Internet i telefon w podróży: Jakie rozwiązania podczas podróży po świecie?


Podczas długiej podróży lub gdy jesteś cyfrowym nomadem, nie chcesz lub nie możesz całkowicie odciąć się od środków komunikacji.

Internet jest bardzo przydatny, aby zrobić trasę Google Map, zadzwonić do VTC, sprawdzić opinie o restauracji, …

Telefon jest bardzo przydatny przy rezerwowaniu podróży, dzwonieniu do krewnych lub klientów.

Poniżej znajduje się małe podsumowanie dostępnych dla Ciebie rozwiązań.

Jak uzyskać dostęp do Internetu?

WiFi

Najbardziej oczywistym sposobem jest korzystanie z WiFi, które jest dostępne na całym świecie: w hotelach, schroniskach młodzieżowych, restauracjach i kawiarniach, a czasem nawet w całym mieście. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie będzie Cię to nic kosztować. Musisz jednak pogodzić się z tym, że nie będziesz połączony przez cały czas i często jest tak, że gdy najbardziej tego potrzebujesz, nie ma WiFi w pobliżu.

Aplikacja partycypacyjna WifiMap jest świetna do mapowania miejsc wifi z hasłami na całym świecie.

Bezpłatny abonament komórkowy

Free Mobile oferuje absolutnie genialny pakiet telefoniczny. Za abonament w wysokości 20 € / miesiąc można korzystać z 25 GB internetu w ponad 65 różnych krajach, konieczność! Amerykanie i Kanadyjczycy są zdumieni, gdy dowiadują się, że taka oferta istnieje ^^

Lokalna karta SIM

Z wyjątkiem niektórych krajów (USA, Kanada, …), zakup lokalnej karty SIM jest bardzo tani. Za około dziesięć euro można kupić kartę prepaid ważną przez jeden miesiąc, bez zobowiązań, z kilkoma GB danych internetowych. To jest więcej niż wystarczające przez większość czasu.

Lokalne karty SIM można zazwyczaj znaleźć na lotnisku, w sklepach z telefonami, a czasem nawet w małych sklepach spożywczych.

Międzynarodowa karta SIM

Jeśli absolutnie musisz mieć sposób, aby dostać się do Internetu, międzynarodowa karta SIM jest odpowiedzią. Jest to karta, na której umieszcza się kredyt, który można wykorzystać w każdym kraju na świecie.

Stawki będą się różnić w zależności od oferty i kraju.

Moim zdaniem najlepszą ofertą jest zdecydowanie ta od Drimsim (zobacz nasze porównanie tutaj)

Jak wykonać połączenie do Francji?

Jeśli masz internet

WhatsApp, Skype, Messenger, Hangout, …

Jeśli masz połączenie z internetem, możesz łatwo dotrzeć do swoich bliskich za pomocą ulubionego komunikatora.

Rozwiązanie VoIP

Jeśli chcesz się skontaktować z kimś, kto nie korzysta z komunikatorów, możesz skorzystać z rozwiązania VoIP. VoIP to protokół telefonii internetowej. Będziesz mógł się dodzwonić na każdy telefon stacjonarny lub komórkowy.

Istnieje wiele różnych ofert, ale oferta OVH jest bezkonkurencyjna.

Jeśli nie masz internetu

Jeśli trzeba zadzwonić we Francji bez podłączenia do Internetu lub jeśli połączenie jest zbyt wolne, aby jakość połączenia była prawidłowa, istnieją pewne rozwiązania.

Rebtel

Rebtel to szczególnie pomysłowa usługa, która umożliwia dzwonienie do Francji na lokalny numer telefonu w kraju, w którym się znajdujesz. Usługa ta kosztuje 5 € / miesiąc za nielimitowane rozmowy, do których należy doliczyć cenę za połączenie lokalne, które zazwyczaj jest bardzo tanie.

Darmowa komórka

Wspomniana wyżej oferta Free Mobile pozwala, oprócz korzystania z Internetu, na dzwonienie do Francji z wielu krajów. Idealne rozwiązanie, jeśli znajdujesz się w kraju objętym ofertą.

Międzynarodowa karta SIM

Międzynarodowe oferty SIM umożliwiają również dzwonienie do Francji z dowolnego kraju (zobacz nasze porównanie tutaj). Uważaj na stawki, mogą być one wysokie w zależności od kraju.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *