Czy karta N26 umożliwia dostęp do saloników lotniskowych Mastercard?


Ostatnio na grupie podróżników na Facebooku ktoś przedstawił świetny plan: z czarną kartą N26można było za darmo korzystać z saloników Mastercard na lotniskach.

Mastercard posiada ponad 1000 saloników lotniskowych na całym świecie, w których można komfortowo oczekiwać na lot, delektując się bufetem i lampką wina.

To brzmiało zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe (dostęp do salonów na lotnisku są zazwyczaj pobierane około € 40 za osobę vs € 10-17 za miesiąc N26 karty dla nieograniczonego dostępu, …).

Po zapytaniu okazało się, że nie jest to możliwe. Albo osoba, o której mowa miała szczęście, albo czegoś nie wyjaśniła (nie odpowiadała na pytania na Facebooku od różnych osób proszących o wyjaśnienie).

Skontaktowałem się z obsługą N26, która wyjaśniła, że dostęp do saloników na lotniskach jest możliwy tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii posiadających kartę N26 Metal.

Rzeczywiście, jeśli spojrzeć na stawki na stronie Wielkiej Brytanii, N26 metalowej karty oferuje Lounge Key Członkostwo i za ciosem jest to świetny plan!

Niestety, nic takiego nie ma w wersji francuskiej.

Możesz sam sprawdzić, próbując zarejestrować się na stronie Lounge Key: nie działa.

Miejmy nadzieję, że ten wspaniały przywilej będzie kiedyś dostępny dla mieszkańców Francji.

W międzyczasie, jeśli absolutnie chcesz korzystać z salonów na lotnisku, alternatywą jest Priority Pass, ale jest to znacznie droższe (89 € / rok + 28 € / wizyta lub 399 € / rok nieograniczony).

Ze swojej strony korzystamy z Priority Pass z naszą kartą American Express Business Platinum i musimy przyznać, że jest całkiem fajna 🙂

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł o poczekalniach na lotniskach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *