naprawdę świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Cóż, jesienią jest trochę martwy, ale i tak poszliśmy tam, żeby zobaczyć jak wygląda. Statek nr 1 płynie tam i jest to przystanek końcowy.

To wszystko na dziś, do zobaczenia wkrótce po nowe travelogues!

Część 2: Praktyczne wskazówki

 • Transport: nie jest konieczny, ponieważ wszystko można zrobić pieszo (z wyjątkiem wysp)
  • 75mn: 7,5€ za pierwszym razem
  • 24h : 20€
  • 48h : 30€
  • 72h : 40€
  • 7 dni: 60€
  • bilety można kupić w przedsprzedaży (w tej samej cenie co na miejscu) na stronie Civitatis
 • Odwiedziny:
  • Bazylika Santa Maria Gloriosa dei Frari: 3€/osoba
  • Scuola Grande of San Rocco: 8€/osoba
  • Pałac Contarini del Bovolo: 10€/osoba
  • Wyspa Murano i jej artyści szkła: 5€/osoba za wstęp do prawdziwego warsztatu
  • Muzeum Szkła: 10€/osoba
 • Airbnb: 49€/noc w pobliżu Arsenału w październiku 2020 r. Zdobądź do 50€ zniżki na swoją pierwszą rezerwację na Airbnb, klikając tutaj

Możesz również znaleźć niestandardowe Mapy Google, które zrobiłem z moją siostrą dla Włoch tutaj, jak również wszystkie nasze artykuły we Włoszech tutaj

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *