Najlepszy zabieg na twarz w Rzymie: Kobido z Simoną Primaverą (Spring Touch)


Miałam zabiegi na twarz na prawie wszystkich kontynentach, a najlepsze są intensywne masaże.

Produkty różnią się w zależności od spa, jak również maszyny, których używają, ale moim ulubionym zabiegom na twarz towarzyszy masaż dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jego zalety są dwojakie: krążenie limfy (i uwalnianie toksyn z twarzy) oraz niemal natychmiastowy efekt liftingu.

Lubię masaże Omorovicza na Węgrzech i masaże Kobido, które są stymulujące (głaszcze się po policzkach). Tuż po masażu twarz czuje się zrelaksowana i uniesiona, a skóra dotleniona – to niesamowite.

Kobido: Co to jest?

Kobido to starożytny japoński masaż twarzy. Aby móc wykonywać masaże Kobido, facecjoniści muszą uzyskać certyfikat, czyli uczyć się od mistrza Kobido (tytuł ten przechodzi z pokolenia na pokolenie, a dr Shogo Mochizuki reprezentuje pokolenie 26). Ten mistrz Kobido jest Japończykiem. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, nie prowadzi już tak wielu treningów. Na świecie jest coraz mniej nowo certyfikowanych ekspertów Kobido.

W Japonii prawie niemożliwe jest skorzystanie z masażu u doktora Shogo Mochizuki – mistrz jest dostępny tylko dla japońskiej elity. Można jednak skorzystać z usług certyfikowanych ekspertów Kobido (jego certyfikowanych facialistów Kobido).

Zanim zdecydujesz się na zabieg Kobido, musisz poprosić o certyfikat kosmet yczki lub sprawdzić ją na oficjalnej liście na stronie kobido.com. Ta lista nie jest w 100% aktualna, więc nie wahaj się poprosić o zdjęcie certyfikatu dla facialist (przynajmniej poziom 4).

Kobido we Włoszech

We Włoszech jest tylko dwóch certyfikowanych ekspertów Kobido, ale tylko jeden w Rzymie: Simona Primavera.

Mam niesamowite szczęście, że mogę zarezerwować u niej sesję, a następnie zdecydować się na pakiet 4 sesji do końca mojego pobytu w Rzymie.

Istnieje kilka poziomów Kobido. Każdy poziom wymaga dużo czasu + praktyki + egzaminu. Aby osiągnąć 6 poziom, tak jak Simona, potrzeba było kilku lat i kilku miejsc treningu (ponieważ mistrz oferuje bardzo mało szkoleń za granicą, Simona podążała za nim do Japonii, Miami, Hiszpanii, Francji…). Praktykuje Kobido od 11 lat z pasją.

Wcześniej była prawnikiem, specjalizującym się w stosunkach międzynarodowych. Dużo podróżowała, pracowała dla ambasad włoskich, a w 2009 roku zdecydowała się na trening Kobido. Oto stoję przed jej biurem.

Kiedy mnie przywitała, była niesamowicie entuzjastyczna – prawdziwy promyk słońca. Świat Kobido jest dość mały, ona zna moich innych praktykujących Kobido w Paryżu.

Zabieg Spring Touch

Przed kryzysem Covid, Simona miała praktykę w historycznym centrum Rzymu, z matą tatami jako stołem do masażu. Obecnie jej spa znajduje się nieco dalej, ale wciąż blisko centrum miasta – przy Via Tacito 26, w gabinecie osteopatycznym. Nadal używa maty tatami i futonu.

Miałam okazję przetestować Kobido w Paryżu z dwoma praktykami. Ponieważ z wykształcenia były kosmetyczkami, opracowały indywidualny zabieg na twarz, łączący techniki Kobido z fizjoterapią, Face Sculpting i Gua Sha.

Simona pozostała bardziej wierna starożytnym technikom, stosując metodę Kobido od A do Z. Podobają mi się oba podejścia, ale jestem też ciekawa tradycyjnej metody: używania wody do masażu oraz naturalnych japońskich toników dostarczanych przez mistrza Kobido (takich jak woda różana, ryżowa i inne naturalne składniki). Temperatura wody zmienia się w zależności od obszaru i stosowanej techniki: czasem jest letnia, czasem gorąca, a czasem masażystka kładzie gorące kamienie na moje punkty akupunkturowe, jednocześnie masując mnie rękami.

Oto jak przebiega sesja:

  • Jeśli masz na sobie makijaż, przejdziesz przez dokładne oczyszczanie olejem.
  • Jeśli nie, otrzymasz lekko złuszczający preparat oczyszczający (woda ryżowa) z masażem, który jest następnie usuwany za pomocą podgrzewanych ręczników. Jeśli czujesz, że to nie wystarczy (może byłaś cały dzień na dworze, w pocie i zanieczyszczeniu powietrza), nie wahaj się poprosić o demakijaż.
  • Simona masuje z zamkniętymi oczami, co pozwala jej lepiej ocenić potrzeby mojej skóry. Z tego powodu natychmiast znalazła napięcie w mojej szczęce i dużo pracowała nad tym obszarem.
  • Dekolt nie jest masowany, ale uciskany, aby ułatwić krążenie limfy. Po latach doświadczeń z zabiegami na twarz, wiem, że jak tylko twarzowiec mnie dotknie, to wie, czy zna punkty akupunkturowe. Mogę potwierdzić, że Simona zna je i przyswoiła sobie kulturę azjatycką, jak również energię ciała, itp.
  • Wykonuje również lekki masaż karku, ramion i nóg, dzięki czemu całe ciało jest rozluźnione.

Ponieważ obraz jest wart tysiąca słów, chciałabym podzielić się z Wami filmem. Miałam taki sam zabieg (z tym, że Simona nie była w kimonie, niepraktycznym dla masażu – ale ruchy pozostały tak samo precyzyjne i skuteczne).

Wspaniałą cechą 100% masażu twarzy jest to, że kosmetyczka NIGDY nie opuszcza Twojego boku. Żadne maski nie zabierają 20-minutowych kawałków z 50-minutowej sesji. Jest przy Tobie przez cały czas trwania leczenia, co bardzo sobie cenię.

Ach tak, i jest jeszcze jeden mały szczegół, który uwielbiam: używanie chust do włosów i do zakrycia się. Są super miękkie i nie zostawiają śladów na czole.

Oto moje przed i po (po 5 zabiegach na twarz). Moja szczęka jest znacznie bardziej zrelaksowana, cała twarz wygląda na podniesioną, a skóra jest czysta i gładka. Teraz muszę tylko starannie pielęgnować moje ślady po trądziku. Wyniki te są również odzwierciedleniem bardzo delikatnej i regenerującej domowej pielęgnacji skóry.

Ceny

120 euro za 50-minutową sesjęOferuje
również pakiet 4 sesji: 400 euro

Jest to doskonała cena, biorąc pod uwagę jakość jej usług.

Simona mówi bardzo dobrze po włosku, angielsku i trochę po francusku. Polecam wysłać jej Whatsapp bezpośrednio (a nie przez e-mail) +39 329 335 5647, aby umówić się na spotkanie. Ona odpowiada szybko.

Można płacić gotówką lub kartą.

Więcej informacji na jej stronie internetowej Wiosenny dotyk: http://www.springtouch.it/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *