[PORADNIK] Smart Delay: dostęp do saloników na lotniskach w przypadku opóźnień z Boursoramą i Revolutem


W ostatnich miesiącach nowe banki starają się wejść na wyższy poziom rynku.

Po uwiedzeniu wielu klientów (a w szczególności podróżnych, którzy są zachwyceni, że nie muszą płacić prowizji za wymianę walut przy korzystaniu z karty!) darmowymi lub bardzo tanimi ofertami, wszystkie one mają tendencję do podnoszenia stawek.

Z tym, że w pewnym momencie, aby zmusić ludzi do przełknięcia pigułki, trzeba zaoferować więcej usług. Trudno jest przekonać ludzi do zaakceptowania płacenia więcej za to samo!

To właśnie w tym kontekście Boursorama i Revolut uruchomiły niedawno usługę Smart Delay , która umożliwia bezpłatny dostęp do saloników na lotniskachw przypadku opóźnienia lotu.

Czym są saloniki lotniskowe?

Salony na lotnisku, już rozmawialiśmy o nich długo w tym artykule, ponieważ są one trochę pet peeve z nas: rzecz, która nie jest w ogóle istotne, ale że lubimy traktować siebie do.

Są to strefy „VIP”, w których można oczekiwać na lot w sposób o wiele bardziej komfortowy niż w klasycznych poczekalniach.

Po wejściu do poczekalni lotniskowej (lub „strefy wypoczynkowej”), użytkownik ma dostęp do:

  • Wygodne fotele
  • Cicha przestrzeń
  • Nieograniczone i szybkie wifi
  • Bar (zazwyczaj otwarty)
  • Opcje cateringowe (od prostych przekąsek do pysznych dań)
  • Czyste toalety

To jest to, co jest dostępne w standardzie, ale niektóre salony idą znacznie dalej z dostępem do prysznica, łóżek, a nawet gabinetów masażu, …

Krótko mówiąc, jest to całkiem fajne rozwiązanie, gdy czeka Cię kilkugodzinna podróż w kabinie samolotu w ciasnej przestrzeni. A jeszcze wspanialej jest, gdy można z niej skorzystać w czasie tranzytu między dwoma długimi lotami.

Inteligentne opóźnienie : co to jest ?

Smart Delay to usługa oferowana przez Revolut i Boursorama umożliwiająca bezpłatny dostęp do saloników na lotniskach, jeśli Twój lot ma więcej niż godzinę do odlotu.

Za pośrednictwem aplikacji mobilnej otrzymasz kupon Lounge Key, który umożliwi Ci dostęp do jednego z 1000 saloników lotniskowych dostępnych niemal na całym świecie.

Cenne: oprócz posiadacza karty mogą z niej skorzystać 3 dodatkowe osoby , o ile znajdują się na tym samym pliku podróży.

Inteligentne opóźnienie: z jakimi ofertami?

Ponieważ Smart Delay jest usługą oferowaną w ramach logiki aktualizacji kart bankowych, można sobie wyobrazić, że usługa ta nie jest dostępna dla wszystkich ofert.

W przypadku Boursoramy trzeba być klientem ich oferty Boursorama Ultim Metal (nie mylić z ofertą Boursorama Ultim, którą polecam). Ta oferta kosztuje 9,90 € / miesiąc.

W przypadku Revolut, musisz być klientem oferty Premium lub Metal, które kosztują odpowiednio 7,99 i 13,99 € / miesiąc.

Smart Delay : moja opinia

Nie jestem klientem Smart Delay, ale mam to szczęście, że dzięki mojej karcie Priority Pass mam dostęp do saloników na lotniskach bez żadnych warunków opóźnienia.

Oferta Smart Delay ma moim zdaniem jedną poważną wadę: do saloniku można wejść dopiero po godzinnym opóźnieniu. Oznacza to, że jeśli nadasz bagaż i dowiesz się, że Twój lot jest opóźniony o 2 godziny, będziesz musiał czekać godzinę po teoretycznej godzinie odlotu, aby dostać się do saloniku. Jeśli policzysz czas potrzebny na otrzymanie vouchera, wejście do saloniku oraz to, że boarding rozpoczyna się zazwyczaj około 30 minut przed odlotem, będziesz musiał opuścić salonik kilka minut po wejściu do niego…

Oferta Smart Delay jest ważna tylko wtedy, gdy Twój lot jest opóźniony o co najmniej 3 godziny. Opóźnienia takie zdarzają się dość rzadko , ale nawet w takim przypadku linie lotnicze (te poważne zresztą) zazwyczaj dbają o pasażerów, oferując im posiłek w restauracji lub nawet dostęp do pokoju hotelowego.

Tak więc jasne jest, że jeśli otrzymasz tę usługę wraz z kartą, możesz być zadowolony, że kiedyś z niej skorzystasz, ale nie wydaje mi się, aby wybór oferty karty premium tylko z tego powodu był w ogóle opłacalny

Możesz również wykupić jednorazowy dostęp bezpośrednio w recepcji salonów na lotnisku. Jest to dość drogie (średnio około 40 euro), ale na pewno mniej niż płacenie za opcję Smart Delay co miesiąc bez jej używania 🙂

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *