Test i opinia na temat usługi \”poczta dla podróżnych


W jaki sposób można nadal otrzymywać pocztę podczas wędrówki między RPA, Nową Zelandią i Argentyną? Przetestowałem dla Ciebie usługę „Poczta Podróżnika „.
Nawet jeśli poczta staje się coraz bardziej rzadka w dzisiejszych czasach, nadal istnieje kilku diehards. I często te diehards są ważne i / lub irytujące: bankowe, ubezpieczeniowe, administracyjne, … (jestem na przykład walczy o zwrot mojej kaucji mieszkaniowej z listami poleconymi).
Od początku naszej podróży po świecie zmieniamy adres co 48 godzin, dlatego tak ważne jest, aby mieć stały adres do korespondencji.
Rozważałem poproszenie mojej rodziny o odbieranie poczty i skanowanie jej dla mnie, ale to wciąż dość kłopotliwe dla nich.
Wtedy właśnie odkryłem serwis „Courrier du voyageur”.
Nie możesz tego wymyślić, „Courrier du voyageur” został stworzony przez byłego tourdumondistę

Jak to działa?

Zasada jest bardzo prosta, po dokonaniu subskrypcji „Courrier du voyageur” udostępnia Ci adres pocztowy we Francji, który staje się Twoim adresem korespondencyjnym. Możesz wtedy czytać swoją pocztę bezpośrednio w Internecie.
Rejestracja odbywa się w 100% online, w ciągu zaledwie kilku dni. Po utworzeniu możesz przekazać ten adres swoim kontaktom.
Zapisaliśmy się również na usługę spedycyjną Poczty Polskiej.

Ile to kosztuje?

Istnieje kilka formuł w zakresie od około 10 do 40 € / miesiąc.
W najtańszych formułach Traveller’s Mail skanuje otrzymane koperty, a Ty decydujesz w interfejsie internetowym, które z nich chcesz otworzyć i zeskanować.
W przypadku najdroższych pakietów, cała poczta jest otwierana i skanowana.
Możesz wykupić abonament na zasadzie miesiąc w miesiąc lub skorzystać z ruchomej skali opłat w zależności od czasu trwania abonamentu.
Szczegóły ofert tutaj: http: //www.courrier-du-voyageur.com/tarif-boite-postale.html

A co z podatkami?

Niestety, nie jest możliwe wykorzystanie adresu pocztowego podróżnego jako adresu „rezydencji podatkowej”.
Próbowałem to zrobić na początku, ale odmówiono mi, ponieważ władze podatkowe chcą znać adres, pod którym faktycznie mieszkasz.
Kiedy wyjaśniasz im koncepcję cyfrowego nomadyzmu, jest to nieco skomplikowane…
Ostatecznie, moim adresem zamieszkania dla celów podatkowych jest adres moich rodziców. Nie otrzymują żadnej poczty, ponieważ wymiana z organami podatkowymi odbywa się obecnie całkowicie bez użycia papieru. Z drugiej strony, w zależności od Twoich dochodów, może to potencjalnie zwiększyć podatek osoby, z którą deklarujesz się zamieszkać. Niefajnie…

Jak to wygląda?

Oto jak wygląda główny interfejs. Przydałoby się jej dobre odświeżenie, ale spełnia swoje zadanie i oferuje wiele funkcjonalności. Courrier du Voyageur powiedział mi, że zupełnie nowy projekt był w pracach i zostanie wydany pod koniec 2016 / na początku 2017 roku.
EDIT : Projekt został przerobiony, jest teraz dużo ładniejszy i bardziej wydajny 🙂
74362963-72FF-44C4-88B2-299175C87A3F
A tu widok „mail” z przykładem pocztówki, którą „własnoręcznie” wysłaliśmy z RPA 😃
5432301B-DE54-433A-BFCD-AE6051B3DAF3

Jak to wygląda (nowy interfejs)?

Nowy interfejs jest znacznie bardziej ergonomiczny i w 100% responsywny, bardzo praktyczny!

Co się dzieje z moją pocztą?

Dla każdego maila masz kilka opcji:

  • Zlecić zeskanowanie koperty lub zawartości poczty
  • Przechowywanie poczty w oczekiwaniu na zwrot
  • Usunięcie: Poczta podróżnika fizycznie usunie pocztę
  • Przechowywać w chmurze pod warunkiem
  • Pobierz jako PDF
  • Spedycja: na życzenie klienta istnieje możliwość przesłania kompletu korespondencji na wybrany przez niego adres (za dodatkową opłatą).

Jedną małą funkcją, której mi brakuje, jest możliwość przekazywania poczty na adres e-mail (co pozwoliłoby mi wysłać ją bezpośrednio do Evernote).

Kilka przydatnych usług dodatkowych

  • Jeśli sporządziłeś pełnomocnictwo (które jest również w 100% dostępne online), Courrier du Voyageur będzie mógł odzyskać Twoją przesyłkę poleconą, jeśli ją otrzymasz).
  • Jeśli otrzymasz czek, możesz poprosić ich o podpisanie go i przesłanie do banku. Miałem okazję go przetestować i działa idealnie.
  • Odbierz przesyłkę i przechowuj ją w swoim magazynie lub wyślij na wskazany adres.
  • Możesz również poprosić Courrier du voyageur o wysyłanie poczty za Ciebie. Odsetki są zmniejszone, ponieważ można to zrobić na stronie internetowej La Poste, ale aby przetestować, interfejs tej usługi jest katastrofalne. Jeśli pewnego dnia będę się spieszył, zapytam o to Courrier du Voyageur.

Trochę krytyki

EDIT: Z nowym interfejsem, ta krytyka staje się nieistotna.
Jedyną prawdziwą wadą jest interfejs www, który nie jest responsywny (nie jest dostosowany do urządzeń mobilnych). Kiedy jednak rozmawiałem z Courrier du Voyageur, dowiedziałem się, że istnieje już wersja mobilna (nie jest dobrze promowana na stronie, nie widziałem jej). Używając go, tracisz wiele funkcjonalności, ale jest to bardzo przydatne, aby móc czytać swoją pocztę, gdy jesteś w miejscach o bardzo słabych połączeniach (w RPA i Indiach, nie zawsze jest to łatwe…).
BC6F1287-2EFE-418C-B852-DF0C40FFEE26
W przeciwnym razie wsparcie jest naprawdę doskonałe, miałem kilka wymian z nimi i odpowiedzi są zawsze w ciągu 24 godzin.
Podsumowując, bardzo polecam usługę poczty podróżnej, która jest niezbędna, jeśli chcesz zachować adres korespondencyjny podczas podróży.
Aby dowiedzieć się więcej o tej usłudze i uzyskać kod rabatowy, sprawdź ten artykuł

Wywiad z Brigitte Baudoz, założycielką serwisu Courrier Du Voyageur (+kod na 1 miesiąc gratis)

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *