Opieka stomatologiczna w Kanadzie – ile kosztuje, jak działa


Z powodu źle leczonego ubytku wylądowałem w Montrealu na dwa miesiące – ponieważ prześwietlenie wykazało jeszcze więcej problemów niż myślałem. Opowiem Ci o leczeniu, które otrzymałem i o opłatach

Dlaczego warto szukać pomocy medycznej w Kanadzie?

Bo ja właśnie tam teraz jestem. Ale po doskonałej opiece, jaką otrzymałem, pomyślałem, że to był dobry wybór.

Wiem, że nie mogę generalizować, jakość opieki zależy oczywiście od dentysty, ale dla kogoś z wieloma problemami stomatologicznymi, znalazłem doświadczenie opieki znacznie bardziej przyjemne i skuteczne w Kanadzie.

 • Aby doświadczenie było jak najmniej bolesne, stosowane są środki znieczulające
 • Stomatolodzy poświęcają czas na wyjaśnienie każdego kroku, tak aby nie zaskakiwać pacjentów (np. jeśli jest taki a taki hałas to jest to normalne)
 • Super zaawansowane techniki i maszyny: na przykład, to komputer zadbał o moją koronę
 • Obsesja na punkcie ultra-jasnego i perfekcyjnego uśmiechu: tutaj standardy są znacznie wyższe niż we Francji. Opieka jest proponowana w profilaktyce, dla optymalnego zdrowia, nie leczymy tylko dlatego, że mamy ból, stąd prawie obowiązkowe zdjęcia rentgenowskie, jak tylko zobaczymy dentystę.

Jestem w stanie powiedzieć, że wszystkie trudne zabiegi, które wykonałam we Francji, były bardzo źle wykonane, a ja płacę – bardzo drogo – za zaniedbania moich francuskich dentystów – i robię to wszystko jeszcze raz 🙁

Mogłem mieć zły czas we Francji , ale nadal przeszedłem przez 4 różnych dentystów, którzy zrobili mi więcej szkody niż pożytku.

Myślę, że dla osób z niewielkimi problemami stomatologicznymi, nie będzie warto ponosić kosztów leczenia w Kanadzie.

Z drugiej strony, jak tylko potrzebujesz cięższych i bardziej trwałych zabiegów, takich jak korony, implanty, licówki, itp., zdecydowanie polecam zwrócić się do dentystów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych lub Szwajcarii, jeśli już tam jesteś.

Jak płacić mniej?

Istnieje tak wiele stawek, jak istnieją dentyści, tak wiele stawek, jak istnieją problemy masz, Kanadyjczycy powiedzieć poprosić o stawki, i zadzwoń kilka dentystów – porównać jak kupowanie samochodu.

 • Sztuką jest, aby zadzwonić do biur dentystycznych i poprosić sekretarza o stawki. Jeśli jest to dla dość standardowego leczenia (zwłaszcza jeśli już wiesz, co chcesz zrobić), jak kanał korzeniowy na przykład, ona będzie w stanie dać ci rząd wielkości + opłaty, które należy dodać, jeśli jest komplikacje.
 • Możesz również pokazać swoje zdjęcia rentgenowskie kilku dentystom + zapłacić za podstawowy egzamin. Następnie opracuje on dla Ciebie tzw. plan leczenia. Plan może nie być dokładny, ponieważ Twój przypadek może być mniej lub bardziej poważny niż to, co pokazuje zdjęcie rentgenowskie. W tym przypadku można poprosić o plan leczenia dla najgorszego scenariusza. W ten sposób dowiesz się, czy jesteś skłonny poddać się leczeniu w Kanadzie, za jaką cenę i czy bardziej opłacalna jest podróż do Francji i z powrotem.

Jak to działa?

Bardzo łatwo jest umówić się na wizytę w Montrealu. Szczególnie w nagłych wypadkach. Dentysta ma kilku asystentów, więc zawsze jest asystent ze mną, aby zrobić rentgen itp. więc dentysta zajmuje się 2-3 pacjentów w tym samym czasie, ale wszyscy są zadowoleni.

 • Pacjentowi towarzyszy przez cały czas
 • Wizyta jest punktualna
 • Dentysta nie traci czasu na czekanie, nie robi nic

Nawet jeśli na papierze, dla 2-godzinnego zabiegu, nie ma dostępności przed 2 tygodniami, zawsze byłem w stanie wcisnąć się, ponieważ często są odwołania. A pacjenci zazwyczaj uprzedzają mnie o tym z wyprzedzeniem (dzień wcześniej), dając mi czas na poinformowanie przez dentystę i zorganizowanie się.

A co z ubezpieczeniem?

Jako cyfrowi nomadzi, nie jesteśmy ani turystami, ani tymczasowymi rezydentami w Kanadzie, ubezpieczenie, które wykupiliśmy to ubezpieczenie proponowane podróżnikom przez Chapka (kliknij tutaj, aby uzyskać wycenę)

Zwracają one do 500 euro rocznie na osobę za pilną opiekę stomatologiczną, a mianowicie:

 • ropnie
 • ból zęba
 • kanał korzeniowy
 • ekstrakcja
 • wypełnienie (ubytki)

Jeśli jest to związane z wypadkiem, wynosi do 440 € za ząb (maksymalnie 1300 € za roszczenie).

Stawki

W tym artykule, będziesz miał mgliste pojęcie o kosztach opieki, w Montrealu (czerwiec 2019) dla następującej opieki:

 • Egzamin podstawowy
 • Skalowanie
 • Próchnica
 • Odwapnianie
 • Pielęgnacja dziąseł (leczenie periodontologiczne)
 • Wybielanie zębów
 • Korona

Przepraszam, jeśli podaję zbyt wiele (krwawych) szczegółów, ale chodzi o wyjaśnienie, dlaczego niektóre zabiegi, w moim przypadku, kosztują więcej niż inne

Przegląd podstawowy

Pełne badanie135 CAD
Panoramiczne zdjęcie rentgenowskie60 CAD
OGÓŁEM195$CA

Rzadko się to kończy, przynajmniej dostaniesz skalowanie, jak sądzę.

Odkamienianie – Czyszczenie

Odkamienianie jest liczone za jednostkę czasu (jedna jednostka = 15 minut w przybliżeniu), jeśli po podstawowym badaniu widać, że jest dużo kamienia, będzie więcej jednostek czasu i zapłacisz więcej.

Tutaj skaling wykonuje higienistka, a nie dentysta, jest to osobny zawód. Quebecczycy nazywają to „curage”. Skaling w Quebecu jest naprawdę skuteczny, wychodzisz z gabinetu dentystycznego z uczuciem niesamowitej czystości.

Odkamienianie, 1 jednostka czasu60 CAD
Profilaktyka, uzębienie stałe65 CAD
OGÓŁEM125 CAD

U dentystów, którzy lubią robić czyszczenia, to trwa 45 minut skalingu (i $ 186CA). To dużo czasu. I niezbyt przyjemne. Nie ma znieczulenia do skalingu, ale jeśli jesteś zbyt przestraszony, myślę, że twój dentysta może coś z tym zrobić.

Próchnica

Opłaty za zdjęcia rentgenowskie, badania i opiekę72$CA
Leczenie bardzo trudnego ubytku (blisko nerwu)128 CAD
OGÓŁEM200$CA

Mam tak głęboki ubytek, że prawie dotyka nerwu. Dentysta (bardzo dobry), u którego byłem w Maroku, odmówił mi leczenia, ponieważ obawiał się, że będzie musiał zdewitalizować ząb, a dla niego nie zostanę w Maroku wystarczająco długo, aby to zrobić. W Maroku leczyłem inne ubytki i kosztowało mnie to 50€ za ubytek. Mój dentysta we Francji pogorszył sprawę i prawie dotknął nerwu (dla informacji,naliczyła mi 53€ we Francji, w 100% zwrócone przez sécu + mutuelle)

Nie mogąc już jeść na ciepło/zimno, musiałam szukać pomocy w Kanadzie, jak tylko tu przyjechałam. Wykonano zdjęcie rentgenowskie. A tutaj, mój dentysta w Kanadzie nie tylko uratował mi ząb (bez leczenia kanałowego), ale także założył na „dziurę” rodzaj opatrunku. Prawdziwy cud!

Tutaj leczenie próchnicy odbywa się przy użyciu znieczulenia. To prawdziwa przyjemność, ponieważ sprawia, że doświadczenie jest o wiele bardziej znośne.

Ubytki są objęte ubezpieczeniem podróżnym Chapka (kliknij tutaj, aby uzyskać wycenę) Chapka zwróciła mi wszystkie koszty (minus 35€ „udziału własnego”, który jest pobierany za leczenie w USA lub Kanadzie)

Leczenie kanałowe

Dewitalizacja jednego zęba –
jednego korzenia
850 CAD + $100 CAD opłata za leczenie
Rewitalizacja jednego zęba –
dwa korzenie
1000 CAD + $100 CAD opłata za leczenie

Koszt leczenia kanałowego zależy od tego, ile korzeni ma ząb. Nie dostałem kanału korzeniowego w Kanadzie, ale znowu, kanał korzeniowy jest pokryty przez ubezpieczenie podróżne. Chapka (kliknij tutaj, aby uzyskać wycenę) w ramach limitu 500€ na rok.

Kanał korzeniowy jest wykonywany w ciągu jednej godziny, a w Quebecu nazywają to„leczeniem kanałowym”. Ponieważ nie korzystałem z tego leczenia w Kanadzie, nie mogę podać więcej szczegółów.

Wiem, że koszty leczenia kanałowego są znacznie tańsze we Francji (pomiędzy 50€ a 100€).

Jedyny raz, kiedy kiedykolwiek miałem to zrobione, był w Wietnamie i spędziłem co najmniej 10 godzin, rozłożonych na tydzień, u mojego dentysty (najlepszego w Wietnamie – nie każdy jest tak dobry). Praca była tak nieskazitelna, że 25 lat później wszyscy dentyści, których widziałem, uznają jego doskonałą pracę. Z tego co zrozumiałem, dobre leczenie kanałowe jest bardzo ważne, ponieważ może mieć duży wpływ na przyszłość, trzeba wybrać bardzo dobrego dentystę do tego.

Pielęgnacja dziąseł – leczenie periodontologiczne

Moje dziąsła zawsze krwawiły – bardzo mocno – kiedy myłam zęby. Jednym z oczywistych objawów dla stomatologów jest obfite krwawienie podczas skalingu. Jednak moi francuscy dentyści nigdy nie uważali tego za problem. Zrobili mi prześwietlenie, zanim doszli do wniosku „ah to dlatego, że jesteś z natury dziwna”😀

Nie mówiąc mojemu kanadyjskiemu dentyście, od razu zauważyła, że moje dziąsła nie są zdrowe. Następnie przeprowadzono pełne badanie periodontologiczne, pobierając próbkę, aby sprawdzić, jakie bakterie… Według niej może to być genetyczne i jeśli nie będzie leczone, to mogę zobaczyć jak zęby wypadają jeden po drugim 🙁

Badanie periodontologiczne (mierzona jest głębokość dziąsła otaczającego każdy ząb)100 CAD
Obserwacja mikroskopowa60 CAD
Inna opieka periodontologiczna, profilaktyka95 CAD
OGÓŁEM255 CAD

Mój dentysta pokazał mi, jak myć zęby, specjalną szczoteczką, a także specjalnymi produktami. Miałam kapsułki do przyjmowania przez dwa tygodnie, oraz specjalne produkty do mycia zębów + szczoteczki międzyzębowe do kupienia dodatkowo. Umieściłem więc tutaj koszty, jakie poniosłem w aptece

Medocs & Bains de boucheC$77
Szczoteczki dentystyczne (szwajcarskie)30 CAD
Produkty stomatologiczne20 CAD

Zabieg był tak skuteczny, że już po 2 dniach dziąsła przestały krwawić przy myciu zębów.

Wybielanie zębów

Przed wykonaniem korony (jeśli jest ona widoczna), warto wykonać wybielanie zębów, aby odnaleźć prawdziwy kolor naturalnych zębów=> wykonać
koronę o właściwym
kolorze.

Ale wielu Kanadyjczyków ma swoje zęby wybielone, ponieważ często są pakiety lub zniżki u dentysty. Nie zapominajmy o ultra jasnej obsesji po drugiej stronie Atlantyku!

Możesz mieć wybielone zęby u dentysty w ciągu 2 godzin, lub z wykonaną na zamówienie tacą i produktami do umieszczenia w niej w domu, codziennie przez dwa tygodnie.

Ponieważ mam wrażliwe zęby, wolałam zdecydować się na drugie rozwiązanie, aby było mniej bolesne. Tak więc przed wybielaniem musiałam przez kilkadni myć zęby pastą odczulającą, której celem było pobudzenie odbudowy szkliwa. Mój dentysta zwraca uwagę na kolor przed i po. W moim przypadku zyskałam dwa odcienie w ciągu dwóch tygodni (przy stosowaniu 30 minut dziennie).

Wybielanie u stomatologa (2h)600 CAD
Wybielanie w domu – 2 tygodnie (nakładki wykonane na zamówienie + 9% skoncentrowane produkty)450 CAD

Korona

Myślę, że jest to jedyne tańsze leczenie niż w Paryżu . Wiem, że korony (i implanty) są słabo refundowane we Francji, więc jeśli masz taką możliwość, jedź do Kanady po koronę.

Złamałam przedni ząb, więc korona, która jest bardzo widoczna, musi być bardzo, bardzo piękna (dodatkowo dużo się uśmiecham). Umieszczenie korony pomiędzy dwoma naturalnymi zębami jest skomplikowane. Jest to wyczyn techniczny pod względem kształtu, trwałości, a przede wszystkim koloru.

Jeśli więc otrzymują Państwo koronę po raz pierwszy, konieczna jest dewitalizacja zęba i, jeśli to możliwe, wybielanie zębów (patrz ceny powyżej). Oto koszty, które Cię czekają:

Pivot195 CAD
Odbudowa zęba180 CAD
Korona wykonana na zamówienie1420 CAD
OGÓŁEM1795 CAD

Jeśli nie jest to ząb zbyt widoczny, wymagający skomplikowanej korekty estetycznej, możesz mieć koronę nawet w ciągu jednego dnia.

Jeśli przyjdziesz zmienić tylko koronę (korona nie ma żywotności 80 lat albo więc trzeba go zmienić co 20 lat lub tak), a czop jest nienaruszony, oto opłaty, które czekają na Ciebie

Usunąć obecną koronę68 CAD
Odbudowa zęba180 CAD
Korona wykonana na zamówienie1420 CAD
OGÓŁEM1.668 CAD

Aby wykonać moją koronę, moja dentystka wyciągnęła swoją niesamowitą maszynę CEREC. Skanuje on moje zęby, generuje trójwymiarową reprezentację wszystkich moich zębów, więc nie ma potrzeby ręcznego pobierania wycisków i ręcznego dopasowywania korony => z moją koroną wykonaną komputerowo, jest znacznie mniejsze ryzyko złamania lub złego dopasowania.

Podczas oczekiwania na ostateczną koronę (około 1 tygodnia) musiałam zadowolić się zębem tymczasowym, który również był bardzo ładny.

O umieszczeniu korony będę mówić bardziej szczegółowo w innym artykule, ponieważ wydaje mi się to bardzo ważne.

Bruksizm

W tej chwili próbuję leczyć swój bruksizm hipnozą, mówiłem o tym tutaj.


Mam nadzieję, że ten długi artykuł dał Ci wyobrażenie o kosztach opieki stomatologicznej w Kanadzie. Ponownie, opieka, którą otrzymałem była tak doskonała, że nie żałuję, że wydałem więcej tutaj w Kanadzie – aby być bezpiecznym przez lata.

Nie wahaj się mnie zapytać, jeśli chcesz mieć informacje kontaktowe mojego pięknego dentysty Montreal.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *