6 wskazówek, jak dobrze sprzedawać na dobrym statku


Jak wiesz, musieliśmy opróżnić nasze mieszkanie, sprzedając większość naszych rzeczy. Najbardziej obawiamy się, że w dniu wyjazdu będziemy zmuszeni wyrzucić nasze rzeczy na chodnik, ponieważ nie możemy znaleźć nowych nabywców.
Postanowiliśmy więc sprzedać wszystko w naszym mieszkaniu na Le Bon Coin po najlepszej cenie.
Lata gromadzenia różnych przedmiotów (przydatnych lub nieprzydatnych) zostały sprzedane w zaledwie 2 i pół miesiąca. Dzięki temu mogliśmy sfinansować część naszej podróży, zadowolić kupców, którzy zrobili dobre interesy, a przede wszystkim NIE płacić za powierzchnię magazynową 100€/m3 podczas naszej podróży po świecie. Kiedy wyjeżdżaliśmy, oto co nam zostało: 2 plecaki. Poczucie całkowitej wolności, którego nigdy wcześniej nie czuliśmy.
temp1
Więc jeśli my możemy to zrobić, Ty też możesz!

Oto nasze 6 wskazówek dotyczących sprzedaży na LE BON COIN:

1/ W tytule umieść najważniejsze informacje

Przykład: Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Philips SHD8600UG

 1. Marka: Od zawsze był to jeden z najważniejszych elementów e-commerce. Le Bon Coin nie jest wyjątkiem od tej reguły.
 2. Model (jeśli pamiętasz): Aby płacić mniej, wiele osób znajduje produkt, który chce kupić na tradycyjnych stronach i kupuje go na Le Bon Coin. Mogą oni skopiować i wkleić szablon. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku nazw produktów IKEA.
 3. Rodzaj przedmiotu: Co należy oznaczyć? Słuchawki hi-fi, słuchawki bezprzewodowe czy słuchawki stereo wifi? Co byś wpisał w wyszukiwarkę, gdybyś szukał tego produktu? Zainspiruj się tytułem używanym na Amazon i innych reklamach Le bon coin.
 4. Nadal na gwarancji? Nowy i zapakowany w pudełko? Nigdy nie był używany? Powiedz nam!

2/ Dodaj 3 piękne zdjęcia w trybie krajobrazowym

Do 3 zdjęć, dodanie jest bezpłatne. Poza tym, nie jest za darmo
Mam lustrzankę Canona, która pozwala mi na robienie zdjęć wysokiej jakości. Zdjęcia są robione w ciągu dnia, na białym tle (moja ściana) lub na czarnym (mój stolik do kawy). Po prostu używam programu Picasa do kadrowania/poprawiania zdjęć.
Zdjęcia krajobrazowe zajmują więcej miejsca niż zdjęcia portretowe. Dowódcaptureleboncoin

3/ Określenie właściwej ceny

Benchmark: Poszukaj w Internecie, aby zobaczyć, ile Twoje produkty są warte TERAZ (nie wtedy, gdy je kupiłeś). Przeszukaj serwis eBay (wybierając tylko zakończone sprzedaże), aby sprawdzić, za ile te przedmioty zostały sprzedane. Zobacz, czy są takie oferty na Le Bon Coin teraz, czy nie, a jeśli tak, to w jakiej cenie i w jakim stanie (nowe? uszkodzone?)
Ocena sytuacji:

 • Czy Twój przedmiot jest nowy? nadal w opakowaniu typu blister? czy używany? czy jest nadal na gwarancji? czy rzadko można go znaleźć używanego na Le Bon Coin lub eBay? Wszystkie te pytania powinny pozwolić Ci ocenić potencjał Twojego obiektu. Gdy obiekt jest rzadko wystawiany na sprzedaż w LBC i jest w idealnym stanie, 75% pierwotnej ceny wydaje mi się być prawidłowe. W przeciwnym razie zacznij od 66% oryginalnej ceny, a jeśli nie możesz jej sprzedać, zejdź do 50%.
 • Czy musisz się z nim rozstać od razu, czy możesz poczekać? Jeśli możesz, dostosuj się do ceny pobieranej przez innych sprzedawców. Jeśli nie, sprzedaj swoje przedmioty po niższej cenie (-5€ lub -10€ na przykład), aby mieć większe szanse na sprzedaż tak szybko, jak to możliwe. Jeśli masz czas, przetestuj różne ceny, zacznij od wysokiej ceny, a następnie obniżaj ją o 5€ za każdym razem. Jeśli są przedmioty, które chcesz oddać, poproś o symboliczne 1-2€. Pozwoli to uniknąć niepoważnych próśb (typu: „Wezmę to. Nie, jednak nie wezmę”).
 • Czy mieszkasz w centrum miasta, czy może na ziemi niczyjej? Zauważyłem, że dla tego samego obiektu i tej samej ceny, ponieważ mieszkam w Paryżu, mogę sprzedać szybciej niż ktoś mieszkający w strefie 4. Z jednej strony dlatego, że w Paryżu jest na pewno więcej kupujących, ale także dlatego, że jestem tuż obok metra (50% moich kupujących przyjeżdża metrem).

Ceny kończące się na 9: stary chwyt marketingowy, ale wciąż działa. Osobiście tego nie robię, ale jeśli ułatwia to przejście na cenę 999€ zamiast 1000€, to czemu nie.

4/ Umieść reklamy w odpowiednim czasie

Istnieje tak wiele reklam na tej stronie, że po kilku godzinach, Twoja reklama może być na stronie 5. Aby przywrócić je na szczyt listy, trzeba zapłacić. Więc jeśli umieścisz swoje reklamy w odpowiednim czasie, masz szansę na pojawienie się na stronie 1 lub 2, w czasie, gdy istnieje najwięcej trafień. Radzimy umieścić ogłoszenia :

 • W ciągu tygodnia: przed południem (aby ludzie mogli zapoznać się z Twoimi ogłoszeniami w przerwie na lunch i umówić się z Tobą na spotkanie wieczorem) – lub przed 19:00 (dla dostawy następnego dnia przed wyjściem do pracy).
 • Piątek i sobota: Post reklamy od piątku wieczorem tak, że ludzie mogą zobaczyć je w weekend. Czas walidacji jest dłuższy w weekendy, więc lepiej przesłać je szybko.

5/ Zachęcaj użytkowników do zakupu innych przedmiotów, które sprzedajesz (cross-selling)

W tytule ogłoszenia umieść unikalny kod (na przykład „TDM5C”), który będzie znajdował się na wszystkich Twoich ogłoszeniach. A następnie wskaż w swoim ogłoszeniu, że mogą znaleźć wszystkie przedmioty, które sprzedajesz, wpisując TDM5C na Le Bon Coin. W ten sposób, mogą być kuszeni, aby przyjść raz na dwa lub więcej elementów i będzie sprzedawać szybciej. Dotyczy to również sprzętu AGD i mebli. Zdarza się również, że ludzie kontaktują się z Tobą w sprawie przedmiotu, który właśnie został sprzedany. Nie wahaj się wysłać im e-mail, aby zachęcić ich do spojrzenia na inne meble / przedmioty, które sprzedajesz.

6/ Narzuć swoje warunki (aby dotrzeć do poważnych nabywców)

Kiedy musisz opróżnić swój dom/mieszkanie, jest dużo rzeczy do sprzedania, więc ułatw sobie zadanie narzucając swoje warunki

 • Nienegocjowalna cena: To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.
 • Płatność gotówką: Jest to najpopularniejsza opcja płatności na Le Con Boin, ponieważ ogranicza ona oszustwa i wyłudzenia. Większość z nich płaci przed przyjściem na wizytę, co jest bardzo miłe. Jeśli ich nie mają, zwykle informują nas o tym wcześniej.
 • Wymiana tylko przez email: Ukryj swój numer telefonu i preferuj wymianę przez email. Stwierdziliśmy, że zapytania e-mailowe są bardzo poważne i mniej uciążliwe dla nas, ponieważ możemy odpowiedzieć nieco później, zamiast być przyklejonymi do naszego smartfona. Numer telefonu komórkowego podajemy dopiero po umówieniu się na spotkanie z kupującym.
 • Dostawa do rąk własnych w pobliżu domu/pracy: Na początku zaproponowaliśmy 3 różne miejsca dostawy, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że za niską cenę ludzie byli gotowi podróżować, więc lepiej zaproponować miejsce, które nam najbardziej odpowiada (np. przed naszym budynkiem). To oszczędza nam (1) niepotrzebnych podróży, ponieważ niektórzy ludzie mają klasę, aby odwołać w ostatniej chwili. (2) czekanie na mrozie, ponieważ niektórzy ludzie zawsze się spóźniają. (3) jeśli kupujący próbuje negocjować cenę w momencie dostawy, jesteśmy w pozycji siły: przebył całą tę drogę, aby odebrać przedmiot, nie zrezygnuje za 5€.

Życzymy udanej sprzedaży na Le Bon Coin! Jeśli my możemy to zrobić, to Ty też możesz!
Uwaga: W przypadku odsprzedaży perfum (nowych lub używanych) lub butów, preferuj eBay z ofertą początkową 1€ i 3-dniowym okresem sprzedaży (umieść ogłoszenie w Internecie w czwartek wieczorem, tak aby sprzedaż zakończyła się w niedzielę wieczorem o 20:30, tuż przed niedzielnym filmem).
Uwaga 2: Większość naszych doświadczeń na Le Bon Coin była dobra. Najgorsze doświadczenia, jakie mieliśmy, to kiedy ktoś postawił nas 3 razy; albo kiedy rodzina po prostu negocjowała cenę, krytykując mój smartfon, siedząc wygodnie w swoim samochodzie. Poza tym spotkaliśmy niezwykle miłych ludzi.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *