Najlepszy zabieg dla wzroku w Rzymie: masaż Kobido z Simoną Primavera (Spring Touch)


Wykonywałam zabiegi wizażu na prawie wszystkich kontynentach i najlepsze według mnie są zabiegi z intensywnym masażem.

Oczywiście, produkty różnią się w zależności od spa, podobnie jak stosowane makchinari, ale moimi ulubionymi są te, którym towarzyszy spersonalizowany masaż, z jednej strony w celu cyrkulacji skóry (i uwolnienia oczu od podrażnień), a z drugiej dla niemal natychmiastowego efektu liftingu.

Bardzo lubię masaż Omorovicza we Włoszech i masaże Kobido, które są bardzo tonizujące (poprawiają samopoczucie), ale po masażu mięśnie są zdystansowane, a skóra skostniała, co jest bardzo ważne.

Co to jest Kobido?

Kobido to starożytny masaż giappoński. Aby móc oferować masaż Kobido, operator musi posiadać certyfikat Kobido, to znaczy, że musi być certyfikowany przez mistrza Kobido (tytuł przekazywany z pokolenia na pokolenie, my jesteśmy w 26 pokoleniu z Dott. Shogo Mochizuki). Ten mistrz Kobido pochodzi z Japonii, a ponieważ jego stan zdrowia pogarsza się, nie prowadzi już wielu zajęć, a na świecie jest coraz mniej certyfikowanych ekspertów Kobido.

È impossibile farsi massaggiare dal Dott. Shogo Mochizuki w Giappone, tylko elita Giapponese ma dostęp do mistrza. Możemy mieć dostęp tylko do certyfikowanych ekspertów Kobido (naszych przyjaciół).

Aby zdecydować się na zabieg Kobido, należy najpierw uzyskać certyfikat dla masażysty i zapoznać się z oficjalną instrukcją na stronie kobido.com. Ta lista nie jest w pełni zaktualizowana, więc nie wahaj się poprosić o zdjęcie certyfikacji masażysty.

Il Kobido in Italia

We Włoszech są tylko dwie masażystki z certyfikatem Kobido, jedna w Rzymie: Simona Primavera.

Miałam wielkie szczęście, że mogłam się z nim spotkać i zabrać go na zakończenie mojego pobytu w Rzymie.

Istnieją różne poziomy Kobido. Każdy poziom wymaga dużo czasu + praktyki + testu. Dlatego, aby osiągnąć najwyższy poziom, Simona potrzebowała wielu lat i wielu miejsc treningu (w rzeczywistości maestro prowadzi wiele kursów na Wschodzie, więc Simona podążała za nim w Giappo, Miami, Paryżu), aby ukończyć sześć poziomów. Pracę tę wykonuje z pasją od kilku lat.

Najpierw była adwokatem specjalizującym się w stosunkach międzynarodowych, dużo podróżowała, pracowała dla włoskich firm, a w 2009 roku zdecydowała się na kurs Kobido, a następnie dołączyła do jej studia.

Kiedy odwiedziłam jej pracownię, była niesamowicie entuzjastyczna, prawdziwa i właściwa przyjemność dla słońca. Świat Kobido jest bardzo mały, zna nawet innych artystów Kobido w Paryżu.

Leczenie Simony Primavery

Przed Covid, Simona miała studio w historycznym centrum Rzymu, z tatami jako narzędziem do masażu. Obecnie jej pracownia znajduje się nieco dalej, ale wciąż blisko centrum, przy Via Tacito 26, wewnątrz pracowni osteopatów. W każdym razie, miejsce do masażu jest zawsze największe (po krótkiej przerwie można skorzystać z tatami)

Miałam okazję wykonywać Kobido w Paryżu z dwoma chirurgami, ale mając wykształcenie estetyczne, wymyślili oni zabieg, który łączy techniki Kobido z chinoterapią, Face Sculpting i Gua Sha.

Simona pozostała wierna tradycyjnej technice, stosując metodę Kobido od A do Z. Podobają mi się wszystkie podejścia, ale dzięki Simonie jestem ciekawa również starej metody: od wody do masażu po organiczne cygańskie toniki, dostarczane przez mistrza Kobido (na bazie róży, ryżu i innych produktów organicznych). Temperatura wody zmienia się w zależności od stosowanej techniki, czasami jest ciepła, czasami gorąca, a czasami nakładam gorącą wodę na punkty masażu, kontynuując masaż rękoma.

Zobaczcie, jak się porusza seduta:

  • Se sei truccata, avrai un accurato strucco all’olio.
  • W przypadku braku trucków, należy wykonać delikatne, chłodne płukanie (w wodzie z oliwek), a następnie obrócić je za pomocą zrumienionych patelni. Se pensi che questo non basti (magari perché hai passato tutta la giornata fuori, tra tubi di scarico e sudando), puoi chiedere anche uno strucco.
  • Simona masuje z zamkniętymi oczami, co pozwala jej lepiej ocenić potrzeby mojego wzroku. Na przykład, zidentyfikowała napięcie w mojej twarzy i dużo pracowała nad tym obszarem.
  • Dekolt nie jest poddawany prawdziwemu masażowi, ale jest intensywnie stymulowany, aby pobudzić krążenie skóry. Ormai, con l’esperienza, mi basta che una massaggiatrice mi tocchi per capire se conosce i punti dell’agopuntura o no lol 😀 posso confermare che Simona li conosce molto bene e ha assimilato bene anche la cultura asiatica, la circolazione dell’energia etc.
  • Wykonuje się również masaż na poziomie nóg, kości i stawów, przez co całe ciało jest rozciągnięte.

Jeśli obraz jest wart 1000 słów, zamieść filmik, oto zabieg, któremu się poddałam (no cóż, Simona nie miała na sobie kimona, nie czuje się komfortowo podczas masażu, ale zabiegi były precyzyjne i skuteczne).

Piękno zabiegów składających się w 100% z masaży polega na tym, że terapeuta nie zostawia Cię samego. To nie są masaże, które trwają 20 minut z 60 minut zabiegu. Jest tam dla Ciebie podczas całego leczenia i naprawdę to doceniam.

Tak, jest pewien drobny szczegół, który bardzo doceniam: użycie scyarpy do kapeluszy i do ich przechowywania. È molto delicato, e dopo non ho segni attorno alla testa.

Ecco le foto prima/dopo. Wykonałam u niego 5 zabiegów. Moja mascella jest o wiele lepsza, cała twarz wydaje się podniesiona, a ziarno mojej łopatki jest bardzo ładne. Ponadto, wszystko co trzeba zrobić, to delikatnie i bezpiecznie obchodzić się z narzędziami. Wyniki te są również owocem delikatnej i naprawczej domowej rutyny dla bariery skórnej.

LUNEDI, MERCOLEDÌ, VENERDI C/O CHIROLAB, VIA TACITO, 26 (PIAZZA COLA DI RIENZO), ROMAMARTEDÌ
E GIOVEDÍ, A DOMICILIOChiama
al +39 329 335 5647

.

Więcej informacji na stronie Spring Touch http://www.springtouch.it/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *