Jak oglądać francuską telewizję na żywo z zagranicy?


Nigdy nie byliśmy wielkimi konsumentami telewizji, a nawet mniej, odkąd podróżujemy, ale są chwile, kiedy wciąż chcemy oglądać francuską telewizję:

  • Anh lubi śledzić serial L’Amour est dans le pré 🙂
  • Podczas kryzysu związanego z żółtymi kamizelkami, czułem potrzebę śledzenia wiadomości
  • Lubię śledzić wydarzenia sportowe, takie jak Tour de France czy mecze piłki nożnej OM 🙂

Większość darmowych kanałów takich jak TF1, France Télévision czy M6 oferuje usługę streamingu, ale jest ona otwarta tylko dla francuskich IP, zazwyczaj jest pełna reklam i trzeba za każdym razem zakładać konto. Istnieją nielegalne usługi streamingowe, ale jakość rzadko jest dobra

Prawie idealna usługa nazywa się Molotov TV: jest legalna i darmowa.

Telewizja Mołotowa: co to jest?

Molotov TV to aplikacja, która pozwala na oglądanie francuskiej telewizji na dowolnym urządzeniu (telefon, tablet, komputer, itp.).

Wystarczy zarejestrować się za darmo i będziesz miał dostęp do około pięćdziesięciu darmowych kanałów (TF1, France 2, France 3, Arte, BFM, LCI, …)

Jedną z funkcji, która moim zdaniem jest świetna jest to, że można oglądać program z opóźnieniem na żywo. Nie martw się, jeśli przyjdziesz późno: możesz zacząć od początku.

Nabrałem więc nawyku rozpoczynania programów z 30-minutowym opóźnieniem (lubię oglądać np. Capital na M6). W ten sposób nie przegapię początku programu, a następnie mogę przejść do przodu, aby pominąć reklamy. Bardzo praktyczne! W razie potrzeby możliwe jest również wstrzymanie programu.

Mołotow oferuje wówczas kilka płatnych pakietów umożliwiających dostęp do większej ilości kanałów, ale także do nagrań programów.

Ja ze swojej strony zawsze pozostaję przy ofercie bezpłatnej.

Będziesz potrzebował VPN

Jedynym problemem jest to, że VPN działa tylko wtedy, gdy masz francuski adres IP. Celem jest, ze względu na kwestie praw, ograniczenie jego użycia na terytorium Francji.

Z zagranicy, otrzymasz ten komunikat o błędzie.

Rozwiązaniem jest skorzystanie zVPN, który pozwoli Wam korzystać z francuskiego adresu IP. Mówiłem o tym w tym artykule: VPN – What is it for?

Mała wada za tym jest to, że przechodząc przez VPN, nie będzie można użyć Chromecast do wysyłania Molotov na TV. To szczegół, ale trochę szkoda.

Rozwiązanie dla powtórek

W zależności od strefy czasowej, w której się znajdujesz, oglądanie programów na żywo może nie być łatwe

Molotov TV pozwala na oglądanie powtórek z wielu kanałów.

Jednak dwa największe francuskie kanały, TF1 i M6, nie oferują swoich powtórek na Mołotowie.

TF1 i M6 oferują własne usługi powtórek, które działają, ale są dość złe: trzeba się zarejestrować, jest dużo reklam, … Aby mieć francuski adres IP, należy również skorzystać z VPN.

Co z kanałami sportowymi pay-per-view?

Niestety, piłka nożna rzadko pojawia się na darmowych kanałach.

Podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej wykupiłem niezobowiązujący abonament beIN Sport za 15 euro, dzięki któremu mogłem oglądać wszystkie mecze.

Mam to szczęście, że mój przyjaciel, który jest abonentem Canal Plus, użycza mi swojego dostępu do MyCanal.

Tak czy inaczej, nawet jeśli macie płatną subskrypcję, będziecie musieli skorzystać z VPN, by oglądać te kanały.

A co z IPTV?

Nie będę mówił o tym szczegółowo, bo jest to całkowicie nielegalne, istnieją serwisy, które pozwalają za abonament w wysokości kilkudziesięciu euro rocznie uzyskać dostęp do tysięcy kanałów, zarówno darmowych, jak i płatnych.

W przypadku abonamentu IPTV nie ma ograniczeń geograficznych: nie ma obaw o oglądanie dowolnego kanału z zagranicy.

Te usługi są w 100% nielegalne, to nic innego jak piractwo. Większość z nich jest zarządzana przez mafie (w szczególności mafię neapolitańską). Zapisując się na tego typu ofertę, finansujesz zorganizowaną przestępczość. Przynajmniej zostałeś ostrzeżony!

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *