Moi ulubieńcy chwili [Grudzień 2020 & Styczeń 2021] : Numerologia i Astrologia


W Wietnamie jest tak wielu wróżbitów, że jednym z zajęć dziewczyn, gdy się nudzą, jest pójście do wróżki, aby posłuchać przepowiedni roku, dowiedzieć się, kiedy spotkają swojego chłopaka lub kiedy wyjdą za mąż. Prognozy są zawsze pozytywne i nie wnoszą żadnych ważnych informacji. Jeden rok na trzy jest korzystny dla małżeństwa, jeden rok na cztery jest pod znakiem złej gwiazdy, więc zawsze wychodzimy z domu wróżki roześmiani i natychmiast zapominamy o przepowiedniach. Przez wiele lat nie przejmowałem się tym tak bardzo, aż do końca grudnia 2020 roku, kiedy to musiałem wybrać datę przyjazdu do Chorwacji i Czarnogóry. Z powodu Covida przyszłość jest niepewna i wszystko zmienia się w ciągu kilku godzin. Nie mając pojęcia o dogodnym terminie, sprawdziłam kalendarz dogodnych terminów i udało mi się wybrać idealną datę, która pozwoliła nam uniknąć wiążących ograniczeń i zamknięcia się w jakimś miejscu.

Po dalszym dochodzeniu znalazłem przewidywania dokonane na początku grudnia 2019 r., a nawet w 2009 r., dotyczące ogromnego problemu w 2020 r. Niektóre z nich są bardziej precyzyjne w datach: problem w marcu 2020 roku, poprawa w lipcu, a następnie problem ponownie w grudniu 2020 roku. Zastanawiałem się więc, czy to przypadek, na czym się opierają itp. Sam sprawdziłem te informacje (np. gdy mówią o 5 planetach (+ Ketu, węzeł południowy) w tym samym znaku w marcu 2020, to wystarczy spojrzeć na efemerydy z 17/18 marca i zobaczyć, że to nie jest kłamstwo).

Po przeczytaniu kilku książek na ten temat, myślę, że nie ma podstaw naukowych według naszych obecnych standardów, zarówno w wyjaśnieniu, jak i w metodzie. Nie można nawet powiedzieć, że jest to oparte na metodach statystycznych. Położenie znaków zodiaku (vel konstelacji) zmieniło się od tego czasu. Zasadniczo mówimy, że taka a taka planeta jest w takim a takim znaku, ale w rzeczywistości jest 26 stopni różnicy w prawdziwej astronomii. Planety rzeczywiście są bardzo blisko na niebie, ale niekoniecznie np. w Koziorożcu (w Marsie, według systemu gwiazdozbiorów, były w Strzelcu). W numerologii mówią, że opierają się na metodzie Pitagorasa, ale Pitagoras oparł swój system na alfabecie greckim, a nie łacińskim, i żył na długo przed Chrystusem (więc na długo przed tym, jak mamy nasz system dat urodzenia).

W skrócie, wszystkie one mówią „nie wiemy, dlaczego to jest istotne, ale działa”

  • Pierwsze wyjaśnienie jest takie, że wszystko jest wibracją. Tak więc to, czy urodziliśmy się w takim a takim dniu, w takim a takim roku, czy nazywamy się A, B czy C, ma wpływ na naszą osobowość, ponieważ te liczby i litery mają wibracje. W rezultacie, przez całe nasze życie, będziemy bardziej dotknięci wibracjami, które są z nami kompatybilne. Będziemy naturalnie uzdolnieni w muzyce lub malarstwie, w słuchaniu lub negocjowaniu.
  • Drugie, bardziej wiarygodne i akceptowalne wyjaśnienie jest takie, że wszystko we wszechświecie podąża za cyklem. Istnieją widoczne i naukowo zademonstrowane cykle, takie jak pory roku, ale są też bardziej osobiste cykle, jak cykl menstruacyjny. Wcześniej ludzie nie mieli smartfonów, kalendarzy… więc patrzyli w niebo, aby wiedzieć, gdzie się znajdują w kontekście danych cykli. Na przykład w Wietnamie, kraju rolniczym, bardziej patrzyliśmy na księżyc niż na słońce. Każdego roku Księżycowy Nowy Rok zmienia datę, ale za każdym razem, na północy Wietnamu, jest deszcz typowy dla Księżycowego Nowego Roku. Jak wytłumaczyć, że ten deszcz pojawia się bez przerwy w lutym danego roku, a w styczniu innego, jeśli nie patrzymy na Księżyc? Podobnie, cykl menstruacyjny, bez aplikacji takich jak Clue, jest trudny do śledzenia. Na przykład, mam okres co 2 dni. To hiper trudne, żeby je śledzić i liczyć ręcznie, a ja muszę je śledzić, żeby nie zarezerwować długiego autobusu akurat wtedy, kiedy boli mnie brzuch. Istnieją z pewnością inne rzeczy, które są na 2-letnim, 3-letnim, 89-letnim cyklu… które wygodnie odpowiadają cyklom planet. A potem ludzkość zapomina. Jeśli cykl jest na 978-letnim cyklu, nikt nie będzie w pobliżu, aby przypomnieć nam, że Covid jest należny w 2020 roku ahaha Więc nie chodzi o to, czy xyz się wydarzy, chodzi o to, gdzie jesteśmy w tym cyklu, i wykorzystanie naszego potencjału, gdy nadejdzie czas chwały. To tak, jakbyś wyciągał parasol, gdy pada deszcz, a krem przeciwsłoneczny, gdy jest słońce.
11/02/2021

Ćwiczenie praktyczne

Według numerologii, prostym sposobem na obliczenie Twoich 4 szczytów (lub punktów zwrotnych, bardzo ważnych zmian) jest użycie Twojej liczby rządzącej. Liczba władcy = suma cyfr jego daty urodzenia, sprowadzona do liczby pomiędzy 2 a 11.

Data urodzeniaNumer orzeczenia
01/02/19600+1+0+2+1+9+6+0 = 19
1+9 =
10Liczba
rządząca
=

10
17/08/19771+7+0+8+1+9+7+7 = 404+0
=
4Liczba

porządkowa = 4

Wiek, w którym zostanie osiągnięty pierwszy szczyt, oblicza się według następującego wzoru: 36 – numer orzeczenia + rok urodzenia. Skąd się wzięła liczba 36? Nie wiedzą, ale to działa. Tak wiem, to frustrujące, niektóre rzeczy tak po prostu spadają z nieba

Data urodzeniaNumer orzeczeniaPierwszy szczyt
01/02/19600+1+0+2+1+9+6+0 = 19
1+9 =
10Liczba

rządząca = 10
36 – 10 + 1960 = 1986
17/08/19771+7+0+8+1+9+7+7 = 404+0
=
4Liczba

porządkowa = 4
36 – 4 + 1977 = 2009

Następnie, co 9 lat, przez 27 lat, występują 3 inne szczyty (znaczące zmiany). Można zauważyć, że druga osoba ma swój pierwszy szczyt później (na 32 vs. pierwsza osoba na 26), ale jego ostatni szczyt przyjdzie później (59 vs. 53 dla pierwszej osoby). Co się dzieje po czwartym szczycie? Cóż, będą małe zmiany, ale nie tak duże, jak wskazywały 4 zmiany.

Data urodzeniaPierwszy szczytDrugi szczytTrzeci szczytCzwarty szczyt
01/02/196036 – 10 + 1960 = 19861986 + 9 = 19951995 + 9 = 20042004 + 9 = 2013
17/08/197736 – 4 + 1977 = 20092009 + 9 = 20182018 + 9 = 20272027 + 9 = 2036

Mój pierwszy szczyt był w 2013 roku, to był rok, w którym dokonałem zmiany kariery. Nie wiedząc o tym, walczyłem o tę pracę, pomimo znacznej obniżki wynagrodzenia. Wbrew pozorom, dostałem ją, bez żadnego doświadczenia, jakby planety były wyrównane 😀 To był prawdziwy punkt zwrotny w moim życiu, ponieważ to właśnie ta nowa praca pozwoliła mi być dziś nomadą. Mój następny szczyt jest zaplanowany na 2022 rok, więc zobaczymy jak to będzie.

Pierwszy szczyt JB przypadł na 2016 rok, to właśnie ten rok wybrał na … objechać świat dookoła i zrealizować swoje marzenie 🙂 To również dzięki tej podróży po świecie jesteśmy dziś cyfrowymi nomadami.

Przetestowałem tą metodę na kilku osobach pytając ich „czy w roku 19xx wydarzyło się dla Ciebie coś naprawdę ważnego?” i dana osoba zawsze odpowiadała mi „no tak, mówiłem Ci, że robię to czy tamto” (jakbym znał rok na pamięć lol). Lubiłem pytać rodziców, którzy zdobyli lub zdobędą czwarty szczyt. A daty naprawdę pasują do ich pochodzenia. Mój tata nie mógł uwierzyć, że co 9 lat zmieniał pracę.

Tylko raz zdarzyło się, że ktoś powiedział mi „ah nie, to mi nic nie mówi”. To dlatego, że źle obliczyłem jego numer orzeczenia ahaha.

Cóż, co mam zrobić z tą wiedzą?

Już lepiej pogodzić się z myślą, że mogą na nas wpływać cykle (czyli wzloty i upadki). Nie można mieć pozytywnego wzrostu co roku, nie można mieć punktów zwrotnych co 6 miesięcy. Z drugiej strony, gdy nadarzy się okazja, trzeba się jeszcze bardziej postarać.
Następnie, musimy również zaakceptować ideę, że istnieją rzeczy, które nam umykają i które wykraczają poza naszą naukową logikę.
Wreszcie, nawet jeśli wszystkie planety są wyrównane, nadal mamy wolną wolę i to jest najważniejsza informacja, którą należy zapamiętać. Aby użyć powyższego przykładu, nikt nie może powstrzymać cię od wyciągnięcia parasola, gdy pogoda jest dobra, zawsze wybierasz drogę, którą chcesz podążać.

Źródła

Jeśli jesteś zainteresowany, oto kilka książek, które polecam (ale po angielsku):

  • Llewellyn’s Complete Book of Astrology (Fnac link, Amazon link, Bookdepository link): autor używa systemu słów kluczowych, które szczegółowo opisałem w artykule, co znacznie ułatwia bycie niezależnym. Autor bardzo lubi wykresy, jest świetny, bo tak wiele syntetyzuje. Podoba mi się analiza astralnych tematów osobowości na końcu każdej sekcji, więc możesz poćwiczyć. Pomija niektóre pojęcia (no dobra, podaje je bez wyjaśnienia, po co są). Druga książka o przepowiedniach tego samego autora jest trudniejsza do zrozumienia i przeznaczona tylko dla zaawansowanych czytelników.
  • The Only Astrology Book You’ll Ever Need (Fnac link, Amazon link, Bookdepository link) : niezwykle kompletne, jest nawet część, która wskazuje, jak stworzyć swój własny uproszczony wykres astrologiczny. Do przeczytania po powyższej książce, aby uzyskać więcej informacji. Uważam, że interpretacje zawarte w tej książce są bardziej aktualne.
  • The Complete Book of Numerology (link Fnac, link Amazon, link Momox, link Bookdepository): mała i łatwa do czytania książka. Wyjaśnienia każdej liczby są bardzo istotne. Jest to bardzo prosta metoda. Musisz kupić inne książki, aby przejść dalej, ale dla początkujących, to już jest bardzo dobre.
  • Jak przewidzieć swoją przyszłość Sekrety Wschodniej i Zachodniej Astrologii (Fnac link, Amazon link) : jeśli kolekcja Llewellyn jest bardzo dobry, aby zrozumieć podstawowe pojęcia, nie rozumiem nic o ich książce Astrologia predykcyjna. Uważam, że książka Jamesa Brahy jest o wiele bardziej zrozumiała, a wyjaśnienia o wiele bardziej trafne (w każdym razie dla mnie). I proponuje dwa systemy predykcji: zachodni i hinduski. System hinduski wygląda na skomplikowany, ale udaje mu się wyjaśnić, wciąż bardzo prosto, narzędzia, co sprawia, że chce się wiedzieć więcej
  • Nowy! Właśnie odkryłem The Mountain Astrologer magazynu, najbardziej szanowany w branży. Wcześniejsze wydania można kupić z rabatem na stronie internetowej (w formacie PDF lub papierowym). Aby dowiedzieć się, które wydanie Cię zainteresuje, możesz przejść do listy dotychczasowych artykułów, wywiadów i analiz wykresów osobowości tutaj.

Jestem absolutnym fanem kanału YouTube Astrology Podcast. Filmy mają zazwyczaj 2-3 godziny długości. Ale jest to bardzo dobrze wyjaśnione i nawet skomplikowane koncepcje są doskonale wyszczególnione. To dzięki nim w końcu zrozumiałem pojęcie władcy i jak zastosować to pojęcie czytając mapę gwiezdną. Bardzo podobało mi się wideo ” Pierwsze kroki w czytaniu wykresu urodzeniowego ” oraz prognozy według ascendentu na rok 2020 i 2021. Obejrzyj filmy nakręcone przez Leisę Schaim i Chrisa Brennana.

Aby wygenerować wykresy astralne, możesz użyć astro.com lub aplikacji takiej jak Astro Future. Uwielbiam ich animowany wykres. Możesz animować tranzyty przewijając daty, to pomaga wizualizować ruch planet, identyfikować planety stacjonarne przed/po retrogradacji. Można również ustawić datę rozpoczęcia / zakończenia i zobaczyć planety poruszają się przez znaki zodiaku, to jest super słodkie.

Aplikacja jest darmowa, ale zdecydowanie radzę skorzystać z opcji 2,29€, aby zobaczyć tranzyty do 2050 roku (wersja darmowa jest ograniczona do +1 roku) i 3,49€, aby zidentyfikować ważne wydarzenia (zwłaszcza powroty planet, zwłaszcza tych, które poruszają się wolniej, bo konieczność czytania kilkudziesięciu stron efemeryd, zwłaszcza gdy planety są w retrogradacji, nie jest zbyt przyjemna). Podane są pewne wyjaśnienia, ale nie jest to najważniejsze. Co więcej, możesz dodać wykresy astralne wielu innych osób. Możesz wyeksportować wiele rzeczy w formacie PDF lub formacie obrazu, aby udostępnić je w sieciach społecznościowych.

Brakuje tabeli aspektów pomiędzy planetami tranzytowymi i natalnymi. Musisz kliknąć na każdą planetę, aby zidentyfikować aspekty, a to jest żmudne.

Co do hinduskich wykresów astralnych, nie znalazłem jeszcze wiarygodnych źródeł. Możesz jednak obliczyć swoje dasas tutaj.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *