Krótki artykuł, który ułatwi Wam przejście przez Bośnię w drodze ze Splitu do Dubrownika.
Jadąc ze Splitu do Dubrownika (np. Flixbusem ), przejeżdża się przez niewielką część Bośni.
Jeśli Bośnia zażąda przeprowadzenia testu PCR na wszystkich innych granicach w ciągu 48 godzin, to na tej nie będzie.
Spokojnie, ta granica jest naprawdę na pokaz, aby Bośnia miała dostęp do morza i wszystkie korzyści, które się z tym wiążą.

To tak jak z małą częścią Chile, przez którą trzeba przejechać, aby dotrzeć do Ushuaia, nie ma tu większych trudności.
Do Chorwacji wjechaliśmy 17 grudnia z negatywnymwynikiem testu PCR wykonanego 16 grudnia w Rzymie.
18 grudnia wsiedliśmy do autobusu i przekroczyliśmy granicę bośniacką na trasie Split-Dubrovnik.
Nasz test PCR był już nieważny (> 48h), ale przeszliśmy go bez problemu, w obu krajach.

W momencie wjazdu do Bośni, urzędnik wejdzie do autobusu, aby odzyskać paszporty wszystkich pasażerów i odjechać z nimi. Nie martwcie się, po kilku minutach przychodzi i oddaje nam je z powrotem.
Potem, kiedy wyjeżdżasz z Bośni, musisz wysiąść z autobusu, wejść do małego biura i pokazać paszport innemu urzędnikowi, i to wszystko.
Jeśli udało Ci się wjechać do Chorwacji, będziesz mógł pokonać trasę Split – Dubrownik bez konieczności zdawania egzaminu.
Co więcej, jest on dobrze oznaczony na terenie belgijskiej rady wędrowców:
Tranzyt przez terytorium Bośni i Hercegowiny przez Neum („korytarz Neum”) jest nadal możliwy (w ciągu jednego dnia i pod warunkiem, że po drodze nie będzie żadnychpostojów), bez konieczności przeprowadzania testów.