Opinia i doświadczenie : Kup pierścionek u Diora, Place Vendôme


Po placach Hermès na 24 Faubourg, kontynuujemy serię luksusowej turystyki / zakupów w Paryżu z tego artykułu na Dior i ich słynnego butiku na Place Vendôme

Dlaczego Dior? Kiedy odkryłam kolekcje „OUI” i „MINIOUI” u Diora, byłam jeszcze studentką, ale trzymałam je w kącie umysłu, czekając, aż pewnego dnia będę mogła sobie na nie pozwolić. Z upływem lat moje koleżanki zaczęły kupować biżuterię od Diora. Mogłam zobaczyć jak na nich wyglądał, był jeszcze piękniejszy niż na zdjęciach.

Powiedziałam o tym JB, a wtedy naszą tradycją było, że w każdą rocznicę ślubu dawał mi mały pierścionek.
A po kilku latach małżeństwa, dzięki podwyżkom, które dostaliśmy w pracy, zgodziliśmy się dać mi pierścionek od Diora

Gdzie kupić pierścionek Dior?

Dior w domach towarowych

W tamtym czasie po prostu poszłyśmy do kącika Dior w Le Bon Marché. Wyszłam z zamiarem zakupu „minioui”, ale na miejscu okazało się, że pierścionek mi się nie podoba, więc wybrałam pierścionek „Oui”.

Kupiłam rozmiar 46! Sam jestem zaskoczony, bo przy innych markach oscyluję między 47 a 48.

Doświadczenie zakupowe nie było do wizerunku marki, sklep był zbyt mały, było zbyt wielu ludzi, sprzedawcy byli bardzo zajęci, staliśmy, zamiast siedzieć wygodnie… Krótko mówiąc, nawet jeśli pierścionek jest piękny, nie polecam kupowania go w domu towarowym, a raczej w prawdziwym butiku Dior.

Butik Dior na rogu rue Saint-Honoré

Kiedy poszłam z siostrą do Hermèsa na Faubourg 24, szybko udałyśmy się do sklepu Diora w rozmiarze XXL na rogu 261 rue Saint-Honoré i 14/16 rue Cambon, żeby zobaczyć nowy sklep (który został otwarty ledwie tydzień temu).

Ponieważ nie znałem starego sklepu kilka metrów dalej, nie mogę powiedzieć, czy jest lepszy, czy nie. Ale już teraz, w porównaniu z biednym małym kącikiem w Bon Marché, ten sklep jest o wiele bardziej oddychający, doświadczenie jest przyjemniejsze. Z drugiej strony, nie wszystkie modele są pokazane w oknie, więc trzeba zapytać sprzedawców o ten, który nas interesuje.

Chciałem tylko wpaść, ale błąd jest fatalny! Jest taki pierścionek, który mam na oku od lat: Bois de Rose, zauważony dzięki wspaniałemu zdjęciu zrobionemu przez Garance Doré. Żadna z moich koleżanek jeszcze go nie kupiła, więc nie mam pojęcia, jak wygląda na żywo.

na tym zdjęciu pierścionek „bois en rose” jest noszony na prawej ręce, na środkowym palcu

Z ciekawości poprosiłem, żeby go zobaczyć i wypróbować. 3 osoby zajmowały się moją siostrą i mną na podłodze. Zostaliśmy wygodnie zainstalowani.

Nie miałem pojęcia, co rozmiar mój pierścień był, i sprzedawców pokazał i poprosił, aby zobaczyć mój pierścień tak. Rozmiar był na niej zaznaczony.

Nie tylko przyjemne doznania mnie przekonały, ale pierścionek okazał się jeszcze wspanialszy, piękniejszy, grubszy niż myślałam. Byłam bardzo zaskoczona, ale i zirytowana. Zostałam zmuszona do przymierzenia rozmiaru 48, ale ponieważ pierścionek Bois de Rose pasuje bardziej poprawnie niż pierścionek Yes, być może mógłby mi pasować. Myślę, że w tym modelu też jestem między 47 a 48. Nie mieli pierścionka w rozmiarze 47, ale mogli wysłać kuriera, który przywiezie mi go w ciągu godziny (mają dostęp do wszystkich stanów magazynowych we wszystkich salonach Dior). Będąc przyciśnięty do czasu, mój pociąg, a mój portfel opróżniony w Hermès godzinę wcześniej, z żalem opuścił miejsce, tylko wrócić lol.

Pomimo mojego braku zakupu, zostałam zabrana na wycieczkę po sklepie, aby pokazać mi „domowy” kącik, oraz kącik, w którym można było spersonalizować swoją torbę Lady Dior. Myślę, że ten sklep XXL będzie przyjemnym doświadczeniem. Zaletą tego sklepu jest dostęp do wszystkich ich produktów: od biżuterii, przez torebki, po artykuły dekoracyjne.

Jest dużo miejsca, a na podłodze jest super cicho. Biżuteria została nam dostarczona na tacy do przymiarki.

Po długim namyśle zdecydowałem się na zakup upragnionego Rosewooda. Kilka miesięcy dzieli nas od dziesiątej rocznicy ślubu. Odkąd uczęszczam na zajęcia z biżuterii, zaprzestaliśmy naszej tradycji „prezentów na rocznicę ślubu”. Jest to więc doskonały pretekst, aby dać mi drugi pierścionek Dior.

Butik Dior na Place Vendôme

Jeśli musisz zapłacić dużo pieniędzy, dlaczego nie pójść do butiku Dior na Place Vendôme? Nigdy wcześniej tam nie byłem. Jest on raczej mały, ale wyjątkowo dobrze położony. Ponadto, ta historyczna lokalizacja jest symboliczna: tuż obok innych butików z wysoką biżuterią: Van Cleef, Chaumet, Boucheron, Chanel… Po przekątnej znajduje się hotel Ritz (gdzie mieliśmy Tea Time experience). Plac jest poświęcony królowi, który jest tak samo modny jak to miejsce: Ludwik XIV, którego pomnik został zniszczony i zastąpiony pomnikiem Napoleona.

Znając swój rozmiar, zadzwoniłam do sklepu dzień przed wizytą, aby poprosić o odłożenie dla mnie rozmiarów 47 i 48. Na szczęście zadzwoniłam wcześniej, bo rozmiar 47 nie był dostępny, a sprzedawczyni musiała poprosić, żeby Centrala (???!) wysłała go do niej z samego rana. Wszystko to zostało mi potwierdzone telefonicznie i SMS-em, dzięki czemu mogłam przyjść i przymierzyć mój przyszły pierścionek o dowolnej porze następnego dnia.

Jak zwykle towarzyszy mi moja siostra. W przeciwieństwie do butiku na rue Saint-Honoré, tutaj drzwi wszystkich butików na Place Vendôme są zamknięte. Mężczyzna jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie drzwi, przez cały dzień. Nie trzeba się wcześniej umawiać, wystarczy pomachać, żeby wejść, ale i tak jest to zaskakujące. To jak wejście do gigantycznego sejfu (uwaga: jesteśmy w okresie kowida, gdzie wszyscy są zamaskowani, więc może to kwestia bezpieczeństwa).

W tym sklepie poświęconym wyłącznie biżuterii i zegarkom, możemy obejrzeć niektóre pierścionki z wysokiej półki. W kółko puszczany jest film, który pokazuje nam jak powstają pierścionki, czy zegarki u Diora. Nie wiem, czy to efekt Covida, czy to, że jest dzień powszedni, ale sklep jest zupełnie pusty. Jesteśmy jedynymi klientami. Koniecznie trzeba spojrzeć na okna w środku sklepu. Miniatury są przepiękne! Meble na zdjęciach to miniatury !

Sprzedawczyni, z którą rozmawiałem przez telefon, na szczęście jest na miejscu (podała mi swoje nazwisko przez telefon). Ponieważ zadała sobie wiele trudu, aby znaleźć mój pierścionek, chciałam, aby mi doradziła. Jak we wszystkich butikach Diora, gdy tylko siadamy do przymierzania biżuterii, proponuje się nam wodę, herbatę, kawę lub colę

Kazała mi najpierw przymierzyć ’47. Zawsze na półmisku.

Ponieważ rozmiar pasuje na mnie, nie muszę już przymierzać rozmiaru 48. Ochroniarz czuwa nad nami przez cały czas naszej wizyty, podczas gdy cała biżuteria jest na wystawie. Pewnie dlatego, że stawka jest tu większa niż w innych butikach Diora.

Nic dziwnego, że wychodzę z pierścionkiem, zachwycona doświadczeniem. Moja ekspedientka pracuje tu od ponad 15 lat, więc zna sklep, kolekcje i ma nam do opowiedzenia wiele informacji i anegdot. Po 20 minutach ma się wrażenie, że zna się osobiście Victoire de Castellane, projektantkę biżuterii u Diora, i wie się, dlaczego i jak stworzyła tę czy inną kolekcję.

Pierścień zostaje mi dostarczony w dość teatralny sposób. Pudełko u Diora jest naprawdę piękne i trwałe. Polecam go zachować, jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić dwa pierścienie hihihi. Dostajemy torbę 10 razy większą od pudełka, z wstążkami Diora we wszystkich kierunkach i bibułą Diora. Krótko mówiąc, nie sposób nie zauważyć, że właśnie kupiliśmy Diora ahahahahah.

Każdy pierścionek posiada unikalny numer seryjny. Więc jeśli kiedykolwiek zgubię fakturę lub certyfikat autentyczności, mogą wystawić mi nowy certyfikat. Znajdą tam datę i miejsce zakupu.

Kończymy doświadczenie biorąc wycieczkę po sklepie, są tylko 2 piętra, ale to jest o wiele bardziej luksusowe niż jakikolwiek z luksusowych sklepów, które odwiedziliśmy.

Pokazuję Wam kilka klejnotów, które mi się spodobały:

Kupować czy nie kupować u Diora?

Po raz kolejny rozczaruję moich nauczycieli biżuterii (o moich zajęciach z biżuterii opowiadałam Wam tutaj). Rzeczywiście, pokazałam mojemu nauczycielowi mój pierścionek Oui de Dior, a on zapytał mnie, jak ja, która miałam jakąś wiedzę o biżuterii i tworzyłam własną biżuterię w kostce (to wyrażenie oznacza tworzenie jej ręcznie), mogłam to kupić i to za taką cenę. Można powiedzieć, że jest to biżuteria, która została wykonana na linii montażowej z modelu woskowego. Według niego, a także jubilerów starszego pokolenia, którzy cenią sobie unikatowe egzemplarze, ręcznie robione… biżuteria to już nie to, co kiedyś.

Ale hej, wszyscy zgadzamy się, że kiedy kupujesz od Diora, kupujesz markę. I jeszcze design, który jest wyjątkowy, bo to kreacja Diora. To tak, jakby kupić pierścień Clou od Cartiera, to tylko biedny złoty gwóźdź, ale to Cartier, kupujesz markę, a następnie unikalny design.

 • moja opinia o pierścionku Tak: ten pierścionek ma małą wadę konstrukcyjną. Kropka na „i” jest pod dużym naciskiem i u niektórych osób odpadła. To zawsze jest ta kropka, która trzyma się ubrań, koronek szczególnie. Po kilku latach intensywnego użytkowania, moje „i” przesunęło się nieco bliżej „u”. To nie jest problem sam w sobie, ale trzeba być ostrożnym. Ustawienie używane jest zamknięty ustawienie i mój diament jest nadal utrzymywane doskonale w miejscu. W oczach profesjonalistów istnieje problem z wzorem wosku, który jest podstawą wszystkich pierścieni yes. Litera „o” jest szczególnie źle wykonana, zbyt oczywiste jest, że to wosk. Ale wtedy tylko zawodowcy będą mogli to zobaczyć. Kosztuje 850 €, podobnie jak Bois de Rose, a wersja z białego złota jest droższa (900 €) z powodu dodatkowego pokrycia rodem. Wersja z żółtego złota jest moim zdaniem najpiękniejsza.
 • moja opinia na temat pierścionka Bois de rose: ten pierścionek jest mniej znany, ale jest grubszy niż pierścionek Oui. wygląda mniej więcej jak mini łodyga róży, z małymi kolcami. Jest asymetryczny, więc po przekręceniu na palec wygląda jak nowy pierścionek. Ma kilka „faset” i może być noszony w dowolnym kierunku. W przeciwieństwie do pierścienia „tak”, te kolce w ogóle nie przylegają do ubrania i zostały dobrze zaokrąglone i wypolerowane. Wersja za 1800€ z diamentami jest dziwna, bo diamenty są umieszczone na końcu kolców, to tylko po to, żeby mieć diamenty (i żeby nam je sprzedać), ale wizualnie to nie pomaga, a ich położenie nie jest najlepsze. Jest to ustawienie masowe, więc lepiej uważać. Podsumowując, polecam wersję bez diamentów. Wersja bez diamentów kosztuje 850€, tak jak Yes, a wersja z białego złota jest droższa (900€) z powodu dodatkowego pokrycia rodem. Wersja rose gold jest moim zdaniem najpiękniejsza.

Jeśli nadal chcesz luksus bez podejmowania kredytu konsumenckiego, to lepiej iść do małych jubilerów, którzy robią biżuterię na zamówienie (mogę dać ci kilka adresów w razie potrzeby w Paryżu i Quebec). Będziesz miał jeszcze bardziej wzbogacające doświadczenie, jeszcze bardziej luksusowe, ponieważ zamówienia są spersonalizowane. Ty wybierzesz swój diament, Twój pierścionek będzie pasował do Ciebie z dokładnością do 1/5 milimetra, za cenę niższą niż luksusowe marki.

Dla prawdziwego luksusu, jeśli twój ogromny portfel na to pozwala, spróbuj dostać w swoje ręce jeden z klejnotów Van Cleefa wykorzystujących technikę Mysterious Setting. Pozwala na oprawę kamieni bez widocznych metalowych pazurków. Poziom wiedzy wymagany do uzyskania Tajemniczej Oprawy jest tak wysoki, że tylko kilku rzadkich mistrzów jubilerskich, zwanych „Złotymi Rączkami”, posiada ten sekret. Ale to jest wysoka biżuteria.

Moja praktyczna rada

Następnie, jak w przypadku wszystkich luksusowych marek, to, co kupujesz, to przede wszystkim marka, doświadczenie zakupu i unikalny design. Więc zdecydowanie radzę, jeśli nadal zdecydujesz się spaść na pierścień w Dior :

 • aby przejść do prawdziwego butiku Dior (nie kącik w domu towarowym). Moim ulubionym jest ten na Place Vendôme.
 • nie spieszyć się, a jeśli to możliwe, to w ciągu tygodnia, aby sprzedawcy mieli jeszcze więcej czasu, który mogą poświęcić Tobie
 • aby przymierzyć obrączki na miejscu, aby mieć pewność, że bierzemy właściwy rozmiar. Jeśli masz zamiar kupić używany pierścień w Internecie, spróbuj na nowym w sklepie najpierw. Obrączki nie pasują tak samo z jednego modelu na drugi, a są modele, które lepiej wyglądają na jednym palcu, a na drugim nie 😀 ahaha
 • aby spróbować wszystkich rodzajów złota tego samego modelu (białe złoto, żółte złoto, różowe złoto), z diamentami lub bez.
 • białe złoto jest w rzeczywistości pokryte rodem i z czasem ta warstwa może się odkleić. Aby mieć swój pierścień Dior rodowane w Dior, to dodaje koszty utrzymania. Przy okazji można zauważyć, że większość pierścionków sprzedawanych z drugiej ręki jest w białym złocie. Jeśli to możliwe, polecam żółte lub różowe złoto, które jest łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej trwałe
 • noszenie kultowego modelu ze zbyt wieloma podróbkami jest być może irytujące: ciągle jestem pytana, czy mój pierścionek Dior jest podróbką. Minusem jest to, że złodzieje niekoniecznie będą myśleć o kradzieży mi go ahaha

A co z odsprzedażą?

Jedną z zalet zakupu marki, a zwłaszcza tak znanego modelu jest to, żetracisz niewiele pieniędzy, gdy go sprzedajesz.

Kiedy po raz pierwszy w życiu zobaczyłam pierścionek Oui de Dior, jego cena wynosiła 600€.
Zanim JB mógł mi go zaoferować, kupiliśmy go za 640€ W
2020 roku kosztuje 850€

Nie wydaje mi się, żebym tyle zarobił na koncie A.

Pozytywną” stroną luksusu jest to, że cena nie podąża za inflacją i rośnie tak +50€ z roku na rok, bez żadnego powodu.

Wyjaśniłam już w innym poście o Hermesie, że kupujący z drugiej ręki patrzą na nową cenę, aby zaakceptować lub nie cenę z drugiej ręki.

Uważam więc, że jeśli dana osoba zapłaciła 650 EUR za swój nowy pierścionek, jeśli jest on nadal w bardzo dobrym stanie, w porównaniu z nową ceną (850 EUR), to całkiem rozsądne jest odsprzedanie go za 600 EUR w 2020 r.

Ale hej, nie powinieneś kupować czegoś z myślą o odsprzedaży ahahaha. Najpierw trzeba kupić dla siebie. Ale jeśli jesteś typem osoby, która kompulsywnie kupuje rzeczy i żałuje tego kilka miesięcy później, zachować kilka odruchów o luksusie, aby zoptymalizować odsprzedaż:

 • zachowaj wszystko, co dostałeś: pudełko, certyfikat autentyczności, fakturę…
 • jeśli klejnot ma wadę, poproś markę o jego naprawę, zanim udasz się do jubilera
 • dbaj o swoją biżuterię
 • zachowaj oficjalne zdjęcia swojego klejnotu (umieszczone na stronie internetowej Dior) na swoim komputerze, zanotuj cenę zakupu i nazwę klejnotu
 • sprzedaż tego typu artykułów jest lepiej zrobić w fizycznej sprzedaży depozytu, lub za pośrednictwem stron z dużą ilością ochrony jak Vestiaire Collective(mój link sponsoringu tutaj, który daje 15€ na 1. zakup), uwaga na prowizję z drugiej strony. Vinted jest akceptowalny, ale w tym przypadku należy domagać się dostawy do rąk własnych.

Czy podobał Ci się ten artykuł? Aby pobyt w stolicy był w 100% luksusowy, sprawdź nasz artykuł o kupowaniu kwadratów Hermès w 24 Faubourg, cenie pasjansów u Tiffany’ego, czasie na herbatę w Ritzu, niszowych perfumach do odkrycia w Jovoy i mitycznych barach hotelowych w stolicy.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *