Recenzja: Plecak damski Osprey Mira AG 26 – idealny na podróż dookoła świata


Wszyscy radzili mi, abym na moją podróż dookoła świata wziął plecak, zamiast ciągnąć za sobą walizkę na kółkach. Nie jestem jednak wybitną sportsmenką, więc kilka tygodni zajęło mi znalezienie plecaka, który spełniałby następujące kryteria:

 • Wygodny dla moich pleców jako małej, niezbyt wysportowanej kobiety
 • Tak lekkie, jak to tylko możliwe
 • Torba powinna być możliwie jak najlepiej wentylowana
 • Lubię mieć możliwość zamknięcia i zabezpieczenia zawartości mojej torby w odpowiedni sposób

Badania

Wiele poszukiwań w Internecie skierowało mnie w stronę modelu Deuter Futura 28, ale kiedy pojechałam go obejrzeć, rozczarowały mnie jego długie plecy (jestem bardzo drobna) i mała objętość po rozdzieleniu dwóch komór zamkiem błyskawicznym. Rzeczywiście, aby naprawdę mieć 28L, trzeba otworzyć zamek, okazuje się, że mamy dużą komorę i nie możemy oddzielić brudnych ubrań od czystych.
Wreszcie, nic nie pobije prawdziwej wizyty w sklepie. W Au Vieux Campeur (78 Boulevard Saint-Germain Paris) spotkałam bardzo uważnego sprzedawcę, który zna wszystkie torebki na pamięć. Kazał mi przymierzyć torby, które spełniały wszystkie moje wymagania i pokazał jak regulować paski. Ostatecznie wybrałem 26 litrów.

Mira AG™ 26 Osprey

W ten sposób Osprey Mira AG™ 26 rozmiar S/M został wybrany, aby towarzyszyć mi w podróży dookoła świata. Torba ta jest unowocześnioną wersją swojej poprzedniczki Mira 26 (bez technologii AG).
Został on pierwotnie zaprojektowany dla turystów pieszych, z zakrzywionym kształtem, aby zrównoważyć obciążenie na każdym terenie (pochyłym lub płaskim).
mira-ag26

Zalety

Ta torba właściwie spełnia wszystkie moje kryteria:

 • Wygodny dla moich pleców: jest to model stworzony dla kobiet z podparciem na biodrach, dzięki czemu ciężar ciała jest rozłożony na całej powierzchni. Torba wyposażona jest w technologię Anti-Gravity™, która tworzy przestrzeń powietrzną pomiędzy plecami a torbą, jednocześnie równomiernie rozkładając ciężar, aby zmniejszyć zmęczenie.

Anti-Gravity™: Panel tylny AG AntiGravity™ zawiera pierwszy na świecie w pełni wentylowany pas. Niezależnie od tego, czy eksplorujesz gorące klimaty, czy wędrujesz przez tundrę, tkanina z siatki i perforowany panel tylny 3D zapewniają niezrównany komfort i wentylację, jednocześnie zapewniając wyjątkową jakość przenoszenia ładunku.

 • Testowałem kilka modeli w sklepie i szczerze mówiąc, ten mi się bardzo spodobał. Właściwie w ogóle nie czułam ciężaru na moich chudych ramionach, a długość tyłu idealnie pasowała. Wzięłam rozmiar S/M
 • Tak lekkie, jak to tylko możliwe: 980g, kto powie lepiej?
 • Worek powinien być możliwie jak najlepiej wentylowany: Doskonała wentylacja, gdyż moje plecy trafiają na system siatkowy. Siatka i worek tworzą łuk, dzięki czemu powietrze może przepływać między nimi. Nawet paski na ramiona są wentylowane

IMG_5047-001IMG_5048

 • Lubię mieć możliwość prawidłowego zamknięcia torby: tutaj mam zamki błyskawiczne, które są w połowie metalowe. Mógłbym nawet użyć zamka szyfrowego do zamknięcia dwóch przedziałów razem

IMG_5050
Inne fajne funkcje:

 • Możesz kupić zbiornik hydracyjny od Osprey, który może pomieścić do 3L. Świetnie nadaje się na wędrówki.
 • Mnóstwo kieszeni, pasków, systemów zapięć + odporna na zarysowania kieszeń na okulary
 • Dożywotnia gwarancja Osprey
 • Zintegrowany pokrowiec przeciwdeszczowy. Pokrowiec można wyjąć z kieszeni, aby w razie potrzeby stworzyć „tajną kieszeń”IMG_5049

The –

 • Bardzo mały wybór kolorów we Francji (tylko jeden wybór w momencie pisania tego artykułu – turkusowy – podczas gdy Amerykanie mają prawo do 2 kolorów, w tym wersji szarej, która jest nieco bardziej klasyczna)
 • W Europie Osprey sprzedaje plecaki bez zbiornika hydracyjnego, w USA wszystko jest w komplecie
 • Kieszenie boczne są elastyczne, ale nie można ich regulować. Będą one zbyt małe, aby przechowywać w nich buty/ sandały. Przednia elastyczna kieszeń jest zbyt mała, aby zmieścić małą kurtkę/kamizelkę

Cena

129€ – bez zbiornika hydracyjnego
26€ do 36€ więcej, jeśli chcesz kupić zbiornik hydracyjny

Ogłoszenie

Po roku podróżowania potwierdzam mocne i słabe strony Mira AG 26. Bardzo przyjemnie się go nosi, nie boli mnie w ogóle kręgosłup, jest dobrze wentylowany i bardzo solidny (oparł się kilku samolotom, maltretowaniu w przedziałach autobusowych…)
Chciałbym jednak dodać, że :

 • jeśli podróżujesz z tą torbą SAM w krajach o zmiennych temperaturach, ta torba będzie dla Ciebie za mała. W rzeczywistości zabranie zarówno zimowych jak i letnich ubrań zmusiło mnie do zmuszenia męża do noszenia kilku niezbędnych rzeczy (apteczka, linka spadochronowa, scyzoryk szwajcarski) -> będziesz musiała wziąć większy model
 • ale jeśli podróżujesz tylko w krajach, w których jest ciepło, rozmiar torby (26L) jest idealny

Uwaga: Wiem, że ta torba jest teraz bardzo trudna do znalezienia; możesz rozejrzeć się za równoważną torbą firmy Deuter (30L, 1,14kg) z wentylowanym systemem pleców, dużymi kieszeniami na buty i jeszcze bardziej stylowym wyglądem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *