Moja opinia na temat myszy Logitech MX Ergo: trackball i mysz pionowa w tym samym czasie


Aby sprawdzić cenę myszy Logitech MX Ergo na Amazon: kliknij tutaj.

Praca jako nomad wymaga od nas ciągłej zmiany aranżacji naszego miejsca pracy w oparciu o to, co znajdziemy w naszym Airbnb. Wybieramy miejsca noclegowe, które wydają się mieć mniej więcej wygodny stół i krzesła, ale zdjęcia nie mówią wszystkiego i dopiero gdy dotrzemy na miejsce, dostajemy chwilę prawdy

W Budapeszcie, na Węgrzech, nasze krzesła nie były wygodne i zaczęły nas boleć plecy. Znaleźliśmy schronienie w świetnym miejscu coworkingowym niedaleko naszego domu. W Osace, w Japonii, stół był za niski i bolał mnie kark od pochylania głowy w stronę ekranu.

Na dodatek, byłem już dość podatny na bóle nadgarstka i zapalenie ścięgien ręki

Ponieważ nie jest możliwe przewiezienie w walizce wymarzonego stołu i krzesła, zaczęliśmy poważnie myśleć o optymalizacji ergonomii naszego stanowiska pracy.

Dwa elementy zmieniły grę i znacząco poprawiły mój komfort:

  • NexStand, aby podnieść mój komputer i umieścić ekran na wysokości oczu.
  • Ergonomiczna mysz: Logitech MX Ergo(łącze Amazon). Jest to inwestycja (trochę mniej niż 100 €), ale to nie jest dużo za coś, czego używasz tysiące godzin rocznie.

4 problemy klasycznych myszy

Klasyczne myszy mają cztery duże problemy:

  • Nakładają one obowiązek utrzymania płaskiej ręki. Jest to nienaturalna i ograniczająca postawa, która powoduje napięcie w nadgarstku. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do bardzo bolesnych urazów.
  • Aby przesunąć kursor myszy, musisz przesunąć rękę w bok. Powtarzanie tych ruchów może również w dłuższej perspektywie powodować bardzo upośledzające zaburzenia mięśniowe. Jest to znane jako zespół powtarzających się ruchów
  • Potrzebują one stosunkowo dużej wolnej powierzchni do poruszania kursorem.
  • Ich układ optyczny często sprawia, że nie można ich używać na powierzchniach szklanych

Mysz Logitech MX Ergo rozwiązuje wszystkie te problemy

Mysz Logitech to mysz pionowa, która pozwala nadgarstkowi przyjąć znacznie bardziej naturalną postawę, znacznie zmniejszając napięcie. Należy pamiętać, że sprytny mechanizm magnetyczny pozwala na używanie go w bardziej tradycyjnej, płaskiej pozycji, jeśli wolisz.

Jest to mysz typu Trackball: nie poruszasz myszą za pomocą ruchów ręki, ale poprzez toczenie kuli kciukiem. Szczerze mówiąc, byłem dość sceptyczny zanim zacząłem jej używać, muszę przyznać, że zmiana przyzwyczajenia po latach używania klasycznej myszy jest dość kłopotliwa. Na początku czujesz się swobodnie i brakuje Ci precyzji. Ale bardzo szybko można się do tego przyzwyczaić i myślę, że po dwóch czy trzech dniach byłem w pełni sprawny. Jednak nadal jesteś nieco mniej precyzyjny niż w przypadku konwencjonalnej myszy. Dla tych, którzy muszą być bardzo precyzyjni (na przykład ci, którzy zajmują się edycją zdjęć), Logitech wymyślił rozwiązanie: za pomocą kciuka można nacisnąć przycisk, który aktywuje lub dezaktywuje tryb „wysokiej precyzji”, który znacznie zmniejsza prędkość kursora. Osobiście nigdy nie muszę aktywować tego trybu.

Ponieważ nie trzeba już przesuwać kursora na boki (robi się to za pomocą trackballa), można zadowolić się znacznie mniejszą powierzchnią. Używałem nawet myszki na udzie.

Nie jest to mysz optyczna, więc będzie działać na wszystkich powierzchniach bez wyjątku.

Mysz bezprzewodowa o bardzo długiej żywotności baterii

Żywotność baterii jest tak długa, że zapominam, że jest to mysz bezprzewodowa, która działa na baterie. W rzadkich przypadkach w ciągu roku, kiedy bateria się rozładowuje, zastanawiam się, co się dzieje!

Ważne było dla mnie, aby nie mieć myszy zasilanej bateriami z obawy, że zabraknie mi prądu. Ładowanie Logitech MX Ergo odbywa się za pomocą standardowego kabla mini-USB

Wniosek

Jak widać, moje pierwsze doświadczenie z ergonomiczną myszą było prawdziwą rewelacją.

Jeśli istnieją ergonomiczne myszy, które są TYLKO pionowe lub TYLKO z trackballem, Logitech MX Ergo łączy oba światy i ciężko byłoby mi się bez niej obyć.

Gdzie można go kupić?

Możesz znaleźć Logitech MX Ergo za 87€ na Amazon : Link Amazon

Aby zobaczyć demo wideo, sprawdź mój kanał YouTube:

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *