Test i recenzja: AirPods 2 vs 1 – nie tak bardzo się różnią


W związku z licznymi konfami i podróżami, w artykule „Sprzęt komputerowy dla cyfrowych nomadów” radziłem Ci, abyś zdecydował się na Airpods. Naprawdę lubię te bezprzewodowe słuchawki. Zwłaszcza z ograniczeniem, gotuję o wiele więcej i doceniam to, że nie noszę wszędzie przewodów.

Kilka lat temu, zrobiłem recenzję na 1 generacji Airpods tutaj. Po kilku latach wiernej służby, jego bateria stała się bardzo słaba i wytrzymuje tylko około godziny (bardzo mało, aby dotrwać do końca rozmowy). Kupiłem więc drugą generacjęsłuchawek Airpods.

Słuchawki Airpods 2. generacji – Pułapka

Polecam zamawiać przez internet, bo w sklepie prawie wyszłam z dużo droższym modelem.

Słuchawki Airpods 2. generacji mają dwa modele:

 • jeden model z normalną obudową (wyjście ligthning) – w zestawie kabel Lightning – USB
  • 136€ na Amazon(link), 179€ w Fnac(link), 179€ w Apple Store
 • model z etui bezprzewodowym – kompatybilny z ładowarkami Qi (brak w zestawie). Złącze Lightning na dole obudowy pozwala na ładowanie słuchawek. Kabel Lightning – USB w zestawie
  • 209€ na Amazon(link), 229€ w Fnac(link), 229€ w Apple Store

Tak więc różnica pomiędzy tymi dwoma modelami wynosi 50€.

Nie wspominając już o modelu Airpods Pro, który posiada redukcję szumów (moja szczegółowa recenzja tutaj). Krótko mówiąc, nie wybierajcie złego modelu – zwłaszcza jeśli nie macie bezprzewodowych ładowarek, szkoda płacić dużo pieniędzy za funkcję, z której nie będziecie korzystać 😀

od lewej do prawej: airpods 2nd gen wireless case – airpods pro – airpods 2nd gen standard case

Skończyło się na tym, że kupiłem model 2 generacji ze standardową obudową mianowicie :

Tabela porównawcza istniejących modeli słuchawek Airpods

Aby pomóc Ci wybrać pomiędzy różnymi modelami, umieszczę tutaj tabelę porównawczą pomiędzy Airpods 1 generacji, dwoma modelami Airpods 2 generacji i Airpods Pro

Słuchawki AirPods 1. generacjiAirPods 2nd Generation – zwykłe etuiAirPods 2. generacji – Bezprzewodowe etuiAirpods Pro
Numer modelu: A1523, A1722Rok
wydania
: 2017Numer sprawy: A1602

Numer modelu: A2032, A2031Rok wprowadzenia na
rynek
: 2019Numer sprawy: A1602

Numer modelu: A2032,
A2031Rok rynkowy
: 2019Numer sprawy: A1938

Numer modelu: A2084,
A2083Rok rynkowy: 2019
Cena: 139€ (link Amazon)Cena: 136€(link Amazon) lub 179€(link Fnac)Cena: 209€(link Amazon) lub 229€(linkFnac)Cena: 212€ (link Amazon) lub 279€ (link Fnac)
Układ scalony W1Układ H1, zapewniający wyjątkowo niskie opóźnienia dźwiękuUkład H1, zapewniający wyjątkowo niskie opóźnienia dźwiękuUkład H1, zapewniający wyjątkowo niskie opóźnienia dźwięku
Kontrolka stanu sygnalizująca, czy w etui nie wyczerpuje się
bateriaPudełko do ładowania: Kontrolka stanu znajduje się między gniazdami na słuchawki AirPods
.
Kontrolka stanu sygnalizująca, czy w etui nie wyczerpuje się
bateriaPudełko do ładowania: Kontrolka stanu znajduje się między gniazdami na słuchawki AirPods
.
Kontrolka stanu sygnalizująca, czy walizka nie jest na wyczerpaniu
bateriiWalizka do ładowania bezprzewodowego: Kontrolka stanu znajduje się z przodu w
alizki.
Kontrolka stanu sygnalizująca, czy walizka nie jest na wyczerpaniu
bateriiWalizka do ładowania bezprzewodowego: Kontrolka stanu znajduje się z przodu w
alizki.
Dynamiczna
redukcja szumówOdporność na wodę i pot
Do 5 godzin słuchania (na jednym ładowaniu)Do 5 godzin słuchania (na jednym ładowaniu)Do 5 godzin słuchania (na jednym ładowaniu)Czas słuchania do 4,5 godziny (przy jednym ładowaniu)
Ponad 24 godziny słuchania (z etui do ładowania)Ponad 24 godziny słuchania (z ładowarką)Ponad 24 godziny słuchania (z ładowarką bezprzewodową)Ponad 24 godziny słuchania (z ładowarką bezprzewodową)
15 minut ładowania w etui zapewnia do 3 godzin słuchania15 minut ładowania w etui zapewnia do 3 godzin słuchania15 minut ładowania w etui zapewnia do 3 godzin słuchania5 minut ładowania w etui zapewnia około 1 godziny słuchania
Standardowa skrzynka ładunkowaStandardowe etui do ładowaniaEtui do ładowania bezprzewodowegoEtui do ładowania bezprzewodowego
WagaPoduszki powietrzne
(każda): 4 gObudowa
: 38 gWymiaryPoduszki powietrzne (
każda):
16,5 mm x 18 mm x 40,5 mmObudowa: 44,3 mm x 21,3 mmx
53
,5 mm
WagaPoduszki powietrzne
(każda): 4 gWalizka transport
owa

: 38 gWymiaryPoduszki powietrzne (
każda):
16,5 mm x 18 mm x 40,5 mmWalizka transportowa: 44,3 mm x 21,3mmx
53
,5 mm
WagaPoduszki AirPods
(każda): 4
gPudełko do ładowania bezprzewodowego: 40 gWymiaryPoduszki AirPods (
każda):
16,5 mm x 18 mm x 40,5 mmPudełko do ładowania bezprzewodowego: 44,3mm x
21,3 mm x 53
,5 mm
AirPods Pro (każda
)Wysokość: 30,9 mmSzerokość:
21,8 mmGrubość:
24


mmWaga:5,4
gEtui do ładowania bezprzewodowegoWysokość:
45,2

mmSzerokość:


60,6 mmGrubość:
21,7

mmWaga:


45,6 g
Co jest w pudełku
:
Słuchawki AirPodsEtui do ładowaniaPrzewód
USB


Co jest w pudełku
:Słuchawki AirPodsEtui do ładowaniaPrzewód

z gniazda piorunowego na USB


Co znajduje się w pudełku
:
Słuchawki AirPodsEtui do ładowania bezprzewodowegoPrzewód zasilający
z USB


Zawartość opakowania
:AirPods
ProEtui do ładowania
bezprzewodowegoSilikonowe
końcówki
douszne (trzy rozmiary)
Kabel Lightning do USB-CDokumentacjaMoja opinia: To jest 1 generacja słuchawek Airpods. Bateria zużywa się dość szybko (w ciągu 2 lat).Moja opinia: Słuchawki Airpods 2. generacji są w rzeczywistości cięższe niż 1. generacji. Różnica jest zauważalna, gdy je nosisz, ale na skali, Apple wskazuje 4g dla obu modeli. Dziwne.Moja opinia: Z wyjątkiem bezprzewodowego etui, słuchawki są dokładnie takie same jak model z etui standardowym. Do kupienia tylko wtedy, gdy masz już ładowarkę bezprzewodowąMoja opinia: Słuchawki są cięższe i większe. Posiadają one jednak funkcję redukcji szumów, która nie jest obecna w innych modelach.
porównanie modeli słuchawek Airpods

Moja opinia o słuchawkach Airpods 2. generacji

W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy jest to 1. czy 2. generacja, Airpods nigdy nie osiągnęły obiecanych 5 godzin ciągłego słuchania. Testy laboratoryjne i warunki rzeczywiste i tak zawsze się różnią.

Z moimi nowymi słuchawkami Airpods 2. generacji mogę słuchać do 4 godzin non-stop, czyli mniej więcej tyle samo, co z moimi Airpods 1. generacji, gdy były nowe. Aktualizacja styczeń 2021: po prawie roku użytkowania, bateria Airpods 2 jest nadal doskonała (4h słuchania non-stop).

Bądź ostrożny, modele są bardzo podobne, aby być pewnym, że otrzymałeś właściwą wersję, sprawdź numer modelu (patrz moja tabela porównawcza powyżej).
Kupiłem model 2 generacji z normalną obudową, więc mój numer modelu to: A2032, A2031.
A1602 to numer standardowej obudowy 2 generacji
.

spójrz na numer modelu, aby odróżnić słuchawki Airpods 2 od Airpods 1

Zalety

 • łatwiejsze łączenie z produktami spoza Apple: miałem małe problemy z Windows 10 z 1. generacją, ale z 2. generacją połączenie było bardzo szybkie
 • układ H1 ma zapewnić ekstremalnie niskie opóźnienia dźwięku. Co to oznacza? Co to ma wspólnego ze mną? Przyznam, że nie widzę żadnej różnicy w stosunku do 1. generacji
 • W przypadku produktów innych niż Apple: Nowe słuchawki Airpods zmieniają piosenkę po dwukrotnym stuknięciu w lewą słuchawkę (świetna sprawa!). W przypadku pierwszej generacji dwukrotne stuknięcie tylko zatrzymuje odtwarzanie muzyki.
 • etui kompatybilne z 1. generacją
 • wyjście lightning – podoba mi się, bo wciąż nie przesiadłem się na USB-C

Zachowują one wszystkie pozytywne punkty, które wymieniłem dla 1. generacji ,czyli: bardzo dobry dźwięk, możliwość dostosowania działań poprzez stukanie w słuchawki, możliwość dzwonienia do zagubionych Airpods(z iCloud lub z produktu Apple).

Oto instrukcja obsługi, kliknij na każdy obrazek, aby powiększyć

The –

 • nowe słuchawki airpods są cięższe niż 1. generacja, nawet jeśli Apple twierdzi inaczej
 • autonomia wydaje się być taka sama dla obu pokoleń
 • gdy dwa urządzenia są połączone przez Bluetooth, drugie urządzenie ma tendencję do „kradzieży” dźwięku z pierwszego. Na przykład, przy każdym uruchomieniu komputera, komputer ma tendencję do przejmowania kontroli nad Airpods, to jest bardzo sh*tty. Aktualizacja styczeń 2021: wydaje się, że ten błąd został naprawiony, przynajmniej dla systemu Windows 10.
 • zmieniłem nazwę moich słuchawek airpods na iPhonie („new airpods”). Po podłączeniu do komputera, nazwa przeskakuje i staje się „DA airpods”. Musiałem zmienić i ponownie zmienić nazwę kilka razy, aby uzyskać je mieć taką samą nazwę na wszystkich urządzeniach. Uwaga: Musiałem zmienić nazwę, aby móc odróżnić słuchawki 1. i 2. generacji 🙁
 • mam duży problem z głośnością na Windows 10 od czasu do czasu Myślę, że jest to powszechny błąd, ponieważ widziałem kilka pytań na forum Apple dla tego. Musisz ponownie połączyć się z Windows 10 po raz drugi (włączając/wyłączając Bluetooth), aby głośność wróciła do normy. Uwaga: błąd naprawiony. Musisz wybrać Airpods Stereo w Windows 10, aby uniknąć tej niedogodności.
 • jeśli etui nie ma baterii, słuchawki nie będą działać (i Apple nigdy nie powiedział nam). Słuchawki ORAZ etui muszą być wyposażone w baterię.

Wniosek

Gdyby bateria moich Airpodsów 1. generacji nie padła, nie kupiłbym 2. generacji, która ma tylko kilka mini ulepszeń. Jeśliwięc Twoje słuchawki airpods 1. generacji nadal działają prawidłowo, nie zalecałbym ich wymiany.

Z drugiej strony, jeśli nigdy nie kupowałeś Airpods, radzę kupić 2. generację bezpośrednio, różnica w cenie to tylko 10€ na Amazonie. Poprawiono kompatybilność z innymi produktami spoza firmy Apple.

Aby zamówić, oto linki:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *