Moja mieszana opinia na temat THINX po 1 roku : Majtki okresowe


Skorzystałam z naszej podróży do USA i zamówiłam kilka rzeczy dostępnych w Stanach, ale jeszcze nie dystrybuowanych we Francji, w tym THINX, „rewolucyjne” majtki na okres.

To dobry pomysł, zwłaszcza dla kobiet podróżujących, ponieważ w wielu krajach NIE MOŻNA* znaleźć tamponów ani cienkich, chłonnych podpasek, tak jak we Francji. Myślę, że tak wielu z nas jest adresatami reklam tej marki, zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. To, co naprawdę podobało mi się w ich reklamach, to użycie *nieretuszowanych* zdjęć, a zwłaszcza ich koncepcja, oczywiście.

Wyjaśnię to w tym długim artykule:

 • koncepcja
 • dla kogo jest przeznaczony
 • jak zamawiać
 • a na końcu artykułu, dlaczego ich nie lubię

Jeśli chcesz kupić z USA, kliknij na ten link, aby uzyskać 10 $ powitanie: https:
//thinx.club/7qf5nfmfThinx jest teraz
w
sprzedaży we Francji na stronie Mademoiselle Bio. Aby otrzymać 5€ zniżki na pierwsze zamówienie, wpisz mój adres podczas rejestracji w następujący sposób

THINX, co to jest?

Są to majtki przeznaczone do noszenia podczas menstruacji. W zależności od modelu mogą one wchłonąć ilość krwi odpowiadającą od 0,5 do 4 tamponów. Dzięki 4 warstwom materiału:

 1. ochrona przed wilgocią
 2. antyzapachowy
 3. tkanina absorpcyjna
 4. przeciw przeciekom

Następnie, jak dokładnie to działa, naukowo, dobrze, że jest ich tajemnicą handlową.

Jak to działa?

Majtki wchłaniają krew (w zależności od ich chłonności), a kiedy są pełne, trzeba je zmienić i założyć kolejne.

Aby ją wyprać, należy najpierw wypłukać ją w wodzie, a następnie wyprać ręcznie lub w pralce…. Schnięcie trwa cały dzień.

Dla kogo to jest?

Pierwszą grupą docelową są kobiety, które dbają o ekologię, ponieważ noszenie majtek na okres ogranicza ilość odpadów. Drugim celem są podróżni, którzy nie chcą nosić w torbie wielkich opakowań podpasek higienicznych, ani wystarczającego zapasu tamponów ( w niektórych krajach tampony po prostu nie istnieją).

Ale THINX jest oczywiście dla wszystkich kobiet. A szczególnie te, które cierpią z powodu przeciekania z powodu obfitych miesiączek – zwłaszcza w nocy.

Jak wybrać majtki/jakie kupić?

Kompletnie się pogubiłem na stronie. I muszę przyznać, że nie wiem, które majtki wybrać i za ile. Najwyraźniej potrzebuję pomocy.

Na szczęście na stronie znajduje się sekcja „know your flow”, gdzie zadawane są pytania dotyczące :

 • czas trwania miesiączki
 • twój przepływ w pierwszych dniach, w ostatnich dniach…
 • ile razy dziennie zmieniasz tampony/podpaski higieniczne/kubki: w dni z dużym/średnim/lekkim przepływem

Uwaga: jeśli nie wiesz nic o swoich miesiączkach, nie jest za późno, aby pobrać darmową aplikację CLUE, która śledzi Twoje miesiączki, odnotowuje ciężkie/lekkie dni itp. Aplikacja ostrzeże Cię również o następnej miesiączce.

Na koniec mamy listę rekomendacji produktowych, dla 3 typów przepływów: lekki/średni/ważny, podzielonych na dwie kategorie:

 • jeśli zamierzasz używać tylko majtek Thinx
 • jeśli zamierzasz stosować majtki Thinx jako uzupełnienie innej metody (podpaski, tampony…)

W zaleceniach zaproponowano 3 wzory majtek, tak dla estetyki, bo są osoby, które lubią nosić bokserki, inni tangi itp.

Następnie, klikając na „sklep ***”, znajdziesz polecany model i będziesz mógł wybrać kolor, rozmiar i ilość, którą chcesz.

Myślę, że to narzędzie nie jest złe, ale myślę, że nie jest jeszcze kompletne, ponieważ nie bierze pod uwagę najnowszych produktów Thinx, a mianowicie :

 • figi z bawełny organicznej
 • ich nowe majtki to odpowiednik 4 tamponów

Dla mnie to pomaga mi wiedzieć, jakie produkty muszę kupić, jeśli używam THINX na okres. Mam super ciężkie miesiączki przez pierwsze 2 dni i lekkie do umiarkowanych przez ostatnie 3 dni.

 • Lekkie dni: 2 majtki, odpowiednik 2 tamponów
 • Średnie dni: 3 majtki, co odpowiada 2 tamponom/ majtkom
 • Pierwsze dni: 3 majtki, co odpowiada 4 tamponom/ majtkom

W moim przypadku ideałem byłoby kupić 6 majtek 4 tampony i 6 majtek 2 tampony. Aby mieć wystarczająco dużo do noszenia i rotacji kilka dni z rzędu (3 na dzień: 3 czyste i 3 w zawieszeniu, ponieważ te trwają wieki, aby wyschnąć). To dużo, prawda?

Tak więc na pierwszy test wystarczają mi tylko 3 majtki z 4 tamponami.

Utwórz zestaw niestandardowy

Osobiście uważam, że dużo łatwiej jest zobaczyć listę produktów i ich moc absorpcji. Aby uzyskać do niego dostęp, kliknij na „sklep”, a następnie „utwórz własny zestaw”.

W porównaniu do zalecanego użycia, kupiłam na razie 3 sztuki Super Hiphugger (każda z nich to odpowiednik 4 tamponów). Automatycznie, przy zakupie 3 sztuk majtek, otrzymuję 10% zniżki. Ponadto, jest 10 $ prezent powitalny (kliknij na ten link, aby uzyskać 10 $ prezent powitalny dla pierwszego zakupu: http: //ref.thinxify.me/nrwj7), więc zapłaciłem 95 $ + wysyłka.

 • W Stanach Zjednoczonych, wysyłka jest bezpłatna dla pierwszego zamówienia i 5 dolarów dla kolejnych zamówień.
 • Dla Francji, koszt wysyłki wynosi $9. 28

Auć, powiedziałeś, 95$ za 3 majtki + 28$ wysyłka? Tak, plus niektórzy z nich musieli zapłacić opłaty celne (około 20 dolarów), aby otrzymać swoją paczkę we Francji.

Czas dostawy w USA

Nie wiem jak we Francji, ponieważ zamawiałem w USA, kiedy byłem w podróży i paczka została dostarczona bezpośrednio do mojego hotelu. Zapłaciłem za opcję 5$, aby otrzymać przesyłkę szybciej (w ciągu 3 dni roboczych). Ale prawie nie otrzymałem paczki na czas, ponieważ potrzebują 1-2 dni roboczych, aby przygotować moje zamówienie. Następnie 3 dni robocze dla DHL, aby dostarczyć go do mnie.

Tak więc dla zamówienia złożonego 31 lipca, DHL na początku oszacował dostawę na 12 sierpnia! Krzyknąłem na obsługę klienta, bo nie byłoby mnie tam w tym dniu, zwrócono mi 5 dolarów opłaty za dostawę i cudem moja paczka dotarła 5 sierpnia (w sumie 4 dni robocze), tuż przed moim wylotem z Miami.

szacowany czas dostawy jest całkowicie błędny
trasa mojej paczki

Zakup z Francji

Jeśli macie już dość amerykańskiej strony, powinniście wiedzieć, że strona Mademoiselle Bio rozpoczęła niedawno dystrybucję majtek THINX i wysyła je za darmo do wszystkich zamówień powyżej 49€. Aby pomóc Ci w wyborze majtek, zaznaczyłam tutaj odpowiednik w tamponach każdego modelu.

Aby otrzymać sponsoring w wysokości 5€, po utworzeniu konta wpisz nasz email contact @ tourdumonde5continents.com

Moja opinia o majtkach menstruacyjnych THINX

Kupiłam tylko model Super HipHugger, więc moja recenzja będzie dotyczyła tylko tego modelu (odpowiednik 4 wkładek).

Już przy odbiorze majtki nie pachną ładnie. Zapewniam Cię, że nikt ich nie używał, nadal mają swoje etykiety. Po pierwszym praniu w pralce i całym dniu suszenia, phew, już nie pachną.

Rozmiar

Mam wrażenie, że jest dość duża. Zwykle noszę rozmiar S (o jeden rozmiar wyżej) podczas okresu z powodu mojego opuchniętego podbrzusza w tym czasie, ale rozmiar XS od THINX pasuje na mnie idealnie i odpowiada mojemu rozmiarowi S we Francji. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej, musisz zmierzyć swoją miednicę, aby wybrać swój rozmiar. Oto zdjęcie porównawcze rozmiarów różnych marek w porównaniu z normalnym rozmiarem majtek S.

porównanie rozmiarów vs. Modibodi vs. Dans ma culotte

Projekt

Biorąc pod uwagę wybrany model, nie da się uniknąć okropnego wyglądu babcinych majtek. Szerokość w dolnej części jest większa niż w innych modelach Thinx z tego co widziałam na zdjęciach.

Pierwsze wrażenie jest takie, że strefa chłonna jest znacznie większa niż myślałam, pokrywa od linii bikini do górnej części pośladków, zapewniając maksymalną ochronę nawet w nocy! Strefa chłonna jest grubsza niż sobie wyobrażałam, a jej grubość odpowiada grubości wkładki do majtek.

Uwaga: zdjęcia zostały wykonane na fabrycznie nowym modelu, nie bójcie się 🙂

wewnątrz, strefa chłonna jest ciemniejsza i grubsza i sięga bardzo wysoko…
aby zakryć dużą część pośladków…
zbliżenie na strefę pochłaniania

Komfort

Kiedy więc nosisz majtki THINX, nadal czujesz nieco grubszą warstwę (nie jest tak lekka i cienka jak zwykłe majtki), ale i tak jest to o wiele przyjemniejsze niż posiadanie podpaski czy tamponu, strefa chłonna jest miękka w dotyku.

Dla kogoś, kto bardzo cierpi podczas (bolesnych) miesiączek, posiadanie czegoś wygodnego do noszenia w tym czasie jest największym luksusem. Majtki są dobrze skrojone i dobrze przylegają do ciała, co zapobiega przeciekaniu po bokach i podczas snu.

Komfort jest i tak lepszy niż ręcznik, a dopóki majtki nie są pełne, materiał nie jest mokry.

Z drugiej strony, jak tylko zobaczysz ślady płynu na tkaninie, oznacza to, że jest pełny i że musisz go zmienić (mam zdjęcie, kiedy jest pełny, żeby Ci pokazać, jeśli krew Cię nie mdli, kliknij tutaj. Można zauważyć, że nie ma absolutnie żadnej aureoli wilgoci wokół, wszystko co może być wchłonięte jest już wchłonięte bez pozostawiania śladów. Nie ma zdjęcia *gdy majtki nie są pełne*, bo wygląda to po prostu jak czyste majtki)

Zapach

Krew ma zapach, ale jeśli zmienisz majtki w ciągu dnia, to nic się nie stanie.

Jeśli jednak nosisz go przez całą noc, rano pachnie jak ryba. A szkoda, bo to właśnie obiecuje THINX: bezzapachowość. Będą musieli popracować nad tą bezzapachową pieluszką, bo nadal nie spełnia oczekiwań.

Poza tym, przy takim zapachu można się zastanawiać nad higieniczną stroną tego przedsięwzięcia. O bakteriach i w ogóle, bo automatycznie w mojej głowie: zgniły zapach = bakterie, brud… Po jednej nocy użytkowania, pachnie jeszcze gorzej niż podpaski!

Listopad 2020 aktualizacja: moja siostra właśnie kupiła te same modele i mówi mi, że nie ma problemu z zapachem. Wiem, że THINX wprowadził pewne zmiany pod koniec 2019 roku, może to dlatego?

Absorpcja

Wydaje się, że obietnica absorpcji została dotrzymana. Nawet pierwszego dnia, kiedy wykrwawiłam się na śmierć, moje 3 majtki dotrzymały obietnicy.

Przyznaję, że byłam trochę zestresowana, kiedy testowałam je w pierwszym dniu miesiączki, nałożyłam na nie kilka warstw ubrań i usiadłam na rzeczach, które mogłam poplamić, ale nie odnotowałam żadnych przecieków (powinnam wspomnieć, że musiałam je zmienić około 14:00).

Majtki THINX chronią również w nocy, tzn. jeśli krew odpływa do tyłu, majtki wchłaniają ją w całości!

Przez kolejne dni, kiedy tracę mniej krwi, teoretycznie mogę nosić jedne majtki przez cały dzień. Jeśli chodzi o wchłanianie to jest ok, ale jeśli chodzi o zapach to lepiej zmieniać je w ciągu dnia. Kiedy nosisz je przez 6 godzin z rzędu (lub więcej), zapach jest nie do zniesienia.

Aktualizacja w kwietniu 2020: zapach jest nadal najsłabszym punktem tej marki, ale z 3 marek, które testowałem (Thinx, Dans ma culotte, Modibodi), Thinx jest jedynym, który jest całkowicie suchy podczas użytkowania – i tylko trochę mokry, gdy jest pełny. Inne marki mają ślady wilgoci już od pierwszej sekundy użytkowania.

Przeciwdziałanie przeciekom

W przypadku tego produktu nie odnotowano żadnych przecieków, nawet przy bardzo obfitych miesiączkach, ponieważ powierzchnia chłonna jest tak duża.

Muszę jednak zaznaczyć, że jestem dobrym uczniem i zmieniam się natychmiast, gdy jest pełno.

Teraz wyobraź sobie, że utknąłeś w pociągu w Indiach bez możliwości dostępu do toalety, będziesz musiał zapewnić inne rzeczy ( na przykład zmywalny ręcznik na wierzchu)

The –

Nadal powinnaś zmieniać majtki co najmniej raz dziennie. Jeśli krwawisz więcej niż mogą wchłonąć majtki = gwarantowany przeciek. Jeśli więc jesteś w pracy i nie masz możliwości zmiany majtek i trzymania ich pełnych krwi w torebce, to i tak powinnaś stosować inną metodę ochrony w ciągu dnia.

Majtki należy jak najszybciej wypłukać i wyprać (często ręcznie, jeśli nie kupiłaś wystarczająco dużo majtek, aby wystarczyły do następnego prania w pralce).

Nie można ich suszyć w pralce, muszą być suszone na powietrzu. Suszenie => na pełny cykl trwa wieczność, trzeba kupić ich dużo, a produkty są naprawdę drogie => jeśli zastosuję się do ich zaleceń, potrzebuję 3 lata podpasek, żeby zakup tych produktów był opłacalny.

Te majtki zdecydowanie nie są przystosowane do aktywności w wodzie 😉 nie spodziewaj się, że będziesz mógł w nich pływać.

Jeśli chcesz je kupić (z USA), kliknij na ten link, aby otrzymać 10$ na powitanie przy pierwszym zakupie: https:
//thinx.club/7qf5nfmfThinx jest teraz
w
sprzedaży we Francji na stronie Mademoiselle Bio. Aby otrzymać 5€ zniżki na pierwsze zamówienie, wpisz mój adres podczas rejestracji w następujący sposób

Wniosek

Przy tak wielu wadach i nieznośnym zapachu, spodziewaj się dużej liczby majtek na okres, aby pokryć cały cykl (powiedziałbym, że 8 z THINX i 6 z innymi markami).

Testowałam tylko model z 4 wkładkami, więc nie wiem dlaczego opinie są tak pochlebne o innych mniej chłonnych modelach, może dziewczyny, które je testowały mają mniej obfite miesiączki niż ja? W każdym razie, ich słabo wykonana strona upiła mnie od początku do końca.

Listopad 2020 aktualizacja: moja siostra właśnie kupiła te same modele i mówi mi, że nie ma problemu z zapachem. Wiem, że THINX wprowadził pewne zmiany pod koniec 2019 roku, może to dlatego?

A dla osób, które muszą zmieniać majtki w pracy i nosić mokre/nieprzyjemne w zapachu rzeczy w torbie przez cały dzień, to moim zdaniem wielkie NIE NIE ! Przypomina mi to produkt GoGirl (o którym pisałem tutaj), ciekawy produkt, który pozwala kobietom robić p*p* na nogach, ale którego zastosowanie jest ostatecznie zbyt restrykcyjne, aby był niezbędny dla podróżujących kobiet.

Jednakże, po wypróbowaniu dwóch innych marek, które są bardzo popularne wśród kobiet z obfitymi miesiączkami (Modibodi i Dans ma culotte), zaczęłam bardziej doceniać THINX, ponieważ wchłanianie jest naprawdę lepsze w przypadku THINX. Jest to jedyna marka, która gwarantuje mi 0 nawilżenia przez wiele godzin – podczas gdy przy innych, podczas obfitych okresów, na powierzchni pojawia się permanentna aureola wilgoci. Może to wynikać z konstrukcji majtek THINX: 4 warstwy, podczas gdy inne mają tylko 3.

Dodatkowo, ich system poleceń jest naprawdę fajny. Za każdego poleconego dostajesz 10$, które możesz zsumować i wykorzystać na zapłacenie za majtki ORAZ wysyłkę (tak nie jest w przypadku innych marek). Tak więc, po poleceniu kilku osób, udało mi się kupić majtki za darmo ^^

Jeśli miałabym wystawić ocenę, powiedziałabym: Wchłanianie 10/10 – Komfort: 8/10 (nadal jest trochę gruby) – Zapach: 6/10.


Aktualizacja w styczniu 2020: Używam tych majtek od 5 miesięcy i z jakiegoś tajemniczego powodu moje miesiączki są coraz mniej obfite (nie jest to w ogóle związane z tymi majtkami, ale prawdopodobnie z moimi nawykami żywieniowymi, które się zmieniły). Mogę potwierdzić, że w lekkich okresach jest to bardzo przyjemne w użyciu, nawet jeśli powracający problem zapachu nie został rozwiązany. Dzięki ogrzewaniu (nie zakładam ich, ale w ogrzewanym pomieszczeniu), majtki mogą wyschnąć przez noc i dzięki temu, mając tylko 3 majtki, mam wystarczająco dużo do zmiany w ciągu dnia. Jednak kiedy ogrzewanie jest wyłączone, będę musiała na zmianę używać ręczników w ciągu dnia i majtek w nocy – bo nie zdążą wyschnąć. Podsumowując, moja opinia jest nadal mieszana, ale nadal ich używam, bo przynajmniej dzięki nim nie stresuję się już w nocy i nie boję się pobrudzić prześcieradła.

Aktualizacja: badanie dotyczy nanocząsteczek metali i polifluoroalkilów (PFAS) zawartych w majtkach menstruacyjnych THINX. Polecam przeczytać artykuły z Cosmopolitan i Sierra. Potem wprowadzili pewne zmiany, ale nie znam nowych wyników

Aktualizacja w kwietniu 2020: po 8 miesiącach użytkowania strefa chłonna zaczyna się trochę puszyć, być może z powodu lekceważących prań, którym je poddawałam (prałam je m.in. z dżinsami)…. nie zmienia to zbytnio chłonności ani komfortu

Aktualizacja listopad 2020: moja siostra właśnie kupiła te same modele i mówi mi, że nie ma problemu z zapachem i nie płaciła żadnych opłat celnych. Wiem, że THINX wprowadził pewne zmiany pod koniec 2019 roku, może to dlatego?


Dla kobiet z ciężkimi miesiączkami, takich jak ja, trochę badań ujawnia następujące inne marki:

 • ModibodiAustralijska firma, chińska produkcja, ale atrakcyjne ceny i kilka modeli, brak toksycznych substancji, super dyskretny zapach. Szczególnie przydatny przy obfitych miesiączkach, pod warunkiem, że będziesz go zmieniać, gdy tylko się zapełni. Kliknij na ten link, aby otrzymać kod rabatowy 10€ na pierwszy zakup (zamówienie >60€). Możesz przeczytać moją szczegółową recenzję tutaj i mój nowy artykuł na temat modelu 24hrs tutaj
 • Plim, testowane przeze mnie podpaski zmywalne (szczegółowa recenzja tutaj) do stosowania z majtkami na dni obfitego krwawienia
 • Dans ma culotte, francuska firma, indyjska produkcja, przeczytaj moją szczegółową recenzję tutaj: alternatywa dla THINX, wchłanianie jest bardzo dobre dla „krwawiących” okresów, ale trwa wiecznie, aby wyschnąć
 • W komentarzu do tego artykułu, czytelnik wspomniał o ręcznie robionych zmywalnych ręcznikach we Francji (nigdy ich nie próbowałam), możesz zobaczyć na jej sklepie Etsy , jeśli jesteś zainteresowany
 • Na razie francuskie marki nie są jeszcze w stanie wyprodukować majtek, które nie przeciekają: Rejeanne, Plim, So’Cup, Fempo… nie wydają się spełniać potrzeb związanych z obfitymi miesiączkami, przeciekają lub produkt szybko się psuje

Należy bardzo uważać na markę, którą się kupuje, ponieważ jest coraz więcej cwaniaków, którzy odsprzedają chińskie wodoodporne majtki kupione za 2€ i nazywają je „majtkami okresowymi made in France”. Unikaj kupowania ich na Amazon, a przed zakupem dokładnie przeczytaj warunki i uwagi prawne. Wszelkie majtki menstruacyjne < 25€ są podejrzane.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *