Test i recenzja: różnice między AirPods Pro i AirPods 2


Ponieważ Apple w końcu przyznaje się do problemów produkcyjnych z ich Airpods Pro i oferuje ich zmianę, Airpods Pro może wreszcie konkurować z Airpods 2. Jak wiedzieliście, są różne rodzaje Airpodsów, a opakowania są tak podobne, że trudno się zorientować, co wybrać. W tym przypadku, ponieważ spędzamy cały dzień przed Zoomem i Meetsem, kupiłem oba modele:

Porównanie Airpods 1 (stara wersja) vs Airpods 2 robiłem już tutaj. Dziś porównamy Airpods Pro z Airpods 2, które co prawda są dwoma różnymi produktami, ale są to słuchawki bezprzewodowe. Myślę więc, że i tak zasługują na porównanie.

Airpods 2 vs. Airpods Pro

Teraz, jeśli spojrzymy na różnice techniczne:

+ Airpods Pro (w porównaniu do Airpods 2)

Airpods Pro
 • Słuchawki Airpods Pro są standardowo wyposażone w etui do ładowania bezprzewodowego. Natomiast w przypadku Airpods 2 trzeba dopłacić, aby kupić Airpods 2 z bezprzewodowym etui. Uważaj, etui jest bezprzewodowe, ale Apple nie zapewnia bezprzewodowej ładowarki lol
 • Słuchawki Airpods Pro oferują redukcję hałasu
 • Redukcję szumów można włączyć/wyłączyć za pomocą przycisku lub na telefonie iPhone
 • Słuchawki Airpods Pro są odporne na wodę i pot
 • Słuchawki Airpods Pro są dostępne w 3 różnych rozmiarach silikonowych końcówek dousznych. Jeśli podłączysz słuchawki do iPhone’a, iPhone jest w stanie postawić diagnozę i powiedzieć Ci, jaki rozmiar słuchawek dousznych jest dla Ciebie najlepszy.

Airpods Pro (w porównaniu do Airpods 2)

 • Airpods Pro: cięższe i większe
 • Bateria: maksymalnie 4,5h vs. 5h w przypadku Airpods 2
 • Wkładki douszne (niezbędne do redukcji hałasu) sprawiają, że są one mniej wygodne niż zwykłe AirPods, jak na mój gust.
 • Airpods Pro używa kabla Lightning do USB-C, a nie kabla Lightning do USB => jeśli Twoja ładowarka lub komputer nie ma portu USB-C, będziesz musiał kupić kabel Lightning do USB
 • Nie ma już możliwości sterowania nimi poprzez „stukanie” w słuchawkę, trzeba nacisnąć konkretne miejsce: mniej wygodne. Ale jak już opanujesz ten gest, to jest dobrze.
mały przycisk bardzo trudny do naciśnięcia, gdy nie jest się do niego przyzwyczajonym

Moja opinia

Istotną różnicą pomiędzy Airpods Pro i Airpods 2 jest redukcja hałasu:

 • Słuchawki Airpods 2 nie oferują redukcji hałasu
 • Słuchawki Airpods Pro oferują redukcję hałasu

Pod względem jakości dźwięku oba urządzenia są sobie równe. W cichym otoczeniu jakość dźwięku jest taka sama w przypadku obu modeli.
Oczywiście w głośnym otoczeniu (klimatyzacja czy samolot), Airpods Pro pozwalają co najwyżej ograniczyć uciążliwości. Słychać tylko niewielki szum dna.

Przed październikiem 2020 roku, Airpods Pro miał wadę fabryczną: Nawet na maksimum, głośność nie była wystarczająco głośna, gdy używany na zewnątrz, ale Apple przyznał tę wadę i teraz wszystkie nowe Airpods Pro zostały naprawione. Stare słuchawki Airpods Pro z wadą fabryczną można wymienić na nowe.

Zauważ, że jeśli AirPods Pro redukują hałas z zewnątrz dla CIEBIE, Twoi koledzy w Zoomie bez problemu usłyszą krzyki Twoich dzieci. Więc ci, którzy są zainteresowani w Airpods Pro, będzie je kupić, aby stworzyć środowisko zen dla nich, aby zminimalizować hałas pracy, sąsiadów … lub dla tych, którzy podróżują dużo (samolot, pociąg …). Jeśli nie chcesz słuchać muzyki, możesz użyć tych słuchawek do redukcji hałasu. W zasadziezamienia się w luksusowe zatyczki do uszu.

Łatwość łączenia słuchawek z urządzeniami (Mac, Windows, smartfony) jest taka sama w przypadku obu modeli: szybko, łatwo.

Słuchawki Airpods Pro są odporne na wodę i pot, ale w praktyce nigdy nie pomyślałem „o dobrze, że są wodoodporne”! Nie biegam w deszczu.

Airpods Pro są cięższe (5,4 g) i większe niż Airpods 2 (4 g), ponieważ mają też redukcję szumów

Pierwotnie kupiłem Airpods Pro dla siebie, ponieważ nie miałem jeszcze słuchawek z redukcją szumów, w przeciwieństwie do JB, który ma swoje słuchawki Bose. Zawsze jestem o niego zazdrosna, kiedy lecimy samolotem, bo muszę cierpieć przez hałas przez całą drogę, podczas gdy on jest w trybie cichym ze swoimi słuchawkami. Niestety, Airpods Pro są cięższe i większe niż Airpods 2, więc nie mogę ich znieść po 2 godzinach (vs. 4 godziny w przypadku Airpods 2). Powiecie mi, że różnica to tylko 1,4g na słuchawce. Ale to głównie rozmiar mi przeszkadza. Słuchawki Airpods 2 nie mają wkładek dousznych, natomiast Airpods Pro mają je (niezbędne do redukcji hałasu). Przyznaję, oferują 3 różne rozmiary i nawet po wybraniu najmniejszego rozmiaru, można zauważyć, że są one nadal nieco większe niż Airpods 2. Myślę, że ta różnica jest zauważalna dla kobiet, mających małe uszy jak ja. Na JB nie widzi żadnej różnicy 😀

Jednak posiadanie monitorów dousznych, które z definicji są jednorazowe i wymienne, sprawia, że słuchawki są czystsze. Pozwól mi wyjaśnić: standardowe Airpods mają tendencję do brudzenia się, zwłaszcza na czarnych i plastikowych częściach. Zawsze czyszczę je przed włożeniem z powrotem do pudełka. W przypadku wkładek dousznych trudniej jest je wyczyścić, ale ponieważ można je łatwo wymienić (za 7€), czyszczenie nie jest już konieczne.

Przycisk sterujący jest trudny do opanowania przez pierwsze kilka razy, ale kiedy już nauczysz się gestów, możesz zrobić całkiem sporo. Wolę używać tego małego przycisku niż stukać w słuchawki (i zrobić sobie krzywdę) na standardowych Airpods. Jak zwykle, gesty i ich znaczenie są całkowicie konfigurowalne przez ustawienia iPhone (nie mogę powiedzieć, dla Androida, nie mam przepraszam).

Aby uzyskać więcej informacji technicznych, możesz przeczytać poniższe porównanie:

AirPods 2nd Generation – zwykłe etuiAirpods Pro
Numer modelu: A2032,
A2031Rok rynkowy
: 2019Numer sprawy: A1602

Numer modelu: A2084,
A2083Rok rynkowy: 2019
Cena: 140€(link Amazon) lub 179€(link Fnac)Cena: 213€ (link Amazon) lub 279€ (link Fnac)
Układ H1, zapewniający wyjątkowo niskie opóźnienia dźwiękuUkład H1, zapewniający wyjątkowo niskie opóźnienia dźwięku
Kontrolka stanu wskazująca, czy w etui nie wyczerpuje się
bateriaPudełko do ładowania: Kontrolka stanu znajduje się między gniazdami na słuchawki AirPods
.
Kontrolka stanu sygnalizująca, czy walizka nie jest na wyczerpaniu
bateriiWalizka do ładowania bezprzewodowego: Kontrolka stanu znajduje się z przodu w
alizki.
Dynamiczna
redukcja szumówOdporność na wodę i pot
Do 5 godzin słuchania (na jednym ładowaniu)Czas słuchania do 4,5 godziny (przy jednym ładowaniu)
Ponad 24 godziny słuchania (z etui do ładowania)Ponad 24 godziny słuchania (z ładowarką bezprzewodową)
15 minut ładowania w etui zapewnia do 3 godzin słuchania5 minut ładowania w etui zapewnia około 1 godziny słuchania
Standardowe etui do ładowaniaEtui do ładowania bezprzewodowego
WagaPoduszki powietrzne
(każda): 4
gPojemnik do ładowania: 38 gWymiaryPoduszki powietrzne (
każda):
16,5 mm x 18 mm x 40,5

mmPojemnik

doładowania: 44,3 mm x 21,3mmx
53
,5 mm
AirPods Pro (każda
)Wysokość: 30,9 mmSzerokość:
21,8 mmGrubość:
24


mmWaga:5,4
gEtui do ładowania bezprzewodowegoWysokość:
45,2

mmSzerokość:


60,6 mmGrubość:
21,7

mmWaga:


45,6 g
Co jest w pudełku
:
Słuchawki AirPodsEtui do ładowaniaPrzewód
z gniazda piorunowego na USB


Zawartość opakowania
:AirPods
ProEtui do ładowania
bezprzewodowegoSilikonowe
końcówki
douszne (trzy rozmiary)
Kabel Lightning do USB-CDokumentacjaporównanie modeli słuchawek Airpods

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *