Co zrobić / zwiedzić w Nowym Jorku w 1 tydzień – 25 pomysłów na pierwszą wycieczkę


Zapytaliśmy Berengere C. specjalistka od Nowego Jorku (zastanawiamy się, czy ma nieograniczoną kartę podróżniczą Paryż-Nowy Jork), jej „małą listę” rzeczy do zrobienia w Nowym Jorku w ciągu jednego tygodnia dla pierwszaków, a oto jej odpowiedź.

Nie wahaj się śledzić Berengere na Instagramie , aby odkryć ukryte zakątki w Nowym Jorku (lub gdziekolwiek indziej): https: //www.instagram.com/berencnt/

Podstawy

Top of the Rock & One World Observatory

Top of the Rock, obserwatorium w Rockfeller Center – 67 piętro: 41,53 USDOne
World Observatory, obserwatorium w One World Trade Center – najwyższe obserwatorium w Nowym Jorku – 100 piętro: 42,46 USD

Oba są warte zrobienia, bo widok jest naprawdę różny. Z Top of the Rock rozciąga się widok naEmpire State Building, a z One World Observatory na cały Manhattan i Statuę Wolności.

Oczywiście, jeśli jesteś fanem filmów Sleepless in Seattle, prawdopodobnie skusisz się na wymianę Top of The Rock na obserwatorium na 86 piętrzeEmpire State Building (41,53 USD)

Top of the Rock

Brooklyn: z dzielnicą DUMBO

Punkt widokowy i 2 parki: dzielnica położona pomiędzy Mostem Brooklyńskim a Mostem Manhattańskim. Naprawdę robi wrażenie, radzę wybrać się tam na 1000%

Możesz zdecydować się na prom (z Wall Street / Pier 11, linia South Brooklyn – zalecana opcja, 2,75 USD) lub metro.

Przejście przez Most Brookliński o zachodzie słońca

Są tam 2 pasy ruchu: pas dla pieszych i pas zarezerwowany dla rowerzystów. Radzę przejść Most Brookliński na piechotę w kierunku Brooklyn – Manhattan, widok będzie lepszy.

Miejsce Pamięci 9/11

Zwiedzanie muzeum i basenów zbudowanych na miejscu bliźniaczych wież

Bilety na ceremonię 9/11 zaczynają się od $26+podatek. Zaleca się pobranie oficjalnej aplikacji przed wizytą i zakup biletów online, aby uniknąć kolejek. Na miejscu należy przeznaczyć 2 godziny i zabrać ze sobą dużo chusteczek higienicznych.

Wall Street

Na miesiąc przed wizytą spróbuj zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem po Muzeum Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Będziesz miał dostęp do największej rezerwy złota na świecie (1/5 świata). Jeśli nie masz szczęścia, aby dostać miejsce siedzące, spacer po ulicach Wall Street jest również niezapomnianym doświadczeniem. Pomiędzy dwoma budynkami, Podwyższony Akropol jest oazą spokoju, gdzie pracownicy przychodzą na lunch z brązową torbą. Widok na lądowisko dla helikopterów i Most Brookliński.

Statua Wolności

Prezent od Francji dla Stanów Zjednoczonych. Do Statui Wolności można dostać się promem z Battery Park (18,5$).

W danym dniu w Koronie dostępnych jest tylko 365 biletów, które wyprzedają się z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chcesz, kup je z dużym wyprzedzeniem. Przystanek na Ellis Island (wliczony w cenę promu) nie jest konieczny. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, zostań na promie i wracaj na Manhattan.

Grand Central Terminal

Jest to piękna stacja w dzielnicy Midtown i warta odwiedzenia.

Soho i Greenwich village z łukiem na placu Waszyngtona

Osobiście bardzo podobały mi się te dwie bardzo żywe i wolne od zabudowy dzielnice.

Ewangelia na niedzielę

Polecam wybrać kościół w okolicy Harlemu , jeśli to możliwe, najlepiej nie za duży, aby naprawdę zanurzyć się w społeczności. To naprawdę wyjątkowe doświadczenie!

Jednakże, możesz również udać się do kościoła na Times Square, zwłaszcza jeśli nie masz czasu, aby udać się do Harlemu, ponieważ znajduje się on w centrum Manhattanu.

Również do zrobienia

 • Bryant Park: mały park tuż obok Times Square
 • Nowojorska Biblioteka Publiczna: i jej czytelnia na 3 piętrze (wstęp wolny)
 • Times Square: raczej wieczorem, aby zobaczyć wylewność miasta.
 • Central Park: do zrobienia w kilka razy. Do obejrzenia: Strawberry Fields, Bethesda Fountain, jej liczne mosty i muzycy
 • Chinatown, szczególnie, aby zjeść pierogi
 • Dzielnica Chelsea z High Line, starą linią kolejową zrekultywowaną trochę na wzór zielonego korytarza w Paryżu. Od kwietnia do października miłośnicy astronomii ustawiają teleskopy przy 14 ulicy na High Line. Można tu za darmo obserwować księżyc, planety i gwiazdy oraz zadawać wszelkie pytania.

Moje ulubione muzea

 • MOMA (sztuka współczesna)
 • Muzeum Historii Naturalnej
 • MET : Metropolitan Museum of Art : wejdź na dach, bardzo ładny widok na Central Park

Strona gastronomiczna

 • Shake Shack: Jest ich kilka w mieście, naprawdę nie wahaj się, burgery są bardzo dobre!
 • Pączkarnia: najlepsze pączki w mieście. ALE NAPRAWDĘ !
 • Katz’s Delicatessen: bardzo dobre kanapki z pastrami, typowo nowojorskie
 • Piekarnia Magnolia: dla babeczek i serników
 • Rooftop do zrobienia: 230 Fifth (nie wieczory w weekend, ponieważ wejście jest bardzo selektywne), ale bardzo miły na niedzielny brunch lub na koniec dnia, aby zobaczyć zachód słońca na Empire State Building.

Inne informacje

 • Jeśli zostaniesz 1 tydzień, radzę wziąć 7-dniową kartę Unlimited Ride MetroCard, nawet jeśli dużo chodzisz po mieście, szybko się to opłaca: 33$US + 1$ za zakup karty
 • Moim zdaniem można skupić się na Manhattanie, Brooklynie i Harlemie, pozostałe dzielnice są mniej interesujące
 • TKTS : punkt sprzedaży na Times Square najtańszych biletów (do kupienia tego samego dnia)
 • Gdzie się zatrzymać: Airbnb to ekonomiczny wybór w Nowym Jorku. Jeśli wolisz zatrzymać się na Manhattanie: Harlem i Chinatown są niedrogie, a do zabytków można łatwo dojechać metrem.
 • Dla znacznie bardziej centralnej lokalizacji (z nieco wyższym budżetem), można również zdecydować się na słynne hotele Pod, dobrze zlokalizowane, małe, ale czyste: Pod Times Square(link Booking), Pod 51(link Booking), Pod 39(link Booking)

Włożyłem ci to, co jest dla mnie najważniejsze, ale aby naprawdę cieszyć się miastem, musisz chodzićpo okolicy, aby odkryć różne dzielnice!

Nie wahaj się śledzić Berengere na Instagramie , aby odkryć ukryte zakątki w Nowym Jorku (lub gdziekolwiek indziej): https: //www.instagram.com/berencnt/


Czy podobał Ci się ten artykuł? Znajdź wszystkie nasze przewodniki turystyczne i travelogues w Stany Zjednoczone tutaj i travelogues w Nowy Jork tutaj :


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *