Moja recenzja Canva: Edycja zdjęć dla bloga i sieci społecznościowych


Ten artykuł NIE jest sponsorowany

Dzisiaj przedstawię Wam darmowe narzędzie do edycji zdjęć, z którego korzystam od miesięcy. Jestem z niego bardzo zadowolona i uważam, że każdy, a zwłaszcza blogerzy/influencerzy powinni wiedzieć o nim więcej, bo jest tak przydatny.

Ponieważ nie jestem uzdolniona plastycznie, bardzo trudno jest mi prawidłowo edytować zdjęcia. Nawet gdybyś dał mi darmową licencję na Photoshopa, nie wiedziałbym, co z nią zrobić i wyprodukowałbym coś brzydkiego.

Ale niektóre artykuły wymagają fotomontaży, albo przynajmniej mniej lub bardziej plastycznego obrazu. Użyłem więc PowerPointa (nie śmiejcie się, to prawda), co zaowocowało w połowie przyzwoitymi rzeczami, jak ta:

Jednakże, z wszystkimi różnymi sieciami społecznościowymi (Facebook, Instagram, Pinterest, YouTube), które trzeba utrzymać, a każdy format ma swoje własne specyfikacje, jestem całkowicie zagubiony i nie wiem, czy zrobić kwadratowy baner, czy 16:9, czy 3:4… W SKRÓCIE.

To właśnie tam odkryłam Canvę, w 100% darmowe narzędzie online.

Wystarczy założyć darmowe konto, a następnie wyszukać interesujący nas typ projektu.

Na przykład, jeśli wybiorę „baner blogowy”, zostanie mi zaproponowany baner o idealnych wymiarach. I wszystko, co muszę zrobić, to wybrać model, który mi odpowiada.

Istnieją więc szablony darmowe i płatne. Elementy darmowe lub płatne.
Na przykład, te szablony tekstu i typografii są darmowe. Gdyby był płatny, mielibyśmy na nim logo „pro” lub ikonę korony.

Kupujesz określoną liczbę kredytów, które możesz wykorzystać do zakupu płatnych przedmiotów ( niesą one bardzo drogie, około 1$).
Osobiście, nigdy nie musiałem za nic płacić.

Ponieważ w wolnych elementach jest bardzo duży wybór. Nawet zdjęcia do ilustracji są oferowane za darmo, ale ja wolę wgrywać własne zdjęcia.

Dzięki temu narzędziu mogłam na przykład stworzyć album „Top 10 rzeczy do zrobienia w Stambule” na Facebooka, bannery na bloga, miniaturki na YouTube, piny na Pinterest… jak również Instagram stories, aby podkreślić niektóre miejsca.

Jedyne, co możemy im zarzucić, to niezbyt dobrze zrobiona biblioteka filtrów. Gdy tylko zastosujesz filtr, możesz zauważyć, że coś jest nie tak. Dlatego radzę Ci edytować swoje zdjęcia przed użyciem Canvy.

Utworzone obrazy można pobrać jako pliki PNG lub PDF.

Jeśli chcesz się zapisać, kliknij na mój link polecający, w ten sposób każda z nas zarobi 1 kredyt Canva.
Chociaż, szczerze mówiąc, nigdy nie potrzebowałem kredytów na tej stronie, zawsze korzystałem z darmowych szablonów i jest mi z tym dobrze.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *