FOREO LUNA Play Plus – Idealna szczoteczka do oczyszczania w podróży – zdjęcia przed/po 6 miesiącach


Znacie moją miłość do szczoteczek oczyszczających. Kiedyś miałam zwykłą Clarisonics Mia 2, potem wymieniłam ją na Clarisonic Mia Fit na czas podróży. Naprawdę lubię Clarisonics, ale coraz trudniej jest mi znaleźć zastępcze szczoteczki, szczególnie odkąd Sephora France nie ma ich już w swojej ofercie.

Postanowiłem więc zmienić urządzenie na Foreo Luna Play Plus. Zaletą wszystkich pędzli do twarzy Foreo jest to, że nie wymagają one żadnych dodatkowych zakupów/akcesoriów.

Co to jest Foreo ?

Foreo oferuje miękkie silikonowe szczoteczki do oczyszczania twarzy (i szyi). Impulsy T-Sonic™ są dostarczane przez miękkie silikonowe końcówki, które delikatnie odblokowują pory i usuwają do 99,5% zanieczyszczeń i nadmiaru oleju, jak również martwe komórki skóry i pozostałości makijażu. Idea polega na tym, że wibruje on tak szybko, że zanieczyszczenia są mechanicznie usuwane z porów.

Jakie są zalety w porównaniu z Clarisonics?

Jest to dość podobna zasada jak Clarisonics, z tą różnicą, że tutaj nie ma szczotek z włosiem, ale bardzo miękkie silikonowe pryszcze. Nie musisz wymieniać szczoteczek co 3 miesiące. Brak szczotek sprawia, że czyszczenie jest delikatniejsze i odpowiednie dla wrażliwej skóry.

Kolejną zaletą jest to, że nie trzeba zmieniać szczotek.

I wreszcie, bateria działa znacznie dłużej niż Clarisonics (kilka miesięcy vs. jeden miesiąc dla Clarisonics Mia Fit)

Dlaczego należy używać szczotki do czyszczenia?

Moja ulubiona kosmetyczka i ja zgadzamy się co do jednego: nie potrafię dobrze oczyścić skóry rękoma. A odkąd wprowadziłam do swojego życia szczoteczkę oczyszczającą, zauważyła, podobnie jak ja, że na moim nosie jest znacznie mniej zaskórników i wągrów.

Widzę wyraźną różnicę, kiedy używam szczoteczki lub nie, szczególnie w zanieczyszczonych krajach. Podwójne czyszczenie nie wystarczy, aby usunąć małe cząsteczki kurzu i zanieczyszczeń, a kiedy nie używam szczotki w zanieczyszczonych krajach, następnego dnia, systematycznie mam pryszcze.

Które Foreo wybrać?

Jest wiele modeli, niektóre mają tryb masażu, inne nie. Możesz regulować intensywność wibracji lub nie. Najnowszy model jest nawet połączony z aplikacją, dzięki czemu można śledzić na żywo instruktaż masażu itp. Uważam, że w porównaniu z główną funkcją, o którą się ubiega, jest ona o wiele za droga. Opinie, jakie otrzymuję na temat funkcji masażu urządzenia, nie są jednomyślne. Ponadto, standardowe maszyny wydają się być dla mnie o wiele za duże.

Wybrałem więc najmniejszy, bez ładowarki Foreo Luna Play Plus.

Na początku Foreo wprowadziło na rynek Luna Play: urządzenie jednorazowego użytku. Ideą tego urządzenia jest sprawienie, że ludzie będą chcieli wypróbować Foreo i przejść na droższą wersję. Jednak użytkownicy tak bardzo polubili tę wersję mini, a skrytykowali nieekologiczną stronę jednorazową, że marka wypuściła model z wymienną baterią Luna Play Plus.

Uwaga: musisz wybrać wersję Luna Play Plus , a nie wersję Luna Play. Luna Play nie nadaje się do ponownego ładowania i po wyczerpaniu baterii należy ją wyrzucić. Ale bateria Luna Play Plus może zostać wymieniona.

Wewnątrz plastikowej obudowy wszystkich urządzeń Foreo, znajduje się mała magnetyczna zakładka w kształcie Foreo z numerem. Wszyscy przeszukiwali internet, aby dowiedzieć się, co to znaczy ahahha, czy powinieneś go zatrzymać, ale w rzeczywistości jest to tylko konkretny numer maszyny dla gwarancji 😀 Możesz po prostu zrobić zdjęcie tego.

Zalety

 • Jego wielkość i lekkość
 • Doskonale oczyszcza skórę
 • Mnóstwo kolorów do wyboru
 • Cena: 49€, bez szczotki do kupienia dodatkowo, szczerze mówiąc jest to dobry interes
 • Wykonane z silikonu, który szybko schnie i jest nieporowaty, co zapobiega tworzeniu się bakterii
 • Do 35x bardziej higieniczne niż tradycyjne szczoteczki nylonowe
 • Może być bez problemu stosowany pod prysznicem
 • Wielka autonomia: działa z baterią AAA, myślałem, że będę miał problem z otwarciem go, ale w rzeczywistości, z Swiss army knife, mogę usunąć śruby i umieścić nową baterię.
 • Bateria wytrzymała mi 6 miesięcy przy codziennym użytkowaniu (1 raz dziennie). Marka mówi o 400 użyciach (ponad rok), ale ponieważ przez pomyłkę pozwoliłem mu wibrować godzinami, bateria wytrzymała tylko 6 miesięcy 😀

The –

przycisk z tyłu urządzenia WŁ/WYŁ
 • Nie ma timera , tzn. szczoteczka wibruje po uruchomieniu (przycisk do wciśnięcia z tyłu), ale sama się nie zatrzymuje. Nie ogłasza, jak duże szczotki, co 10 lub 20 sekund… aby przejść do nowego obszaru. Trzeba więc liczyć samemu i przechodzić do innego obszaru twarzy. Ideałem jest poświęcenie 1 minuty na twarz. Musisz również zatrzymać go ręcznie.
 • Istnieją 2 strefy: jedna z cieńszymi pryszczami do oczyszczania wrażliwej/normalnej skóry na większych obszarach, takich jak policzki czy czoło, oraz druga z grubszymi pryszczami do głębokiego, ukierunkowanego oczyszczania na obszarach takich jak strefa T. W rzeczywistości, pędzel jest tak mały, że trudno jest użyć tylko jednego obszaru. Nakładam całą szczotkę na twarz i nie wiem dokładnie, który obszar oczyszcza moją skórę
 • Wibracje nie są tak silne jak w Clarisonics, więc mniej się pieni z Foreo. Aby bardziej się pienił, nakładam środek czyszczący bezpośrednio na Foreo, a następnie nakładam go na mokrą skórę
 • Dwie śrubki umożliwiające dostęp do akumulatora dość szybko się utleniają. Można go używać pod prysznicem, ale tylko wtedy, gdy nie zostawiamy go cały czas w wannie z wodą (nie obok szamponów, mydeł… w zasadzie). Ogólnie rzecz biorąc, kładę go na zlew.
 • Konieczne jest podróżowanie z jego małym plastikowym pudełkiem (które niestety zgubiłem). Ponieważ podczas podróży zaczął sam wibrować (i sam się nie zatrzymuje), bateria rozładowała się w ciągu kilku godzin
Image may contain: outdoor

Wyniki (zdjęcia przed i po)

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że te rezultaty, uzyskane po 6 miesiącach, to tylko zasługa Foreo (miałam kilka twarzy, wprowadziłam inne produkty, jak The Ordinary 10% Niacinamide, 1% Zinc).

Ale bardzo pomogła, między innymi w likwidacji pryszczy i złuszczaniu . A jeśli nie ma więcej pryszczy = nie ma więcej nowych plam. Dobrze złuszczona skóra = zanikające plamy.

Przed/po 6 miesiącach użytkowania

Gdzie kupić Foreo Luna Play Plus?

Po prostu w Sephora FR (49€, kliknij tutaj, aby kupić),

Jeśli kiedykolwiek zabraknie go w magazynie, możesz go kupić bezpośrednio na oficjalnej stronie Foreo (kliknij tutaj), bez podatku celnego do zapłacenia w UE.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *