Jak uzyskać francuski (wirtualny) numer telefonu z zagranicy?


Preambuła: Nie podoba mi się ten telefon!

To trochę paradoks, jestem osobą hiper-podłączoną: w zależności od tego, z kim rozmawiam i w jakim kontekście, mogę być osiągalny przez e-mail, Skype, Facebook, Slack, Twitter, WhatsApp, Hangout, a nawet Appear.in. Ale nie podoba mi się ten telefon.

Uważam, że telefon jest zbyt natrętny i sprawia, że skaczę za każdym razem, gdy dzwoni. Kiedy dzwoni telefon, musisz natychmiast przerwać wszystko, co robisz i pędzić, żeby odebrać, nienawidzę tego. Jeśli jest to nieznany numer na górze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to albo reklama lub kłopoty.

Jeśli rozmowa jest zaplanowana z wyprzedzeniem, nie ma problemu.

Ostatnio przeczytałam artykuł, który mnie uspokoił, nie jestem jedyna w tym przypadku i jest to charakterystyczne dla „nowego pokolenia”.

Nasza podróż dookoła świata była świetnym pretekstem do odcięcia się od telefonu. Jeśli do mnie zadzwonisz, trafisz prosto na pocztę głosową (bez możliwości zostawienia wiadomości) z komunikatem typu „Jestem obecnie za granicą, możesz się ze mną skontaktować przez e-mail lub WhatsApp„. Dziękuję. ».

Mój numer telefonu był używany tylko do otrzymywania kodów walidacyjnych z mojego banku przez SMS i było mi z tym dobrze.

Jeśli potrzebowałem zadzwonić do Francji, miałem kredyt na Skype (i inne usługi), który pozwala mi dzwonić za bardzo przystępną cenę.
Jednak nikt nie mógł się ze mną skontaktować telefonicznie 🙂

Dlaczego ważne jest posiadanie numeru telefonu?

Problemem opisanego powyżej rozwiązania jest to, że jest ono asynchroniczne, będąc nieosiągalnym przez telefon, ma swoje ograniczenia.

Pomimo całej technologii, którą mamy teraz, to jest nadal (niestety) niezbędne, aby mieć numer.

Po pierwsze, większość ludzi nie jest przyzwyczajona do korzystania ze Skype’a lub jego odpowiednika. Tracimy 10 minut, kiedy uda im się połączyć, potem niekoniecznie mają odpowiedni sprzęt, więc dźwięk jest zgniły, jest echo, … to nie do zniesienia.

Następnie, ze wszystkim administracyjnym (bank, podatki, …) numer telefonu jest obowiązkowy.

Wreszcie, w kontekście zawodowym, poważniej jest być w stanie podać numer telefonu niż odpowiedzieć „skontaktuj się ze mną na Skype”. Jeśli chodzi o pewność, to dobrze jest móc przedstawić poważny numer telefonu. Ostatnio odpowiedziałem na zaproszenie do składania ofert z administracji publicznej, nie mogłem sobie wyobrazić siebie umieszczającego nazwę mojego Skype’a w polu numeru telefonu ^^.

Anegdota: po zaaranżowaniu spotkania telefonicznego z klientem, powiedziałem mu, że jeśli woli, może się ze mną skontaktować pod numerem 01 xx xx xx xx, ponieważ wcześniej komunikowaliśmy się przez Skype. Odpowiedział: „Wnioskuję z pańskiego numeru, że jest pan z powrotem we Francji?

Ah ah ah ah !

Jak uzyskać wirtualny numer telefonu?

Używanie francuskiej karty SIM nie wchodzi w rachubę
:- Rozmowy z zagranicy są drogie-
Abonamenty z opcjami międzynarodowymi też są-
Skoro już przy tym jesteśmy, chciałabym mieć stały numer telefonu (to tak jakbyśmy mieli biura, to poważna sprawa)


Rozwiązaniem jest posiadanie numeru SIP (Session Initial Protocol), jest to najbardziej rozpowszechniony protokół dla VoIP (telefonii internetowej).

Numer SIP jest więc rodzajem wirtualnego numeru telefonu, który przechodzi przez Internet, bez konieczności posiadania fizycznego telefonu.

Jakie rozwiązania?

Znalazłem bardzo niewiele firm oferujących rozwiązania dla osób indywidualnych lub indywidualnych przedsiębiorców.

Znalazłem 3 z nich:

  • Google za pośrednictwem swojej usługi Google Voice Mail. Wykluczone, ponieważ nie oferują (jeszcze) francuskich numerów telefonów.
  • Skype , który oferuje francuskie numery telefonów za 5 euro / miesiąc. Redhibitory problem dla mnie: niemożliwe, aby spersonalizować wiadomość z jego automatycznej sekretarki.
  • OVH : Wybrałem tę francuską firmę, europejskiego lidera w dziedzinie hostingu.

Co OVH oferuje w zakresie telefonii?

Zaznaczam, że nie mam żadnych udziałów w OVH ^^

To, co oferuje OVH jest dość unikalne, po wykupieniu abonamentu otrzymujesz prawo do :

– Francuski numer telefonu –
Nielimitowane rozmowy na telefony stacjonarne we Francji i 40 krajach –
Bardzo dobre stawki na pozostałe połączenia (np. 8 centów za minutę na francuską komórkę, połączenia przychodzące są zawsze bezpłatne)

.

Wszystko to za skromną sumę …. 0,99 € HT miesięcznie, bez żadnych zobowiązań czasowych. Niewiarygodne!

Jak to działa w praktyce?

Zamawiasz swoją linię na OVH, masz do wyboru kilka numerów telefonów, płacisz i 10 minut później Twoja linia jest aktywowana.

Następnie musisz zainstalować na swoich urządzeniach (komputer, smartfon, tablet, …) oprogramowanie, które zarządza protokołem SIP.

Jeśli chodzi o mnie, skonfigurowałem moją linię tylko na moim Macu za pomocą małego oprogramowania o nazwie „Telefon”. (Edycja grudzień 2017: Obecnie używam oprogramowania Zoiper dostępnego na Maca i Androida oraz SessionTalk na iOS)

Po zainstalowaniu możesz wykonywać i odbierać połączenia tak, jakbyś był we Francji.

Bonus

Dzięki ofercie OVH możesz spersonalizować swoją automatyczną sekretarkę. Jeśli ktoś zostawi Ci wiadomość, otrzymasz plik audio e-mailem.

Możesz również skonfigurować swój numer w trybie „Konferencja”, który pozwala na organizowanie połączeń konferencyjnych z udziałem do 50 osób, co jest bardzo praktyczne w środowisku zawodowym.

Wniosek

Mam swój numer dopiero od kilku dni, ale już jestem nim zachwycona. Tak długo, jak masz dobre połączenie z Internetem i odpowiedni sprzęt audio, dźwięk jest doskonały i możesz sprawić, że twój rozmówca uwierzy, że jesteś w biurze w Paryżu, podczas gdy ty dzwonisz z brzegu basenu w Azji ^^.

W praktyce podaję swój numer tylko wtedy, gdy jest to konieczne (nadal nie lubię telefonu). Aktywuję go, gdy będę miał zaplanowane spotkanie telefoniczne. Reszta czasu, to będzie na poczcie głosowej i moi rozmówcy mogą zostawić wiadomość. Wtedy będę mógł się z nimi skontaktować (lub nie) w sposób, który uznam za najbardziej odpowiedni.

P/s: W sprawie konfiguracji Twojego łącza OVH, skontaktuj się z działem obsługi klienta OVH lub napisz na forum pomocy technicznej OVH, które jest do tego stworzone.
Nie pracujemy w OVH, dziękujemy!


Jeśli szukasz rozwiązania, aby otrzymywać SMS-y za granicą, to już inna historia, zapraszam do zapoznania się z moim innym artykułem tutaj : Jak otrzymywać darmowe SMS-y za granicą

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *