Jak się ubrać w Indiach: przewodnik dla kobiet


W Indiach, jeśli możesz odsłonić brzuch, plecy, musisz unikać odsłaniania ramion, kolan i zapomnieć o zbyt obcisłych lub przezroczystych ubraniach. Hindusi patrzą na obcokrajowców nieruchomo, bez mrugnięcia okiem. Zwłaszcza jeśli są blondynkami. Lepiej ubrać się dyskretnie i w miarę możliwości wsiąść do damskiego wagonu w metrze.

Znalezienie ubrań dostosowanych do indyjskich upałów, a jednocześnie maksymalnie zakrywających ciało, jest dość trudne w Europie, gdzie gdy tylko słońce wystawi nos, sprzedaje się nam tank topy i mini szorty.

W związku z tym turyści zagraniczni często przyjeżdżają tu z :

Albo ubierają się w tradycyjne indyjskie ubrania, ponieważ są one dobrze przystosowane do upałów, wzory są bardzo ładne i są naprawdę tanie (100 rupii za spodnie, 200 rupii za górę), sprzedawane na wszystkich rynkach i w sklepach z pamiątkami.

Jeśli jesteś blondynką i nie lubisz zwracać na siebie uwagi, zakryj włosy chustą, jak inni Hindusi.

Mam tu na sobie ubrania marki Fabindia, które są droższe, ale wykonane przez rzemieślników tradycyjną metodą (wzory wykonywane są za pomocą stempli). Fabindia sprzedaje je w cenie 600 rupii za spodnie, 600 rupii za krótką kurtę, 1000 rupii za długą kurtę. 100% bawełna organiczna jest bardzo cienka i idealna dla ciepła, nie jest jednak przezroczysta.

Kurta (długa tunika lub sukienka) z szerokimi spodniami lub legginsami jest popularnym wyborem. W komplecie z długim szalem, który może służyć jako czapka (lub do ocierania potu). Kolor szalika powinien być taki sam jak spodni.

Tutaj, na przykład, popełniłem błąd w moim guście. Mój szalik powinien być w kolorze musztardy, a nie w tym samym kolorze co moja kurta.


Oto przykład długiej kurty, którą można kupić w Indiach (w Fabindia, kolory i fasony są piękne). ZAWSZE noś z bawełnianymi spodniami lub legginsami. Tkanina jest bardzo lekka i oddychająca, nie będzie Ci gorąco, zapewniam Cię.

Możesz zdecydować się na sari, które ma tę zaletę, że wentyluje brzuch i część pleców. Szal sari służy również jako kapelusz. Bądź ostrożna, sari jest noszone w kilku warstwach, więc upewnij się, że kupiłaś wszystkie potrzebne warstwy. Nie kupiłam go, ponieważ nie podobał mi się materiał, który wydawał się zbyt ciepły.

Strona FabIndia dostarcza również międzynarodowo przez DHL, ale ceny są x5 w porównaniu do cen w Indiach, więc lepiej kupić tam.

Bindi (czerwona kropka na czole) również chroni mnie przed uderzeniem. Noszenie go sugeruje, że jestem żonaty. Można je kupić w talerzach od 30 do 20 rupii.

Indyjskie ubrania są również łatwo noszone w Nepalu, więc nie wahaj się zainwestować w te ultra wygodne ubrania, zwłaszcza długą kurta, która może być później używana również jako długa sukienka na wizytę w tajskich świątyniach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *