Rutyna dla uszkodzonej bariery ochronnej skóry


W moim długim artykule o trądziku dorosłych, mówiłem o potrzebie odbudowy bariery skórnej przed leczeniem plam trądzikowych. Ale nie dałem pełnej rutyny. Oto rutyna, której używam obecnie, aby odbudować barierę ochronną mojej skóry, która została bardzo zniszczona przez stosowanie maseczek i falę upałów podczas mojej podróży.

Ogólnie wiemy, że bariera skórna jest uszkodzona, kiedy skóra boli jak szalona, jest bardziej czerwona niż zwykle, bardziej zaogniona, mogą pojawić się pryszcze, lub nie.

Po dość bolesnym sierpniowym wyprysku, nagle napiętej skórze i trądziku różowatym, którego nigdy nie miałam, oto jestem (w końcu) wolna od pryszczy. Moje pory są czyste. Nie używam podkładu (tylko trochę szminki i różu do policzków). Plamki po ostatnich pryszczach jeszcze nie zniknęły, ale łatwo je zakamuflować korektorem , gdybym chciała.

ja (35 lat) po porannej rutynie, gotowa do wyjścia (i maski)

Oto zdjęcia przed/po 6 tygodniach stosowania tej rutyny. Krostki zniknęły, moja skóra ma mniejszą teksturę i nie ma już ściągnięcia / bólu, teraz muszę tylko radzić sobie z plamami.

zdjęcia przed/po 3 tygodniach

Uwaga: w tej rutynie jest kilka produktów, które muszę wykończyć, bo kupiłam je drogo, ale są lepsze na rynku (zaznaczam to za każdym razem). Idź do wersji, którą wolisz, chodzi o to, aby dać rutynę z rodzaju produktów do wykorzystania. Nie musisz używać tych samych produktów. Każda skóra jest inna

Poranek

  • Woda termalna lub woda kwiatowa spssit
  • Kuracja i Serum Nawilżające: The Ordinary Buffet + Copper Peptides 1%, pełen aminokwasów, bardzo nawilżający i kojący (dzięki peptydom miedzi)(szczegółowa recenzja, link The Ordinary, link Lookfantastic)
  • Krem nawilżający z SPF: Immortal SPF 15 z Antipodes(Lookfantastic link, Antipodes link, Amazon link), bardzo ciężko się rozprowadza, ale nie jest komedogenny. Zamierzam go skończyć, a potem wrócić do mojego kremu Esthederm. Jest dobry na zimę, ale nie wart swojej ceny
  • Specjalny krem pod oczy: Mineral Eye UV Defense SPF 30(link Skinceuticals, link Lookfantastic)
  • Jeśli makijaż: szminka i odrobina korektora i to wszystko

Wieczór

Podsumowanie

Poranna rutynaWieczorna rutyna
Woda termalna UriageKrążki do demakijażu WellDerma
Serum nawilżające: Buffet + Copper Peptides 1% od The OrdinaryORAZ Oczyszczanie twarzy: Płyn oczyszczający Rosette Bleue
Krem nawilżający z SPFMaseczka nawilżająca : Aura Antypodów
Krem pod oczy z filtrem przeciwsłonecznym: Mineral Eye UV Defense SPF 30Serum nawilżające:
NIOD CAIS 2 i NIOD MMHC 2 lub
Buffet + Copper Peptides 1% z The Ordinary i Niacinamide 10% + 1% Zinc z The Ord

inary
Krem nawilżający : Benton Steam
CreamKontur oczu: Melchior & Balthazar Argan Oil Roll-on

Aby uzyskać więcej rutyn i produktów, sprawdź mój artykuł na temat trądziku dorosłych tutaj i opieki maski tutaj

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *