Przegląd usług Boxtal: Wysyłka na cały świat po obniżonych cenach


Podczas pobytu w Czarnogórze : odkrywamy, że można tam jeździć na nartach!

Trochę się wahamy, bo to nie jest nasz żywioł: Anh jeździł na nartach jeden (pół?) dzień w swoim życiu. Jeśli chodzi o mnie, to w dzieciństwie odbyłem 3 wyjazdy narciarskie. Ostatni jakieś piętnaście lat temu zakończył się pierwszego dnia kontuzją ^^.

Zrobimy więc pierwszy weekend skitourowy bez nart, żeby trochę podnieść temperaturę. I oczywiście… to sprawia, że chcemy!

To jest postanowione, spędzimy tydzień na nartach, a nawet więcej, jeśli powinowactwo.

Oczywiście, nie mamy w ogóle potrzebnego sprzętu. Dla Anh, będziemy musieli wszystko kupić lub wypożyczyć. Jeśli chodzi o mnie, to w domu mojej mamy mam pudło z moim sprzętem górskim, którego używałem podczas moich górskich przygód. Dlaczego nie wysłać go do mnie?

Badam różne opcje. Ponieważ czas jest napięty, wykluczam opcję Colissimo International.

DHL wydaje się być najbardziej interesującym przewoźnikiem, ale mówimy tu o 110 €…

Pamiętam, że kilka miesięcy temu słyszałem o serwisie Boxtal.

Ten post nie jest sponsorowany

Boxtal: co to jest?

Boxtal to usługa wysyłania paczek , która głównie prezentuje się jako usługa B2B, a jej klientami są witryny e-commerce. Jednak Boxtal oferuje swoje usługi również osobom prywatnym.

Boxtal działa jako swego rodzaju hurtownia: współpracuje z wszystkimi dużymi przewoźnikami: UPS, Modial Relay, Fedex, DHL, Chronopost, … Przy takich ilościach, że korzystają z rabatów pozwalających im oferować lepsze stawki dla swoich klientów.

Boxtal: jak to działa?

Zasada działania jest bardzo prosta, po założeniu konta wpisujemy informacje dotyczące miejsca wylotu i przylotu, pożądanej daty, wagi i wymiarów paczki.

Po wykonaniu tych czynności Boxtal działa jako porównywarka cen i oferuje różne opcje.

W moim przypadku DHL jest znowu najtańszy. 62 € za przesyłkę. To wciąż jest drogie, ale znacznie mniej niż 110 €, jeśli poszedłem bezpośrednio z DHL.

Po podjęciu decyzji: musisz sfinalizować zamówienie. W przypadku przesyłki poza Unię Europejską (jak w moim przypadku do Czarnogóry), będziesz musiał podać kilka informacji celnych: szczegóły i wartość tego, co wysyłasz.

Możesz zdecydować się na ubezpieczenie. Wzięłam ją, bo kosztowała tylko 2 euro i pomyślałam, że całkiem możliwe, że paczka się zgubi ^^.

Wszystko co musisz zrobić to zapłacić i iść!

Przygotowanie opakowania

Jak tylko dokonasz płatności, Boxtal wyśle Ci dowód dostawy do naklejenia na paczkę, faktury proforma (w przypadku wysyłki poza UE), jak również przedział czasowy, w którym doręczyciel ma przyjechać i odeb rać paczkę (do pół dnia).

Z pewnością nie jest tak w przypadku wszystkich opcji, ale w przypadku DHL, paczka jest rzeczywiście odbierana bezpośrednio w domu. Bardzo wygodne!

Dostawca przyszedł na czas i byłem w stanie śledzić moją paczkę za pomocą numeru śledzenia DHL. W systemie śledzenia przesyłek DHL można poprosić o otrzymywanie wiadomości e-mail lub SMS na każdym etapie przesyłki, dzięki czemu można śledzić ją na żywo.

Tours –> Paryż –> Lipsk –> Budapeszt –> Belgrad –> Podgorica –> Budva. Można powiedzieć, że moja paczka w tym roku podróżowała więcej niż ja!

Paczka dotarła dobrze, ale złe zaskoczenie z celnikami

Poniższe informacje nie są związane z firmą Boxtal.

Moja paczka dotarła do Czarnogóry w ciągu zaledwie 4 dni, ale utknęła w urzędzie celnym.

Udało mi się skontaktować z DHL w Czarnogórze, który poprosił mnie o kopię mojego paszportu i określenie, czy produkty w paczce były nowe czy używane (były używane).

Otrzymałem paczkę dwa dni później, ale musiałem zapłacić 62 € za podatki i opłaty celne!

Wiedziałem, że będę musiał coś zapłacić, ale to boli!

Poprosiłem doręczyciela o wyjaśnienie. Powiedział mi, że

  • Za przesyłkę o wartości poniżej 75 euro nie pobiera się opłaty.
  • Od 75 do 150 €, musisz zapłacić podatek.
  • Od 150 €, trzeba zapłacić podatki i opłaty celne.

Ponieważ ubezpieczenie zwraca pieniądze w przypadku szkody na podstawie zadeklarowanej wartości, oszacowałem wartość… Dokładnie 150 €!

Nie wiem, czy te zasady są specyficzne dla Czarnogóry, czy nie, czy dla wszystkich krajów spoza UE, ale następnym razem nie popełnię tego samego błędu!

Moja opinia na temat Boxtal

Wahałem się trochę przed skorzystaniem z usług Boxtal, ponieważ opinie, które znalazłem w Internecie były trochę przerażające.

Musisz być świadomy, że Boxtal jest „tylko” interfejs, który pozwala korzystać z DHL, Fedex, UPS, … i zapłacić mniej niż przez pójście bezpośrednio.

Ewentualne problemy związane z opóźnieniem lub błędami w dostawie nie są przez nich zawinione.

Dla mnie, doświadczenie było bezproblemowe z Boxtal i byłoby idealne z DHL bez problemu celnego…

Bez wahania skorzystałbym z usług Boxtal ponownie w przyszłości.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *