7-godzinny postój w Las Vegas (USA): gigantyczny park rozrywki


Aby polecieć z Mexico City do Paryża, JB znalazł nietypową, ale ekonomiczną i ciekawą trasę: Mexico City – Las Vegas – Paryż z 7-godzinnym postojem w Las Vegas. Początkowo chciałam po prostu odpocząć w jednym z saloników na lotnisku (bo mamy Priority Pass z American Express), ale JB zachęcił mnie i przekonał, żeby wyjść i zwiedzić trochę miasto. Muszę przyznać, że miałem raczej negatywne wyobrażenie o Las Vegas, ale po kilku godzinach postoju zmieniłem zdanie.

Część 1: Dziennik podróży
Część 2: Porady praktyczne

Część 1: Podróż

Przylot do Las Vegas samolotem jest po prostu niesamowity! Staję obok okna po prawej stronie i widzę pustynię, prawdopodobnie także Wielki Kanion… a potem ogromne jezioro, o którego istnieniu nie miałem pojęcia. Las Vegas to ogromne miasto i zdajesz sobie sprawę jak wielkie jest, kiedy widzisz je z samolotu.

Kto powiedział, że Las Vegas to kasyno… ale nie tylko! W przeciwieństwie do Makau, gdzie jedynym zajęciem jest hazard w kasynie, Las Vegas jest raczej gigantycznym parkiem rozrywki, z widowiskami dla wszystkich gustów i wszystkich grup wiekowych. Pomimo naszego 7-godzinnego postoju w Las Vegas, w rzeczywistości mogliśmy cieszyć się miastem tylko przez 3 godziny, pomiędzy imigracją (bardzo sprawną, nawet jeśli była powolna), faktem odzyskania bagażu (nasza podróż była z dwoma różnymi firmami, więc musieliśmy zarządzać połączeniem w sposób autonomiczny), zdeponowania go w szafkach, a następnie sprawdzenia go ponownie na lot do Paryża…

Aby pojechać szybciej, bierzemy Ubera z lotniska do centrum (ok. 13 USD + napiwek). W Stanach Zjednoczonych kierowcy są dość rozmowni (a nawet w Uber Pool ludzie rozmawiają ze sobą), więc skorzystaliśmy z okazji, żeby bardzo szybko zapytać o najlepsze miejsce do jedzenia. Kierowca opowiedział nam o „in and out”, jednym z najlepszych burgerów w mieście. Kiedy opowiadaliśmy o „Shake Shack”, zrobił śmieszną minę w stylu „omg, ci turyści!!!”.

Niestety, jego najlepsza burgerownia nie jest aż tak wspaniała. Obsługa jest szybka, ale frytki nie są nawet na tym samym poziomie co McDonald’s, Shake Shack czy Five Guys. Ja jednak zatwierdzam burgera (JB jest mniej przekonany). Następnym razem poproszę o adres, gdzie można znaleźć dobrego burgera i dobre frytki. Napoje podawane są z fontanny, z możliwością uzupełniania do woli, na sposób amerykański.

Cóż, nasz żołądek jest wypełniony (trzeba powiedzieć, że jesteśmy na nogach od około 10h i prawie nic nie przełknęliśmy), możemy pozwolić sobie na spacer. Tym razem program jest w całości stworzony przez JB. Program, który ogranicza się do przemierzenia stripu, alei gdzie znajdują się najsłynniejsze hotele i kasyna, jednocześnie uważając na godzinę, aby nie przegapić naszego samolotu

To miasto jest naprawdę wyjątkowe, bo nagle chce mi się wielu rzeczy – nie chciałam nawet wychodzić z lotniska ahahah – to miejsce, w którym chcemy konsumować za dużo i że nawet bylibyśmy szczęśliwi konsumując, wydając… to szalone!

Kieruj się w stronę fontann Bellagio, gdzie co około 5 minut odbywa się mini „show” wody i dźwięku. Wyobrażałam sobie fontannę jako mniejszą i bardziej ustronną, w rzeczywistości znajduje się ona tuż przed kompleksem hotelowym, z kilkoma punktami widokowymi. To jest naprawdę fajne. W nocy musi być jeszcze ładniej, gdy są światła.

Po drugiej stronie ulicy znajduje się „Paryż”, z wieżą Eiffla i bistro. Jest tam nawet mini łuk triumfalny i soooo francuski hotel, jest super dobrze zrobiony.

Wciąż nie byliśmy w Wenecji, ale odwiedziliśmy fałszywą Wenecję trzy razy, w Doha, Macau i teraz w Las Vegas. Venitian (link Booking) jest dość podobny do tego, który widzieliśmy w Macau, ale piękniejszy i bardziej zaskakujący. Kanał wenecki i łodzie są jednak mniejsze. Jest to miejsce, które szczególnie lubię, ponieważ uważam, że wszystko jest bardzo dobrze zrobione, mamy nawet fałszywy most, fałszywe balkony… totalnie.

Co nas bardzo dziwi, to fakt, że dostęp do kasyn nie jest absolutnie kontrolowany. Żadnych dokumentów tożsamości do wyjęcia, żadnego sprawdzania czy nie wolno iść do kasyna czy nie (może to nie istnieje w USA?)… to jest tak samo otwarte jak sklep z pamiątkami czy ubraniami. Jedyną rzeczą, której nie wolno robić, jest robienie zdjęć, ale to wszystko!

Caesars Palace (link Booking) to absolutna konieczność: już sam kompleks jest ogromny, budynków jest wiele, widać je z daleka, ale co więcej, to właśnie tutaj przez wiele lat swoją „rezydencję” miała Celine Dion.

Inni artyści mają swoją rezydencję (lub pokaz rezydencji) w Las Vegas, jak Shania Twain. Widzieliśmy plakaty na 2 daty Mariah Carey. Najwyraźniej dwa najpopularniejsze przedstawienia w tym momencie to Michael Jackson i The Beatles, dwa przedstawienia Cirque du Soleil. Te pokazy kosztują około 100 dolarów. Inne mniej znane spektakle oferują zniżki na pokazy tego samego dnia.

Szybko minęliśmy też ogromną piramidę (i Sfinksa): Luxor Las Vegas. Jest tak ogromny, że można go zobaczyć również z samolotu. Hotel Excalibur jest również niesamowity. Chętnie poszedłbym na CSI: The Experience, żeby rozwiązać fikcyjną zbrodnię, albo pojechałbym do Nowego Jorku… ale już czas wracać na lotnisko.

Ledwo mam czas, żeby pobiec do najbliższej Sephory i CVS, żeby kupić kilka drobnych prezentów (zobacz moją listę rzeczy do przywiezienia z USA). Dzwonimy po Ubera i zostajemy podrzuceni na lotnisko. 3 godziny na zwiedzanie Las Vegas to zdecydowanie za krótko! Ale to sprawiło, że chcę tam wrócić pewnego dnia. Skorzystamy z okazji, aby odkryć Wielki Kanion, który sprawia, że JB marzy. To zabawne, nie miałam absolutnie żadnej ochoty tam jechać, ale miasto sprawiło, że zmieniłam zdanie w bardzo krótkim czasie.

Z saloników korzystamy dzięki darmowym Priority Passom otrzymanym od American Express, tylko po to, by napełnić żołądki przed długim lotem do Paryża.

po raz kolejny, jestem dobrze usytuowany (okno, po lewej stronie)

Część 2: Praktyczne wskazówki

  • Karta SIM, którą kupiłem w Meksyku nadal działa w USA (i Kanadzie), mam 4G! Jeśli jesteś z Meksyku, nie wyrzucaj jeszcze swojej meksykańskiej karty SIM
  • W razie potrzeby można kupić amerykańską kartę SIM na lotnisku w automacie (zobacz nasz szczegółowy artykuł).
  • Jeśli chodzi o ESTA, rozmawialiśmy już o tym tutaj
  • Z centrum miasta do kompleksu hotelowego i kasyna można łatwo dotrzeć pieszo
  • Z wyjątkiem restauracji typu fast food, w restauracjach należy liczyć od 15% do 20% napiwków
  • Zapłaciliśmy za nasz lot z Las Vegas do Paryża z Level (175 € / osoba w jedną stronę!!!). Ale ta trasa nie jest już oferowana przez firmę. Bez pakietu Level Plus (bagaż rejestrowany + jedzenie), lot kosztowałby nas tylko 131 € / osobę, ale zawierałby tylko jeden darmowy napój (w ciągu 10 godzin!). Nawet jeśli jest to zrozumiałe w przypadku tak tanich lotów, nie jest intuicyjne, że posiłki nie są wliczone w cenę na długim dystansie. Wielu pasażerów zdawało się to odkrywać. Można było zamówić posiłki i napoje na pokładzie (za pomocą ekranu, w całkiem przyzwoitych cenach jak na lot), ale wszystko zostało bardzo szybko wyprzedane. Niektórzy ludzie musieli być głodni! Byliśmy bardzo mile zaskoczeni tym lotem (nowoczesny i wygodny samolot, brak opóźnień, …), ale jeśli nie zamawiasz posiłków z wyprzedzeniem, zaplanuj, aby mieć coś do jedzenia i picia z tobą.
  • Aby znaleźć najtańszy lot, użyj Skycanner do porównania lotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *