Punkty widokowe w Rzymie (Włochy) & Niespodzianka za drzwiami: Notatnik #10


Simona, która jest Rzymianką, zapytała mnie pewnego dnia: czy byłaś kiedyś na stronie …. ? I ja jej odpowiadam? Co? Gdzie? Moja odpowiedź sprawia, że szczęka jej opada i mówi mi, że nie mogę opuścić Rzymu nie udając się tam. Tak więc, w piękne popołudnie, Simona bierze swój samochód i zabiera mnie, by zobaczyć to, co uważa za obowiązkowe punkty programu.

Przepraszam za słabą jakość zdjęć. Nie dość, że był brzydki, to jeszcze miałem ze sobą tylko iPhone’a. Ten mały pamiętnik z podróży jest bardziej po to, aby zapamiętać to piękne popołudnie spędzone z Simoną.

Część 1: Dziennik podróży
Część 2: Porady praktyczne

Część 1: Podróż

Restauracja wietnamska

Zaczynamy od wietnamskiej restauracji Phở 1 Merulana, jako że nie jest ona jeszcze zbyt obeznana z wietnamskim jedzeniem. Ta restauracja, sprawdzona i zatwierdzona przeze mnie, jest najlepszą wietnamską restauracją w Rzymie. Zawsze wybieram ogromną miskę Phở gà, ale zastąpioną bún (inny rodzaj vermicelli). Szef kuchni pochodzi z północy Wietnamu, woda w zupie jest przezroczysta, mniej tłusta niż w wersji południowej, ale nadal ma dużo smaku. Sajgonki są przepyszne i musiały dostać w swoje ręce składniki pochodzące z Wietnamu, aby mieć tę chrupiącą stronę, która całkowicie odróżnia je od przemysłowych sajgonek lub sajgonek sprzedawanych wszędzie we Francji.

zdjęcie zrobione z JB w innym dniu

Piramida Cestiusza

Piramida z Rzymu? W Rzymie już nic cię nie zaskoczy. Jest tyle obelisków, że jedna mniej więcej piramida, co za różnica lol. Ta piramida, niewielkich rozmiarów, ale nie można jej przeoczyć, jest zabytkiem funeralnym z czasów starożytności, znajdującym się w pobliżu Porta San Paolo w Rzymie. Zamieściłem zdjęcie z Wikipedii, ponieważ zawsze przejeżdżam obok niego autobusem lub samochodem.

Circus Maximus

Następny przystanek: Circus Maximus, największy i najstarszy hipodrom w Rzymie, który miałam zamiar odwiedzić, ale z powodu lenistwa nie zrobiłam tego. Znajduje się tam swego rodzaju punkt widokowy, z którego można obserwować potężny teren z góry. Szczerze mówiąc myślę, że dla mnie to wystarczy, ale osoby, które lubią spacerować lub biegać mogą bez problemu obejść teren dookoła. Przepraszam za słabą jakość zdjęć, były robione moim starym iPhonem.

Pomarańczowy ogród

Jest to również obowiązkowy przystanek do zwiedzania. Znajduje się on nieco na uboczu głównych atrakcji turystycznych Rzymu, ale jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. W lecie jest tu tłoczno, ale z powodu Covid i zimna, jesteśmy dziś spokojni. Jest kilku ulicznych muzyków. Jest to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Rzymie. Simona powiedziała mi, że kiedy są tam kwiaty pomarańczy, pachnie bosko, jest tak romantycznie.

Ogród ten znajduje się również obok Ogrodu Różanego w Rzymie. W tej chwili nie ma róż, ale jeśli jest na to sezon, nie wahaj się.

Rycerze Maltańscy Dziurka od klucza

Chodzimy po okolicy przez jakiś czas, potem każe mi zamknąć oczy, a następnie stawia mnie przed drzwiami. Kiedy otwieram oczy, przez dziurę w wielkich drzwiach widzę piękny ogród i kopułę Watykanu. To jest niesamowite! To miejsce też jest znane, ale gdy idzie się tam z kimś, kto wie gdzie to jest i niespodzianka nie jest z góry zdradzona, efekt jest niesamowity! Cóż, zepsułem trochę niespodziankę, ale hej 😀

Wydaje mi się, że ogród jest otwarty raz w roku. Przed nim zawsze jest mnóstwo turystów, ale jeśli nie ma ich tak jak dzisiaj, trzeba szukać wielkich drzwi z napisem: Sovrano Militare Ordine Ospedaliero di San Giovanne di Gerusalemme di Rodi e di Malta Villa Magistrale

Badia Primaziale Sant Anselmo

Dalej idziemy do kościoła z bardzo małym krużgankiem, ale bardzo mi się podoba. W tym kościele jest niesamowita energia, bo jest tam bardzo dużo kamieni, kościół jest wręcz podparty ogromnymi kolumnami (z granitu?).

Belvedere del Gianicolo

Kończymy dzień z tym bardzo satysfakcjonującym punktem widzenia. Jeśli pójdziesz w lewo, po stronie samochodów, możesz wyraźnie zobaczyć Watykan.

Każdego dnia w południe odbywa się wystrzał z armaty, aby przypomnieć nam o znaczeniu pokoju i zawsze jest wielu ludzi i turystów, którzy przychodzą, aby to zobaczyć.

Tutaj jest lepsze zdjęcie zrobione przez JB, który poszedł sam na początku naszego pobytu w Rzymie.

Niedaleko znajduje się Fontana dell’Acqua Paola

To właśnie przechodząc przed tą funkcją widzimy z daleka setki ptaków, tworzących żywe akwarium na niebie, pozostajemy z otwartymi ustami, obserwując je przez dobre dwadzieścia minut. Pokaz jest niezwykły, pomiędzy ruchami ptaków, formami tworzonymi na niebie i miękkim światłem zachodzącego słońca, jesteśmy zanurzeni w atmosferze tak relaksującej, ale tak pięknej.

Parkujemy w pobliżu dzielnicy żydowskiej i Simona sygnalizuje mi, żebym wsłuchał się w hałas. Nad samochodem krążą setki ptaków, a my zaczynamy słyszeć „poof poof”, jakby padał grad. W rzeczywistości nie, to tylko ptasia kupa ahahah szybko uciekamy, zanim zniszczymy samochód i nasze fryzury, by w końcu znaleźć się, na piechotę, w hipercentrum Rzymu.

Krótko mówiąc, bardzo miłe popołudnie pełne śmiechu, dyskusji i niezapomnianych wizyt.

Reszta naszej przygody w Rzymie jest tutaj

Część 2: Praktyczne wskazówki

Adresy i miejsca wymienione w tym artykule znajdziecie na niestandardowych Mapach Google, które zrobiłam z moją siostrą dla Włoch tutaj. Aby przeczytać więcej artykułów o Włoszech, kliknij tutaj

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *