Moje Ulubione Chwilówki [Luty 2021] Blog, Instagram i Narzędzia Seryjne


Kontynuujemy serię „My Current Favorites” z pewnego rodzaju zlepkiem rzeczy, które mnie ostatnio interesują

Zaczynamy od autopromocji, lol.

Oficjalnie uruchomiliśmy dwa nowe blogi

  • Mehach.com poświęcony wyłącznie kosmetykom i recenzjom książek. Mehachowi towarzyszy konto na Facebooku oraz dwa konta na Instagramie (pierwsze poświęcone wyłącznie kosmetykom, drugie papierowym kwiatom). Mehach ma prawdziwą strategię redakcyjną, więc jestem bardzo podekscytowana, że Cię tam zobaczę. Mehach.com jest dwujęzyczny (youhou) francusko-angielski. Nadal jestem zbyt zły w języku hiszpańskim i zbyt leniwy, aby zaoferować hiszpańską i wietnamską wersję.
  • Nomadbento. com jest angielską wersją tego bloga. Jeśli więc spodoba Ci się jakiś artykuł tutaj, znajdziesz jego angielski odpowiednik na Nomad Bento. Bądź świadomy, że jest to tłumaczenie automatyczne (wykonane przez robota), więc niektóre sformułowania są nieco dziwne. Tłumaczenia poprawiam na bieżąco, ale na luzie 😀 więc zajmie mi to kilka lat

Moje narzędzia do tworzenia treści

Kiedy zakładałem te nowe blogi, korzystałem z kilku darmowych usług. Jestem pewna, że pomoże Ci to, jeśli masz bloga lub konto na Instagramie.

  • Narzędzie Canva, o którym mówiłem obszernie tutaj, aby tworzyć moje loga, banery, historie i miniaturki YouTube
  • Narzędzie Fotor, które pozwala na tworzenie kolaży. Używam go w szczególności do tworzenia siatek Instagrama, aby lepiej rozmieszczać moje zdjęcia
  • wtedy po prostu używam Creative Studio, darmowego narzędzia Facebooka, aby zaplanować moje posty na Facebooku i Instagramie z wyprzedzeniem. Dzięki temu mogę na przykład stworzyć 3 tygodnie treści na Instagramie za jednym razem, a 3 tygodnie później wykonać tę samą pracę ponownie, zamiast codziennie zastanawiać się, co opublikuję.
  • jeśli chodzi o teksty angielskie, piszę je sam, ale zawsze korzystam z narzędzia Grammarly (darmowe), które wykorzystuje sztuczną inteligencję do korekty moich tekstów. Ostatnio uaktualniłem moje konto do pakietu Premium (dostałem go na 50% zniżki, tj. 70 dolarów rocznie) i moje teksty brzmią o wiele bardziej natywne nagle. Rozszerzenie Chrome pozwala na poprawianie artykułów bezpośrednio w WordPressie.

Moja ulubiona seria

Uwielbiałam Imperium Bling bling na Netflixie. To jest do umarcia dla. W przeciwieństwie do innych amerykańskich reality show, jest tu mniej dramatyzmu, a więcej autentyczności. Wszyscy są Azjatami i wszyscy są bardzo bogaci (z wyjątkiem jednego). Wszyscy są nowi, więc nie ma napięcia między nowymi i starymi pieniędzmi, jak w innych programach. Jest tam dość biedny facet, który spędza z nimi czas i mówi na głos to, o czym my myślimy: „1100$ za parę butów? Zachowują swoje azjatyckie nawyki (np. imprezy z setkami ludzi bez powodu), mimo że urodzili się lub mieszkają w USA, więc rachunek jest o wiele, wiele wyższy. Są sytuacje tak WTF-owe, że nie wiemy, co z nimi zrobić. Niektóre sceny są tak zabawne, że zastanawiasz się, czy to scenariusz, bo jest tak dobry! Ten program jest super rozrywka, i spodziewać się binge oglądać, ponieważ jest wciągająca (na szczęście istnieje tylko 8 odcinków). Obok tych super zabawnych scen pojawiają się poważniejsze tematy, jak niepłodność, ciężar tradycji i adopcja. Jest zwrot akcji, tak jak w prawdziwym serialu. To może być trochę dezorientujące widzieć wielu wróżbitów, szamanów, terapeutów co 30 minut, ale jest to również bardzo azjatycka praktyka. Myślę, że osoby, które mają azjatyckich przyjaciół lub mieszkały w Azji, bardziej docenią ten serial. Filmy zza kulis są również bardzo zabawne:

Snowpiercer powrócił do Netflixa z absolutnie niesamowitym sezonem 2, znacznie ciekawszym niż sezon 1. Z panem Wilfordem w roli czarnego charakteru, narcystycznym zboczeńcem, którego oglądanie jest świetną zabawą. Czytałam sporo analiz psychologii tej postaci na Reddicie i są takie, które bardzo dobrze opisują dwuznaczną relację Wilforda i panny Audrey. Myślę, że ci, którzy nie rozumieją, czym jest narcystyczny zboczeniec, bardzo szybko załapią, oglądając ten serial.

A tak a propos, konto na Instagramie @ balancetastartup zrobił furorę w 2021 roku, publikując anonimowe referencje przeciwko nieciekawym warunkom pracy w niektórych startupach. Wytykają palcami między innymi Lou Yetu, Sézane, Iziwork, My Jolie Candle. Nie wiedziałam o tym, ale obecnie wśród start-upów panuje moda: praca nad case-study podczas procesu rekrutacji. Ale długie studia przypadków. W przeszłości, aby dostać pracę, musiałem też trochę poćwiczyć w domu, ale za każdym razem były to tylko wyimaginowane przypadki lub tekst na 300 słów, aby ocenić moje umiejętności. Praca była bezużyteczna dla firmy, która chciała mnie zatrudnić. Ale teraz wydaje się, że podają prawdziwe studia przypadków. Bądźcie więc ostrożni, nie stańcie się też darmowymi konsultantami!

Druga połowa 6. sezonu Vikings jest wreszcie dostępna na Netflixie. Nie wiem, kiedy go obejrzę, wiedząc, że to już ostatnie sztuki. Nie bardzo chce mi się wmawiać sobie, że to już koniec 🙁

p/s: płacimy Netflixowi naprawdę tanio. Korzystając z VPN, aby mieć argentyński adres IP i międzynarodową kartę płatniczą, płacimy w argentyńskich pesos około 6€/miesiąc za dostęp Premium (Full HD, 5 kont, 4 jednoczesne ekrany czy coś w tym stylu). Po subskrypcji, nie ma potrzeby korzystania z VPN.

The Office (wersja amerykańska): JB ogląda tę serię na Amazon Prime od kilku miesięcy, aby poprawić swój angielski i śmieje się głośno na każdym odcinku. Pomiędzy kursami 1:1 dzięki jego CPF, aplikacją Mosalingua , o której już tu mówiłam, a oglądaniem tej serii, jego poziom angielskiego bardzo się poprawił

Undercover billionaire to serial, który trzeba obejrzeć. Wyprodukowany przez Discovery, udowadnia, że obfitość i bogactwo to historia mentalności, wizji, a nie tylko szczęścia. Milioner zostaje porzucony na pustkowiu (no dobra, w małym amerykańskim miasteczku) z 300 dolarami w kieszeni, brzydkim samochodem i smartfonem. W ciągu 90 dni musi znów stać się milionerem. Radzi sobie nadzwyczaj dobrze! Koniecznie trzeba obejrzeć! Streaming, bo nie jest dostępny na Amazon Prime czy Netflix. Nie mówię, że wszyscy możemy zrobić to samo co on w Europie w 90 dni, ponieważ nie mamy takich samych przepisów, ale jest to hiper motywujące.


Proszę bardzo, mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. Jak wspomniano na Instagramie, podczas gdy wszystkie nowe artykuły lifestyle & kosmetyczne będą teraz publikowane na Mehach.com , stare artykuły Beauty” pozostają na Around the World 5 Continents i są dostępne tutaj. Będę nadal karmić „Moje obecne ulubione” i „Refleksje” na tym blogu, z linkami do Mehach w razie potrzeby.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *