eTourist Visa for India: Porady, Płatność, Zdjęcia


Powinienem był zatytułować ten artykuł: „Jak prawie nie weszliśmy do Indii z powodu nasyconej platformy płatniczej?
Ostatnie kilka dni było stresujące dla nas, a także dla tysięcy Hindusów. Dzięki platformie płatności online banku SBIePay.
Koniecznie musieliśmy zapłacić 40 dolarów, aby otrzymać indyjską wizę online, ale platforma płatnicza po prostu nie działała. Spanikowani, chcieliśmy wiedzieć, czy strona jest nadal powolna, czy był to jednorazowy przypadek. Szybkie wyszukiwanie na Twitterze i odkryliśmy, że

 1. Niektórzy próbują płacić bezskutecznie od 14 dni
 2. Bank ten rekrutuje w tym roku 2500 nowych pracowników, a roczny termin składania wniosków i PAY wypadł dokładnie wtedy, gdy staraliśmy się o naszą e-wizę. Więc jest nas może 10 000 płacących w tym samym czasie.

sbiepay
Naprawdę pech! W przeciwieństwie do IRCTC, konto SBIePay na Twitterze nie było zbyt pomocne.
Mając tylko 10 dni roboczych do naszej podróży dookoła świata, nie chcieliśmy rezygnować z wizy online i przejść przez „tradycyjną” metodę (ambasada) i ryzykować, że nasze paszporty będą spokojnie siedzieć w ambasadzie, podczas gdy nasz samolot poleci do RPA bez nas. I nie mieliśmy żadnego dobrego powodu, by korzystać z leczenia w nagłych wypadkach.
Jeśli jednak nie zdążymy zapłacić, nasza kartoteka po prostu nie będzie badana, a prawdziwa Visa on Arrival (czyli bez wypełniania formularza przez Internet) w Indiach nie istnieje.
Jedyne rozwiązanie: spróbować jeszcze raz i jeszcze raz…
Wskazówka: Szczęśliwe zakończenie
Jeśli masz zły pomysł, aby poprosić o eTV właśnie teraz, tak jak my, oto jak to zrobiliśmy:

 • Zauważyliśmy, że dostęp do strony płatności był łatwy, gdy oficjalna strona i jedna z jej stron ładowały się szybko. Więc zanim spróbujemy szczęścia, musieliśmy sprawdzić szybkość ładowania oficjalnej strony. Jeśli oficjalna strona ma problemy, nie ma sensu próbować płacić.
 • I nie bez powodu, każda aplikacja/rekord, który tworzysz, daje Ci tylko 3 próby płatności, nie więcej. Jeśli uda Ci się wprowadzić numer karty kredytowej i nie uda Ci się w następnym kroku, to nadal jest to liczone jako próba. Jeśli jednak nie możesz nawet dostać się na stronę płatności, nie jest to liczone jako próba. A skąd wiesz, czy osiągnąłeś limit 3 prób? Otóż po kliknięciu na „Zapłać teraz”, zamiast przejść do strony płatności, zostajesz poproszony o kliknięcie na „Wyjdź”. W tym przypadku (sniff), będziesz musiał odtworzyć swoje żądanie.
 • Niektórym udało się zapłacić przez 3G/4G telefonu komórkowego. Przetestowałem tę metodę, ale nie zadziałała. Wreszcie, laptop podłączony do Internetu przez kabel na Chrome, sesja prywatna, był bardziej skuteczny.
 • Ładowanie każdej strony trwało 20 minut. Tak więc cały proces zajął 1 godzinę: 20 minut na przejście do strony płatności, 20 minut na wprowadzenie kodu 3D Secure i 20 minut na przejście do strony potwierdzenia płatności. Ponieważ jest to bardzo długi czas, upewniłem się, że sprawdziłem czas indyjski, kiedy próbowałem szczęścia. JB dokonał płatności o 23:00 czasu francuskiego (2:30 w Indiach); a ja o 4:30 (8:00 w Indiach – na szczęście tego dnia byłem bezsenny).
 • Wypróbowaliśmy 2 karty bankowe. Moja (VISA) nigdy nie mogła przejść przez etap 3D Secure. Kiedy JB dokonał udanej płatności swoją kartą MASTERCARD, ja po prostu machnęłam jego kartą 😀 Więc wypróbuj każdą kartę, jaką masz!

Po dokonaniu płatności, zaledwie 8 godzin później, otrzymaliśmy maila z informacją, że wiza została przyznana (dziękujemy, dziękujemy!!!)
…Kiedy dowiedziałem się, że platforma była zepsuta przez 15 dni, byłem bardzo zły na siebie, że nie wybrałem normalnej metody. Już wyobrażałam sobie siebie bez wizy, lądującą w Delhi tylko po to, by złapać następny samolot do Katmandu i zmuszoną odwołać wszystkie pociągi, które mogłam zarezerwować, poświęcając 3 tygodnie życia (nie wiem dlaczego, ale ten obraz przyszedł mi do głowy na długo przed tym, jak żałowałam, że nie zobaczyłam Taj Mahal… LOL). Już widzę siebie opowiadającą tę tragiczną historię moim przyjaciołom podczas rozdawania karty VFS Globaltour

W każdym razie, uwaga dla mnie (i dla Ciebie):

W przypadku każdego wniosku o e-wizę, zawsze upewnij się (poprzez Twittera lub inne fora podróżnicze), że strona działa/będzie działać. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, należy udać się do ambasady.
Jeśli masz następujące elementy i wystarczająco dużo czasu (4 dni robocze do oczekiwania + 1 rano w VFS, aby złożyć plik + 15 minut po południu, aby odebrać paszport), idź do VFS Global, im wcześniej tym lepiej (np. 9 rano)

 • Nazwa i adres osoby kontaktowej w Indiach: zasadniczo, nazwa i adres hotelu, który planujesz zarezerwować na pierwszą noc w Indiach (jeśli jeszcze nie zarezerwowałeś, to nie ma znaczenia)
 • W przybliżeniu data przyjazdu (plus/minus kilka miesięcy): wiza wydana przez VFS jest na 6 miesięcy i rozpoczyna się w dniu jej wydania przez V FS. Należy pamiętać, że osoby ubiegające się o wizę mogą uzyskać wizę na okres krótszy niż wskazany w formularzu wniosku wizowego na podstawie decyzji służb konsularnych. Jest to bardziej korzystne niż eTV, która wymaga bardziej precyzyjnej daty przybycia. O eTV można wnioskować do 34 dni i co najmniej 4 dni przed odlotem. Jeśli płatność jest problemem (jak to jest w tym przypadku), pozostawia to mało czasu na plan B. Ponadto, należy dokładnie obliczyć datę przyjazdu. Po uzyskaniu eTV należy przyjechać do Indii w ciągu 34 dni. Wiza będzie ważna przez 30 dni od daty przyjazdu.
 • Bilet lotniczy nie jest nawet wymagany do uzyskania wizy
 • Aby zrobić kwadratowe zdjęcie, najłatwiej jest pójść do fotografa i zapłacić około 10€. W ten sposób będziesz miał zarówno wersję cyfrową (do aplikacji online) jak i 2 fizyczne zdjęcia do naklejenia na aplikację. Jeśli nie masz w pobliżu swojego fotografa, nasz znajduje się na 103 avenue de Saint-Ouen 75017 Paryż

Jeśli naprawdę chcesz to zrobić online (eTV)

 • Dla kwadratowego zdjęcia, to JB zrobił mi zdjęcie, edytowałem i przyciąłem zdjęcie sam poprzez Picasę, aby mieć białe tło i odpowiedni format
 • Złożyć wniosek w okresie od 34 dni do 4 dni przed wyjazdem
 • Jeśli wystąpią problemy z płatnością, bądź cierpliwy i postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami dotyczącymi płatności powyżej.

Jeśli chcesz uzyskać pomoc w uzyskaniu wizy do Indii, możesz skorzystać z usług Action Visas.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *