Jak zamawiać na amerykańskich stronach internetowych i mieć je dostarczone do Francji


Czy kiedykolwiek zachwycałaś się produktami Sephora USA lub Amazon USA i zastanawiałaś się, dlaczego nie ma ich w sprzedaży w Europie?

Dziś zdradzę moje wskazówki dotyczące zamawiania produktów z amerykańskich stron internetowych i dostarczania ich do Francji. Ten artykuł nie jest sponsorowany i ma na celu jedynie pomóc Ci znaleźć to, czego potrzebujesz.

Amerykański rynek jest ogromny, dlatego wiele amerykańskich stron i sprzedawców woli sprzedawać tylko w USA, zamiast męczyć się z międzynarodową wysyłką (z problemami celnymi i walutowymi).

Jednakże:

  • Są rzeczy, które są sprzedawane tylko w USA.
  • Produkty kosmetyczne o zupełnie innej recepturze dla wersji amerykańskiej niż europejskiej.
  • Wiele marek ma skandaliczne ceny w zależności od tego, gdzie są sprzedawane (+50% w Europie vs. ceny w USA)
  • Nie wspominając o rynku używanym w USA, który jest znacznie większy i bardziej interesujący niż w Europie.

Jak złożyć zamówienie na amerykańskiej stronie internetowej, która nie dostarcza towaru do Europy/Francji?

Masz usługi, które otrzymują wszystkie zamówienia dla Ciebie w Stanach Zjednoczonych. Kiedy się zarejestrujesz, podadzą Ci adres, który możesz wykorzystać do wysyłania paczek.

Stan, w którym znajduje się adres, ma bezpośredni wpływ na Twoje wydatki. Ogólnie rzecz biorąc, strony wymieniają kwotę przed opodatkowaniem, a w zależności od stanu, w którym wysyłasz swój pakiet, będą dodatkowe podatki dla tego stanu. Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire i Oregon nie mają podatków, więc jeśli zrzutka jest tam, to świetnie, ale to rzadko się zdarza. W każdym razie, średnio otrzymasz adres, pod którym zapłacisz między 6% a 8% podatku.

Następnie, gdy wszystkie paczki zostaną odebrane, zgrupują wszystko, co otrzymasz w jednej paczce i wyślą do Ciebie we Francji (lub w Europie)

Pamiętaj: mgiełki (BBW, VS), dezodoranty, pianki do golenia, perfumy i wszelkie inne produkty na bazie alkoholu są zabronione i nie mogą być wysyłane. Lista jest dość długa, w razie wątpliwości należy pytać firmy spedycyjne.

Więc płacisz :

  1. koszty magazynowania przesyłek (zależne od usług)
  2. koszty przegrupowania działek (zależy od usług)
  3. koszty wysyłki do wagi rzeczywistej
  4. ewentualnych opłat celnych (jest to losowe)

Niestety, punktem wspólnym wszystkich usług jest to, że nie wiesz dokładnie, ile to będzie kosztować w końcu, ponieważ waga nie jest znana z góry.

Musisz po prostu zaufać i unikać zamawiania zbyt ciężkich rzeczy.

Ostatnio kupiłam serum, którego nie można znaleźć w Europie, ponieważ jest sprzedawane tylko w USA.

Od momentu dotarcia paczki na adres w USA do odbioru paczki we Francji minął 1 miesiąc, a ja zostałem odchudzony o 24€ za 238g.

Gdybym miał kilka paczek w kolejce, w niektórych punktach obsługi kosztowałoby mnie to jeszcze więcej, ponieważ zostałbym obciążony opłatą za umieszczenie wszystkich paczek w jednym pudełku i ewentualnie zapłaciłbym za kolejne pudełko, aby pomieścić je wszystkie. Więc widzisz? Więc trzeba porównać wszystkie te punkty, aby znaleźć najbardziej odpowiednią usługę.

Oto najbardziej znane usługi:

  • Shipito (link): przyjmuje zamówienia w USA (w Kalifornii) i wysyła na cały świat. przyjmuje również zamówienia w Austrii i wysyła na cały świat. Zaletą jest to, że są one platformą z kontem klienta, gdzie można zobaczyć, gdzie są twoje pakiety i złożyć wnioski, dodać opcje itp. Jeśli są strony, które nie akceptują międzynarodowych kart kredytowych (jak ULTA, FUNKO, MACYS, SEPHORA), będziesz musiał poprosić ich o złożenie zamówienia dla Ciebie (co kosztuje 8,5USD opłaty stałej + 12,5% prowizji)
  • Leslie Shopping USA (link): przyjmuje zamówienia w USA (w stanie Georgia, Atlanta) i wysyła je na cały świat. Poszedłem przez nią po moją paczkę. Wadą jest to, że jest sam (lub ma mały zespół) i zajmuje trochę czasu, aby zarządzać wszystkimi swoimi pakietami. Wszystko dzieje się za pośrednictwem sieci społecznościowych, nie ma platformy pro, więc trzeba śledzić ręcznie. Ale plusem jest to, że może dla mnie zamawiać na stronach, które nie akceptują kart międzynarodowych (jak ULTA, FUNKO, MACYS, SEPHORA), a zwłaszcza na amerykańskim Vinted (Poshmark, który nie akceptuje kart zagranicznych), bo ma dobrze oceniane konto, więc mamy dostęp do ogromnego amerykańskiego rynku second handów. Oczywiście, najpierw musisz jej zapłacić za swoje zakupy! Nie jestem pewna, ile kosztuje, jeśli robi dla mnie zakupy (podobno od 5 do 11 dolarów). Koszty przesyłki należy pokryć po zważeniu przez nią wszystkiego i podaniu stawek.

Po dotarciu paczki do Francji, w zależności od szczęścia, możesz być lub nie być obciążony opłatami celnymi. Shipito i Leslie uczciwie deklarują wartość paczki, więc jeśli wartość rynkowa jest istotna, nie uciekniesz przed urzędem celnym. Poczta obciąży Cię opłatami celnymi po otrzymaniu przesyłki. I nie ma możliwości odmowy uiszczenia opłat celnych.

Z moją paczką wartą 58$, uniknąłem opłat celnych. Ale wydaje mi się, że od 60€ nieuchronnie będziesz je płacić. Ile to jest? Nie wiem.

Krótko mówiąc, istnieje wiele zagrożeń i nieznanych czynników związanych z zamawianiem z USA. Zwracaj uwagę na kurs wymiany walut przed złożeniem dużego zamówienia, aby cały wysiłek się opłacił. Oczywiście nie polecam kupowania drogich rzeczy, takich jak produkty Apple, ponieważ jeśli trzeba skorzystać z bardziej niezawodnych usług dostawy, takich jak DHL/UPS/FEDEX, rachunek natychmiast idzie w górę i nie jest to wcale interesujące.

Kiedy skończy się Covid, może nawet bardziej opłaca się jeździć tam i z powrotem do USA, aby zaopatrzyć się w produkty, niż zdecydować się na UPS Express. Ahahaha.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *